SK: +421 919 200 300

PO-PIA: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZADARMO PRE VŠETKÝCH

 • Slovensko
Audio-Technica AT-LP120USB
Audio-Technica AT-LP120USB Audio-Technica AT-LP120USB Audio-Technica AT-LP120USB Audio-Technica AT-LP120USB Audio-Technica AT-LP120USB Audio-Technica AT-LP120USB Audio-Technica AT-LP120USB Audio-Technica AT-LP120USB

Audio-Technica AT-LP120USB

Běžná cena: 323,31 €

Special Price 259 €

Dostupnosť: Dostupnosť zistíte kliknutím na štvorček s farbou

* Povinné

Běžná cena: 323,31 €

Special Price 259 €

Popis

Gramofónové platne ako také patrí k unikátnym záznamovým médiám, ktorý zaujímajú verejnosť čoraz viac a viac, a tým zažívajú nezvyčajný boom. Od chvíle, kedy sa zvuk v jeho prvopočiatku dostane na vinylovú platňu, je jeho putovanie celosvetovým spektrom zamerané na určitú kategóriu používateľov. Milovníci hudby, ktorý sa nedokážu rozlúčiť s týmto spôsobom hudobnej produkcie, majú potom vo svojom hľadáčiku záujmu jediné - funkčné gramofónové zariadení. Audio-Technica môže ponúknuť pomerne profi sériu spomínaného sortimentu, LP120-USB so svojím vysokým krútiacim momentom vie pekne zamotať hlavu.

Overené širokou verejnosťou

Tento produkt japonskej spoločnosti s históriou, tradíciou a viac ako 50 ročnými skúsenosťami v odbore Higt Fidelity disponuje unikátnou headshell HS10, čo je odľahčená hlava s konektormi v prísnom U tvaru. Zabudované USB rozhranie umožní pripojiť sa k PC a vďaka originálnej technológii Audacity zálohovať vybrané dosky a uchovať je tak v oveľa kvalitnejšie digitálnej podobe.
Vstavaný predzosilňovač má zase na svedomí priame pripojenie na ďalšie hifi komponenty, bez toho, aby potreboval vstupný konektor Phono, využíva sa možnosť pripojenia cez vstup RCA. Kvalita je ďalej určená priamym náhonom (DC), ktorý sa pýši vysokým krútiacim momentom. Vďaka nemu je roztočenie disku z kľudového momentu bez preháňania takmer okamžité. Všetky uvedené plus sú prakticky testovaná a preverená, takže gramofón tohto typu je úplne jedinečným vo svojej triede, svoju úlohu hrá tiež bezpochyby skvelý pomer kvality voči cene výrobku.

Špecifiká, ktoré prispievajú k efektivite

Prepracovaný systém gramofónu dovoľuje jeho činnosti v troch rýchlostných stupňoch - režim 33/45/78 (riadené kryštálom), vrátane obojsmerného chodu. Rýchlosť chodu je možné tiež aktuálne upravovať v rozpätí +/- 10% až +/- 20%. Hliníkový kotúč, unášajúci gramofónovú platňu, má špeciálne upravený, nepriľnavý povrch. Základné ovládač Start a Stop diriguje funkcie, ktoré netreba bližšie rozvádzať. Softvér Audacity je potom určený hlavne k prevodu dosiek do digitálnej podoby a ich uloženie. Káblové príslušenstvo a priehľadný funkčné kryt proti prachu sú automatickým doplnením.

Vyberáme tiež očami

Vizuálne premena predchodcov tohto gramofónu je viac než zrejmá. Čistý štýl, moderný dizajn, unikátne prevedenie a rad ďalších kladov, čo sa týka estetického cítenia, vypovedajú o nadčasovosti spomínaného audio produktu. V modernom, novodobom interiéru súčasné i náročnejšie klientely, si nájde svoje miesto aj vďaka primeraným rozmerom a ideálnej hmotnosti (450 X 352 X 157 mm, 10,7 kg). Čerešničkou na torte užitočných technológií a všetkých použitých, vyvážených komponentov je výrazné a efektné logo Audio-Technica.

Prečo práve gramofón?

Nemusíte byť ani žiadny nadšený audiofilista alebo hudobník profesionál, aj priemerne počujúce nehluchý užívateľ určite spozná kvalitu výstupného akustického prúdu na prvé počutie. Vo vyšších i nižších polohách a po otočení tlačidlom hlasitosti je všetko prezradené, väčšinou po odhalení každý spozná, kde ten ktorý typ gramofónu topánka tlačí, ak má ešte v určitých ohľadoch rezervy a prečo sa šetriť skutočne nevypláca.
Po autentických testoch, poťažmo s prihliadnutím k recenziám, referenciám, odporúčaním a spokojnosti aktívnych užívateľov je nad slnko jasnejšie úplne zreteľný rebríček hifi výrobcov, značiek, druhov a typov zvukových nosičov, aparatúr a ozvučovacích zariadení. Ak pripočítame si k dobru kultúrno emotívny zážitok, jedinečný zdroj týchto staronových audio výrobkov a ich viac ako dobrú dostupnosť, potom žiadne dlhé rozhodovanie o jeho obstaranie ani nastať nemôže.

Technické parametre:

 • USB výstup: (funkcia plug - & - play)
 • Priamy náhon (DC) s vysokým krútiacim momentom (> 1.6 kgf-cm)
 • Rýchlosti: 33/45/78 RPM riadené kryštálom
 • Obojsmerný chod Nastavenie rýchlosti (pitch): +/- 10% alebo +/- 20%
 • Stroboskopický indikátor rýchlosti Hliníkový unášač s výnimočne priľnavým povrchom
 • Elektronická brzda Vyvážené ramienko s jemným dosadnutím
 • Odstup signál-šum:> 50 dB
 • Vstavaný predzosilňovač: "PHONO" - 2.5 mV / 1 kHz, 5 cm / sec, "LINE" - 150 mV / 1
  kHz, 5 cm / sec
 • USB pripojenie (A / D, D / A - 16 bit 44.1 kHz alebo 48 kHz USB)
 • Rozhranie USB 1.1 pre Windows XP, Vista alebo MAC OSX
 • Príkon: 11 W
 • Rozmery: 450.0 mm x 352.0 mm x 157.0 mm
 • Hmotnosť: 10,7 kg

Obsah balenia:

 • Profesionálny gramofón s výstupom USB
 • Prenoska AT95E Software Audacity
 • Napájací kábel; prevodník RCA (samica) na 3.5 mm (samec); prevodník RCA
  (Samica) na 3.5 mm (samica); 45 RPM prevodník; USB kábel
 • kryt gramofónu
 • Systémové požiadavky: PC alebo Mac s voľným portom USB 1.1 alebo vyšším CD-R alebo CD-RW mechanika pre záznam nahrávok a inštaláciu

Recenzie gramofónu Audio-Technica AT-LP120-USB

 Poradňa

Diskusia k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatial nikto neprispel do diskusie, buďte prvý!


Hodnotenie

Pomôžte ostatným pri výbere

Recenze: Audio-Technica AT-LP120USB

Ako hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametre

Špecifikácia produktu

Výrobca Audio-Technica
Odstup signál / šum (dB) >50
Wow & flutter (%) <0,2
Rýchlosť 33 / 45 / 78 RPM
Prepínánie rýchlosti Elektronické
Obsluha Manuálna
Pohon Priamý
Vybavený prenoskou
Prenoska AT95E (78 RPM vyžaduje jinou přenosku)
Vybavený predzosilňovačem
Možnosti predzosilňovača MM prenoska
Analógový výstup RCA (zabudovaný)
Šírka (mm) 450
Výška (mm) 352
Hĺbka (mm) 157
Hmotnosť (kg) 10,7
Príslušenstvo Podložka / kryt / 45 RPM adaptér / USB kabel / dual RCA (F) <-> 3,5 mm (M) adaptérový kabel / dual RCA (F) <-> 3,5 mm (F) adaptérový kabel / dual RCA kabel se zemněním / CD s nahrávacím softwarem