Acoustic Energy AE300 - Ořech - Rozbaleno

SKU
ae300walrozbal
-17%
Znížená cena 589 € Bežná cena 710,08 €
Skladom
Cena za pár

Regálové reproduktory Acoustic Energy AE300

  • Slim dizajn s kompaktným rozmerom
  •  
  • Hliníkové sendvičové meniče so skvelým rozptylom
  •  
  • Vystužený MDF kabinet
  •  
  • Zadné bass reflex pomáha nízkym frekvenciám
  •  
  • Cena za pár
 

Zvukové prenosy z Britského impéria

 
Spoločnosť s viac ako 30-ročnými skúsenosťami prináša na trh uznávaný rad 300 spolu s radom 500. V zajatí modernizovanej technológie uzreli svetlo sveta upravené systémy obohatené o soundbar a subwoofer. Všetky sú v súlade s očakávaným vysokokvalitným dizajnom, ktorý lahodí nielen oku používateľa.
 

Novinky v sérii 300

 
Nový rad obsahuje viac vylepšení oproti základnému radu 100, ktorého moduly sú navrhnuté tak, aby zlepšili zvukový výkon, estetiku a zapadli do náročnejších interiérov. Nové meniče sú navrhnuté na mieru a okrem nízkeho skreslenia a výkonu poskytujú aj bezproblémovú integráciu tónu. Konštrukcia obsahuje 28 mm hliníkový výškový reproduktor s novou technológiou širokého rozptylu WDT a prepracovaný 130 mm hliníkový stredobasový reproduktor. Ten využíva keramický hliníkový sendvičový kužeľ a motor s dlhým vrhom. Bezproblémový dizajn skrine je výsledkom použitia inertného 18 mm materiálu MDF s vysokou hustotou vrátane patentovanej technológie vnútorného vystuženia. Povrchovú úpravu dotvára atraktívna pravá orechová dyha alebo klavírny vysokolesklý čierny alebo biely lak. Tento prémiový balík poskytuje kultivovaný, presný a príjemný hudobný zážitok.
 

AE300 - navrhnutý s láskou

 
Táto súprava reproduktorov sa skladá z dvojice kompaktných stojanových reproduktorov, ktoré sú vhodné do malých a stredne veľkých miestností. Nadväzuje na oceňovaný model AE100 a predstavuje výraznú zmenu v kvalite zvuku, materiáloch a dizajne skrine. Model AE300 využíva najnovšiu generáciu technológie v podobe 130 mm stredobasovej pohonnej jednotky. Tento nový reproduktor sa môže pochváliť pokročilým keramickým hliníkovým sendvičovým kužeľom s mimoriadne elegantným profilom a extrémne vysokým výkonom, pričom motor je systémom s dlhou projekčnou vzdialenosťou. Hliníkový výškový reproduktor s priemerom 25 mm bol tiež vylepšený, aby ponúkal vysoký výkon a obmedzenú rezonanciu na zníženie celkového skreslenia. Hlavnou výhodou novej konštrukcie sú vynikajúce rozptylové vlastnosti, ktoré sú vytvorené vlnovodmi WDT (Wide Dispersion Technology). 
 

Dizajn a vlastnosti

 
Každý modul pozostáva z inertného krytu z MDF s patentovanou technológiou vystuženia odvodenou z ocenenej referenčnej série. Štrbinový kanál v zadnej časti reproduktora zvyšuje basový výkon a účinne znižuje výskyt turbulencií vzduchu s čistým neskresleným basovým výkonom. Tento zvukový produkt má čisté, jasné línie a poskytuje vzrušujúci, vysoko výkonný prednes aj pre náročných. Model AE300 má povrchovú úpravu Piano Gloss White, Piano Gloss Black a orechovú dýhu v čiernej, bielej alebo saténovej farbe. Možno ho bez problémov integrovať do akéhokoľvek prostredia umiestnením na stojany alebo do regálov.
 

Z technického hľadiska

 
Základná funkcia umožňuje prevádzku upraveného výškového reproduktora so stredobasovou jednotkou. Vlnovody formujú akustický výstup výškového reproduktora tak, aby sa zhodoval s basovým reproduktorom, a poskytujú tak širšie miesto v počúvacom prostredí používateľa. Oba meniče sa môžu pochváliť lepším rozptylom, rozšíreným basovým rozsahom a celkovým prevádzkovým výkonom. 
 
Zariadenie pracuje vo frekvenčnom rozsahu 45 - 30 000 Hz s medznou frekvenciou 2,8 kHz a citlivosťou zvuku 86 dB. Špičková hodnota SPL je 112 dB. Výkon udáva 100 W a impedancia je 6 Ohm. Dvojpásmová konštrukcia je zhmotnená v dvoch skriniach s rozmermi 300 x 175 x 260 mm. Každý z modulov váži 6,5 kg. Vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam získalo toto zariadenie ocenenia od Hi-Fi Choice, Hi-Fi World a ďalších.

Ukážka


Výrobca Acoustic Energy
Počet pásem 2
Meniče Výškové: 25 mm Ø
Středo-basové: 130 mm Ø (sendvičová konstrukce, keramika, hliník)
Typ reproduktora Zadný bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenčná odezva od (Hz) 45
Frekvenčná odezva do (Hz) 30000
Dělící frekvence (Hz) 2800
Impedancia (Ω) 6
Citlivosť (dB) 86
Nominálny vstupný výkon (W) 100
Maximálny výkon - SPL(dB) 112
Farba Orech
Šírka (mm) 175
Výška (mm) 300
Hĺbka (mm) 260
Hmotnosť (kg) 6,5
Vaše hodnotenie