+421 919 200 300

PO-PIA: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZADARMO PRE VŠETKÝCH

  • Slovensko
AudioQuest HDMI Cinnamon 2,0m
AudioQuest HDMI Cinnamon 2,0m AudioQuest HDMI Cinnamon 2,0m AudioQuest HDMI Cinnamon 2,0m AudioQuest HDMI Cinnamon 2,0m AudioQuest HDMI Cinnamon 2,0m AudioQuest HDMI Cinnamon 2,0m AudioQuest HDMI Cinnamon 2,0m AudioQuest HDMI Cinnamon 2,0m

AudioQuest HDMI Cinnamon 2,0m

109 €

Dostupnosť: Skladom

Popis

Pod záštitou vynikajúce značky uzrela svetlo sveta HDMI série vysokorýchlostných high-endových káblov HDMI-HDMI. Cinnamon dostal názov podľa svojho príjemne škoricového zafarbenie, jeho ďalší výsadou je materiálové zloženie. Vďaka všetkým zdokonaleným konštrukčným a prenosovým vlastnostiam je veľmi žiadaným káblom, preto sa tiež vyrába v rôznych dĺžkach (0,6 m, 1m, 1,5m, 3m, 10 m). Vodiče z bezkyslíkatej veľmi čistej medi sú potiahnuté vrstvou 1,25% striebra.

Vodiče s pevným jadrom

HDMI 2.0 sa pevným jadrom vodičov a ich postříbřením líši od svojich predchodcov. Tiež je využité vysokohustotný polyetylénové izolácie a presné geometrie. Výrobca sa zameral na maximalizáciu výkonu HDMI, takže výkon takto modifikovaných káblov je diametrálne vyššia. Vodiče eliminujú nežiaduce interakcie medzi vláknami a redukujú prenosový rozptyl (jitter). Sú ideálne pre rôzne náročný prenos vysokých frekvencií (Ethernet audio), vysokofrekvenčné signály sú prenášané výhradne po povrchu vodičov.Postriebrený medený kábel má potom takmer zhodné dispozície s celostříbrným, vyjde však omnoho lacnejšie.

Izolácia z tvrdej peny

Penovú polyethylenovou izoláciu využíva Audioquest u všetkých video a audio digitálnych káblov. Všetka izolácie drôtov absorbuje energiu, teda spôsobuje straty. Časť tejto energie sa ukladá, neskôr sa uvoľňuje ako rušenie a spôsobuje tak skreslenie prenosu. Typ penovej PE izolácie plnené vzduchom (vzduch neabsorbuje takmer žiadnu energiu a polyetylén je nízkostratový) pomáha účinne znižovať straty aj fázové skreslenie u prenášaného signálu. Menej skreslený zvuk je oveľa efektívnejšie, než s použitím obvyklých materiálov.

Dátový prenos a prenosová rýchlosť

Cinnamon patrí k tým HDMI káblom, ktoré až do dĺžky 10 m majú rovnakú alebo dokonca vyššiu prenosovú rýchlosť 10.2Gpbs, teda najvyššiu možnú rýchlosť prenosu dát pre HDMI. Sú preto schválené a uznané ako káble vysokorýchlostné s ethernetom. Pri kábloch dlhých 12 - 20 m je používané označenie HDMI káble štandardnej rýchlosti s ethernetom. Vedia prenášať prenos 100% objemu dát, ktorý je potrebné k súčasným audio video funkciám (aj multikanálové audio s vysokým rozlíšením, 1080p a 4K videa, 3D videá a Blu-ray). Všetky AudioQuest HDMI káble sú schopné doručiť 100% dát potrebných pre 120Hz/240Hz/600Hz display.

Čo prináša smerovosť

Všetky HDMI káble od Audioquest fungujú ako smerové, čo znamená, že jedným smerom sú ich vlastnosti (signálové i prenosové) lepší, ako vedú ak smerom opačným.Tento vhodnejšie smer čiže správny smer použitie je na kábloch označený šípkou, ktorý značí vedenie informácií napr. Z Blu-ray do AV receiveru alebo z AV receivera do TV.Všetky signálne vodiče sú kontrolované pre správny smer digital audio procesu, v Audio-return kanála sú vedené opačným smerom, čo má zabezpečiť čo najoptimálnejšie výkon tejto aplikácie.  

Audioquest a jeho prínos

Na začiatku vzniku spoločnosti stál William "Bill" Low a jeho záujem o hudbu a audio zariadenia. Čoskoro pochopil, že prepojovacie káble sú hlavným zdrojom rôznych druhov skreslenia v signálu. Pohrával sa s rôznymi technikami konštrukcie, skúmal materiály kábla, dokázal, že aj malé zmeny konštrukcie kabeláže môžu mať veľký vplyv na zvuk audio systému. v roku 1980 sa začína vo veľkom produkovať káble v Južnej Kalifornii. Tiež zakladá spoločnosť AudioQuest a súčasne rozširuje distribúciu do USA, následne do celého sveta. Teraz sa spoločnosť radí ku špičkám, produkujúcim vysoko výkonné , kvalitné audio, video káble a príslušenstvo.

dôležité informácie

  • Overený High Speed HDMI kábel
  • Vodič je z medi s dlhými zrnami ( Long Grain Copper - LGC ) a potiahnutý striebrom (striebro tvorí 1,25% vodiča)
  • Kábel dosahuje minimálne 18 Gb/s  dátového toku
  • Podpora  1080/120Hz4K UHD a 3D
  • Ethernet a spätný kanál ( ARC )


Poradňa

Diskusia k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatial nikto neprispel do diskusie, buďte prvý!


Hodnotenie

Pomôžte ostatným pri výbere

Recenze: AudioQuest HDMI Cinnamon 2,0m

Ako hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametre

Špecifikácia produktu

Výrobca AudioQuest
Dĺžka kábla (m) 2 m