DORUČOVANIE OBJEDNÁVOK PREBIEHA BEZ OBMEDZENIA A ZADARMO !!

+421 919 200 300

PO-PIA: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZADARMO PRE VŠETKÝCH

  • Slovensko
Cambridge SX-80
Cambridge SX-80 Cambridge SX-80 Cambridge SX-80 Cambridge SX-80 Cambridge SX-80 Cambridge SX-80 Cambridge SX-80 Cambridge SX-80

Cambridge SX-80

697,56 €

Dostupnosť: Dostupnosť zistíte kliknutím na štvorček s farbou

* Povinné

697,56 €

Popis

Centrálny reproduktor perfektne padnúci do série Cambridge SX akusticky i esteticky. Pridá do Vášho domáceho kina silný a detailne zazitok z dialógovom.

Stĺpové čiže podlahové reproduktory sú tiež často známe pod pomenovaním vežové reproduktory, čo vydarene opisuje ich vonkajší vzhľad a rozmery. Ide teda o vyššiu komponenty, ktoré majú schopnosť pokryť svojím zvukovým prejavom široké pásmo frekvencií, vrátane basov. Každopádne treba počítať s väčším priestorom pre ich rozmiestnenie v interiéri, na oplátku ale zvládnu bravúrne ozvučiť aj veľké priestory.

  • Ponuka sily a impozance stĺpových reproduktorov za bezkonkurenčnú cenu
  • Výhybka je optimalizovaná pre maximálne neutrálne, hladký a lineárny rozsah
  • Ohromujúca prirodzená zvuková scéna
  • Cena za pár

Typológia reproduktorov

Vedľa reproduktorov regálových, centrov a subwooferov sú tieto významnou súčasťou najmä domácich zvukových systémov typu Home Cinema. Cambridge Audio SX-80 sú vybavené 2,5- pásmovým systémom a zadným bass-reflexom, odporúčaný výkon zosilňovača je až 200 W.

Výrobca, ktorý má zelenú

Spoločnosť Cambridge Audio sa od čias svojho vzniku postupne stávala známou v oblasti audio-video techniky, ktorá sa v mnohých krajinách zdarne rozvíja. Tak aj táto britská značka získala vďaka svojej výskumnej činnosti na poli audio dostatočné renomé, pričom jej produkcia sa utešene rozrastá vo svetovom meradle. Testovanie sterea výrobkov naznačuje vynikajúce výsledky vysoko výkonných zariadení, o tom svedčí aj medziročný nárast predaja tejto značky. Teraz je jasné, že na svetovom trhu sa stabilizoval ďalší silný hráč.

Aparatúra, ktorá nesklame

Tento model zo série SX je žiarivým príkladom filozofie firmy Cambridge Audio, ktorá stavia základy na tvrdenie - princípe, že zvuk je na prvom mieste. Stĺpové reproduktory SX série hrajú prekvapivo vášnivo a nezabúdajú detaily, čo v ich kategórii v podobnej cenovej relácii možno len ťažko dohľadať.
Konkurencia je totiž v tejto triede oveľa väčší. Využitie sa domohla výhybka s optimalizovaným prechodom pre optimálne efektívne neutrálne, hladké a fázové lineárne odozvy, ktoré sú tvorcom prirodzeného zvuku. Reproduktorové sety sú navrhované od prvopočiatku inžinierskym tímom Cambridge Audio v Londýne. Vlastná stavba kabinetov využíva vlastnosti tuhé MDF ozvučnice, ktorá je modelovaná pomocou CAD technológie.

Osadenie meničmi

Zásadné pre funkčnosť výrobku je povaha a parametre meničov. Hodvábny výškový 25 mm reproduktor (Soft dome tweeter) kombinuje mäkký, hladký zvuk s vysokou úrovňou detailov, penová klapka za vysokofrekvenčnými reproduktormi znižuje tzv. Odlesky a vie zaplniť priestor, v ktorom je potom dobre počuť každý nástroj zvlášť. Woofery sú zastúpené hneď dvakrát modulom s priemerom 165 mm. Kooperácia všetkých meničov dosahuje vzácne zhody a prelínanie tak, aby prinášali špičkový výkon.

Špecifiká a hodnoty

Sústavy v celej svojej frekvenčné šírke zaberajú pásmo od 40 do 20 000 Hz. Citlivosť zvuku je 87 dB a impedancia 8 Ohm. Plných 950 mm vysoké štíhle krásky so šírkou 200 mm a hĺbke 276 mm sa netají hmotnosťou necelých 17 kg pre každú. Odporúčaný je zosilňovacie výkon 10 - 100 W.
Tento ľúbivý sympatický model síce vychádza z anglickej konzervatívnosti, napriek tomu klasické hranaté a objemné telo využíva predovšetkým čistých línií, čo je v súčasnej dobe znakom nadčasovosti a exkluzivity. Vinylová dyha môže byť volená vo farbe orecha alebo v čiernej, čím je zvýraznená jednoduchosť a elegancia. Snímateľná predná krycia a ochranná maska ​​je pripevnená s pomocou magnetov.
Príjemný, pohodlne uvoľnený a dobre uchopiteľný počúvanie sa vyznačuje vynikajúcou dynamikou. Tento vysoký model sa zapáči na prvý pohľad, a po vyskúšaní už je spriatelený so svojimi obdivovateľmi. Jednoduché zapojenie a inštalácie v priestore ho robí nielen hojne obľúbeným, ale predovšetkým žiadaným v nadväznosti na ďalšie reproduktorové moduly tej istej série.Poradňa

Diskusia k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatial nikto neprispel do diskusie, buďte prvý!


Hodnotenie

Pomôžte ostatným pri výbere

Recenze: Cambridge SX-80

Ako hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametre

Špecifikácia produktu

Výrobca Cambridge Audio
Počet pásem 2
Meniče Vysoké frekvence: 25 mm / Střední a nízké frekvence: 2 x 165 mm
Typ reproduktora Predný bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenčná odezva od (Hz) 40
Frekvenčná odezva do (Hz) 20000
Dělící frekvence (Hz) nespecifikováno
Impedancia (Ω) 8
Citlivosť (dB) 87
Minimálny vstupný výkon (W) nespecifikováno
Nominálny vstupný výkon (W) nespecifikováno
Maximálny vstupný výkon (W) nespecifikováno
Maximálny výkon - SPL(dB) nespecifikováno
Šírka (mm) 240
Výška (mm) 980
Hĺbka (mm) 338
Hmotnosť (kg) 16,9