+421 919 200 300

PO-PIA: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZADARMO PRE VŠETKÝCH

  • Slovensko
ARCAM HDA CDS50
ARCAM HDA CDS50 ARCAM HDA CDS50

ARCAM HDA CDS50

895,10 €

Dostupnosť: Do 5 dní

Popis

Arcam HDA CDS50 - prehrávač se sieťovými funkciami

U CDS50 nemusíte voliť medzi prehrávaním CD a streamovaním. V jednom prístroji tu získavate obe možnosti a navyše s dodržaním štandardov absolútnej zvukovej kvality.

V istom zmysle možno povedať, že digitálne audio vlastne neexistuje. Človek by musel byť mimoriadne nudný hrdina, ktorý jednoduchým uchom dekóduje milióny 1 a 0, ktoré tvoria vašu CD kolekciu alebo knižnicu iTunes. Bez ohľadu na zdroj - či už sa jedná o notebook, CD prehrávač, telefón, USB flash disk - vo výsledku sa rovnako vždy ide iba o vibrácie v reproduktoroch. Inými slovami, všetko skončí nakoniec ako analóg.

DAC Analog Digital prevodník

Pri prehrávaní z digitálneho formátu je snáď najdôležitejšou zložkou DAC, teda Analog Digital prevodník. Zjednodušene môžeme povedať, že neživý, inak binárny kód, prevádza na počuteľný zvuk. Kľúčovým meradlom kvality zvuku je bitová hĺbka.
Ak je teda pre počúvanie 24-bitová WAV kópie vášho obľúbeného albumu prevedená DAC iba na 16 bitov, dochádza pri tom práve tu k strate časti detailov. To je dôvod, prečo Arcam v CDS50 použil 32-bitové prevodníky. 32-bitov je totiž najčastejšie používaná bitová hĺbka digitálneho záznamu.
Máte tak záruku plnohodnotného zvukového obrazu tak, ako ho umelec zamýšľal.

Referenčná kvalita ESS Sabre DAC pre prehrávanie diskov

Ako CD / SACD prehrávač patrí Arcam CDS50 bezpochyby medzi najlepšie vo svojej triede. Srdcom je špičkový prevodník Sabre ESS 9038 DAC. Pre svoju prácu využíva vysoko presný mechanizmus (pre extrémne nízky jitter) a vlastný napájací zdroj, ktorý prináša ťažko prekonateľnou kvalitu zvuku.

Super Audio CD (SACD) - dokonalá verzia CD

Ak chcete využiť Arcam CDS50 na maximum, skúste to s Hi-Res SACD. Tieto disky s technológiou Direct Stream Digital (DSD) ponúkajú oveľa vyššie rozlíšenie ako bežné disky CD a sú v rozlíšení až 24 bitov. Výsledkom je prirodzenejší zvuk, ktorý odhaľuje jemné detaily a textúru hudby.

Streamujte hudbu

Viac než len CD prehrávač, Arcam CDS50 vie pracovať ako sieťový prehrávač (streamer). Môžete ho totiž pripojiť k vašej sieti pomocou Ethernetového káblového alebo integrované Wi-Fi. Je kompatibilný so štandardmi streamingu zvuku UPnP a CIFS. CDS50 je ideálnym zariadením pre počúvanie hudby uloženej na vašom NAS serveri, notebooku, PC alebo Macu. So schopnosťou pracovať so širokou škálou formátov súborov, vrátane FLAC, WAV, AAC, AIFF, OGG, MP3, WMA, je CDS50 dostatočne flexibilné, aby zvládol všetky požiadavky na najkvalitnejšie streaming hudby.

Navyše je to aj samostatný DAC

Vďaka tomu, že je CDS50 osadený aj digitálnym optickým a koaxiálnym vstupom, môže byť tiež použitý ako samostatný Analog Digital prevodník. To znamená, že k nemu môžete pripojiť ďalšie komponenty, ako napr. váš televízor, set-top box alebo hernú konzolu, a využiť tak kvalitu referenčného 32-bitového prevodníka Sabre ESS9038. CDS50 je teda nielen špičkový prehrávač a streamer, prináša navyše aj vašim existujúcim digitálnym komponentom obrovský nárast kvality zvuku.

Ovládacie aplikácie MusicLife pre iOS a Android

Ak máte Apple iPod Touch, iPhone alebo iPad rovnako ako Android tablet alebo smartphone, môžete ovládať streamovanie hudby do svojho zariadenia Arcam pomocou ovládacej aplikácie MusicLife. Tá umožňuje bezdrôtovo streamovať hudbu priamo zo zariadení, rovnako ako zo serverov alebo počítačov pripojených cez UPnP (Universal Plug and Play). Najnovšia verzia aplikácie ponúka internetové rádio, podcasty a streamovanie od spoločností Tidal, Qobuz, Deezer, HIGHRESAUDIO atď. K dispozícii sú aj pokročilé funkcie pre vyhľadávanie v knižnici, triedenie, náhodné prehrávanie a opakované prehrávanie. Z aplikácie môžete tiež ovládať pripojený Arcam zosilňovač (SA 10 alebo SA20) pomocou IP ovládanie.

XLR symetrické výstupy pre štúdiovú kvalitu

Okrem bežných RCA analógových a digitálnych výstupov je CDS50 osadený tiež symetrickými XLR audio výstupy. Pripojte CDS50 ku kompatibilnému zosilňovaču a získate skutočne profesionálne pripojenie s veľmi nízkymi stratami signálu - dokonca aj pri dlhších vzdialenostiach.
CD / SACD prehrávač so sieťovým prehrávačom a so symetrickými výstupmi
Špičkový 32-bitový / 192 kHz DAC prevodník SABRE ESS9038 možno využiť aj pre externé audio zdroje.

Rozbalenie Arcam HDA CDS50

 Poradňa

Diskusia k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatial nikto neprispel do diskusie, buďte prvý!


Hodnotenie

Pomôžte ostatným pri výbere

Recenze: ARCAM HDA CDS50

Ako hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametre

Špecifikácia produktu

Výrobca Arcam
Frekvenčná odezva od (Hz) 10
Frekvenčná odezva do (Hz) 20000
Odstup signál / šum (dB) 118
THD (%) 0,0008
THD+N (%) 0,002
Podporované disky SACD, CD, CD-R, CD-RW
Digitálny vstup Koaxiálny RCA, Optický, USB-A
Digitálny výstup Koaxiálny RCA, Optický
Typ prehrávača Hybridní
D/A prevodník Sabre ESS9038 32-bit/192kHz Delta-Sigma DAC
PCM - vzorkování (kHz) až 192
PCM - kvantování (bit) až 24
Analógový vstup
Analógový výstup RCA (Line), XLR
Digitální vstupy (kHz / bit) až 96/24 (TOSLINK), až 192/32 (KOAX), až 192/32 (USB-A)
Podporované audio formáty FLAC, WAV, AIFF, WMA , MP3, AAC, OGG VORBIS
DSD
Sieťové funkcie
Sieťové pripojenie Wi-Fi, Ethernet
Multiroom aplikácie
Internetové streamovacie služby Internetové rádio, Deezer, TIDAL
Lokálne streamovanie
Nadštandardny BT kodek
Farba Čierna
Šírka (mm) 433
Výška (mm) 87
Hĺbka (mm) 283
Hmotnosť (kg) 5,3