AudioQuest Cougar

SKU
092592073012
399 €
Do 5 dní

Sú čiernejšiu než noc, čistota, hladkosť, svižnosť a charizma zvyšuje ich potenciál. S precedensy divokého zvieraťa sa derú na trh a sľubujú lepšiu káblové spojenie. Toto vie vytvoriť a prezentovať len spoločnosť Audioquest - vyrábať s pridanou hodnotou, na základe najmodernejších technológií a v tom najpokročilejším designovom poňatí. S patentovo chráneným Dielektric-Bias systémom prinášajú káble Cougar takú úroveň jasnosti, ktorý v tejto kategórii a za túto cenu je úplne neobvyklá.Čerešničkou na torte kvality je technológia Perfect-Surface Copper, čo navyšuje výkonnosť kabeláže nad ostatné.

V čom spočíva odolnosť materiálu

Solid Perfect-Surface Copper + Conductors aneb PSC + znamená skutočne perfektný medený povrch ak tomu ešte niečo navyše. Ono plus zahŕňa prekvapivo hladký a čistý povrch. Táto nová technológia je patentom spoločnosti Audioquest, užitím a spracovaním kovu je chránený povrch drôtu v každej jeho špecifikáciu. PSC + sa zrodil s použitím výnimočné technológie pre ultra-čistú meď. Výsledný zvukový efekt na tej najvyššej úrovni je samozrejmosťou a prioritou. PSC + hravo zdoláva všetky skôr používané medené kovy a dodáva tak káblom Cougar pod taktovkou skvelého výrobcu precedens postavenie.

Čo znamená Foamed Polyethylene

FPE čiže penová polyetylénová izolácia sa týka technologickej úpravy. Ktorýkoľvek pevný materiál, patriace k vodiči je vlastne súčasťou nedokonalého obvodu. Pri izolácii drôtu a plošných materiálových spojov je absorbovaná energia, čo znamená stratu. Časť tejto energie sa však ukladá, a potom uniká v podobe skreslenia. Typ Cougar však užíva vzduchom plnenú polyethylenovou izoláciu - vzduch pohlcuje minimum energie a zároveň polyetylén má veľmi malé straty, výsledný profil skreslenie je nad očakávania. 

Dielektrický bias systém

Tento inovatívny postup spoločnosti Audioquest je patentovaný. Ide o nestrannou izoláciu, ktorý spomaľuje signál inak, než býva zvykom. DBS pracuje s veľmi silným stabilným elektrostatickým poľom a organizuje molekuly izolácie. Tak je eliminovaná kumulácia energie v izolácii, zvuk sa vyznačuje mnohými novými detailmi a nečakaným dynamickým kontrastom.

Carbon-Base 2-vrstvový systém na odstraňovanie šumu

NDS je technológia, týkajúce sa rozptylu hluku. Tento systém účinne zachytáva rádiových frekvencií a šumu, ktorý je nežiaduce.

Inovácia neminula ani konektory

Cougar je tichý dravec, ktorá je na trhu horúcou novinkou. S pomocou premysleného dizajnu, ktorým je taktiež eliminované skreslenie, spôsobené kontaktom vnútri väčšiny sviečok. Koncovky typu RCA (cinch) sú hlavnými zložkami kabeláže, ich detaily sú jemnejšie a pridávajú tak káblom typu Cougar na zvukové čistote, jasnosti a dynamickosti.

Audioquest - spoľahlivý partner

Káblový sortiment môže byť rôznych značiek. Tento špičkovo vytvorený modul má však na svedomí americká renomovaná spoločnosť, ktorú založil mladý, talentovaný fajnšmeker William "Bill" Low. Od mladosti miloval hudbu a umenie, zaoberal sa skúmaním káblov a hi-fi produktov. Vedel, že prepojovacie káble sú zjavne hlavnou príčinou skreslenia v signálu, načo začal pracovať na systéme inovácií a modifikácií, ktorý viedli účelne k zdokonaleniu kabeláže, jej konštrukcia, výberu materiálov, a poťažmo aj k lepšej celkovej kvalite.
V roku 1980 William "Bill" Low produkuje káble po celej Južnej Kalifornii a neskôr zakladá spoločnosť AudioQuest. Jeho tovar preniklo do USA, potom bolo rozšírené do celého sveta. Moderná doba rozvoj nespomalila, naopak ho urýchlila a úspech sa znásobil. Teraz patrí spoločnosť k čelným výrobcom vysoko výkonných, kvalitných audio video káblov a mnohých ďalšieho high-end hi-fi sortimentu.

Dôležité informácie:

  • S prídavkom DBS je Cougar kábel mimoriadne kvalitné pre svoju cenovú kategóriu
  • Vodičom je meď s perfektným povrchom - PSC +
  • DBS - Dielectric-bias system - systém vytvárajúci elektrostatické pole, ktoré organizuje molekuly izolácie a odstraňuje oneskorenie signálu
  • Izolácia tvorená penovým polyetylénom
  • 2 vrstvový, karbónový systém pre elimináciu šumu (Noise-dissipation system - NDS)
  • Za studena zvárané konektory
  • Pozlátený rovný 5pin JIS do 2x pozlátených RCA
  • Dĺžka kábla: 1,5 metra
Výrobca AudioQuest
Dĺžka kábla (m) 1,5
Vaše hodnotenie