Copland CSA100 - Strieborna

SKU
CCSA100-864530482-1_Demo
4 119 €
Skladom
0.0
0% of 100
Napísať recenziu
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznícke recenzie

Vaše hodnotenie
Produkt si môžete vypočuť a "ohmatať" v našom štúdiu v Zlíne. V prípade záujmu je nutná predchádzajúca dohoda (nech môžeme všetko pripraviť :-)) a to na tel. čísle 02/3219 53 33 alebo prostredníctvom e-mailu info@l-e.cz.

Recenze Martina z L-ETradične netradičné

Z Dánska prichádzajú novinky v podobe audio produktov, ktorých korene siahajú až do 80. rokov minulého storočia. Z rúk pôvodnej majiteľky a zakladateľky Olé Möller a pod záštitou značky Copland sa servírujú priamo na hi-fi stôl dnešných audiofilov. Značné portfólio sa mení pomerne voľným tempom, ale veľmi prekvapujúcim spôsobom.

Na módnej vlne

Výrobca zostáva verný svojej základnej línii, stále sa teší a venuje pozornosť elektrónkam, ktoré v súčasnosti používa najmä v integrovaných zosilňovačoch. V ponuke sú však aj delené zosilňovače alebo D/A prevodníky. Integrovaný zosilňovač CSA100 je jedným z najnovších projektov spoločnosti, ktorého cieľom je spojiť výhody elektrónkových a tranzistorových zosilňovačov prostredníctvom synektickej konštrukčnej koncepcie príbuznej uznávaným hybridným zosilňovačom Copland.

Charakteristiky dizajnu

Portfólio spoločnosti vychádza z nového modelu kompaktného integrovaného zosilňovača CSA100, v ktorom sú lampy majstrovsky ukryté. Výrobca všetko integroval do zariadenia, ktoré je 435 mm široké, 135 mm vysoké (vrátane pomerne vysokých nožičiek), siaha do hĺbky 370 mm a váži 14 kg. Vyniká čistými kontúrami, zaoblenými rohmi a realistickou veľkosťou, ktorá však v priestore vizuálne nevyniká.
Predný panel má pekný, moderný dizajn, ktorého ústredným prvkom sú okrúhle prvky. Celkový charakter zariadenia dopĺňa trojica veľkých a štyri malé prvky, symetricky rozmiestnené okolo stredovej osi. V strede sa nachádza špeciálny okrúhly prvok so siedmimi diódami, ktorý indikuje prevádzkový stav a zvolený vstup.

Pripojenie

Vpravo sa nachádza potenciometer s jasnou indikáciou úrovne v dB, pod ním tlačidlo prepínania a 6,3 mm výstup na slúchadlá. V opačnej časti predného panela sa nachádza podobný veľký volič, tentoraz na prepínanie vstupov, pod ním je tlačidlo páskovej slučky a volič digitálnych vstupov (veľký volič slúži na výber digitálnej sekcie a potom malý volič na výber konkrétneho vstupu).
Zadný panel sa tiež javí ako prehľadný a organizovaný - v strede sa nachádzajú dva páry reproduktorových svoriek a spodná časť označuje "priehradky" odstupňovaných vstupných a výstupných konektorov. K dispozícii je pár integrovaných cinchov pre gramofónové predzosilňovače pre MM kazety alebo tri páry cinchov pre analógovú linkovú úroveň, pár vyvážených vstupov XLR a dva páry výstupných cinchov (linková úroveň, regulovaná).
Na zadnej strane sa nachádza aj blok digitálnych konektorov - dva optické, jeden koaxiálny a takzvaný "počítačový" konektor USB. Za modul Bluetooth s kodekom aptX si musíte priplatiť. Samozrejme, nechýba ani klasicky koncipovaná zásuvka s kolískovým vypínačom.

Čo oči nevidia

To, čo na prvý pohľad nevidíte, je však veľmi dôležité. Tento hybridný zosilňovač kombinuje elektrónkovú časť s výkonom dvoch párov klasických tranzistorov. Zosilňovač si berie energiu z robustného toroidného transformátora, podpora je vyvedená v šiestich veľkých kondenzátoroch. Prácu dokončí jedna rúrka - model 6922.
Pracuje v lineárnej časti pásma, funguje ako dvojitá trióda pri vysokom napätí a rieši napäťové zosilnenie. Súčasťou sú komponenty MOSFET a napájací pár od spoločnosti ON Semicondutor s výkonom 100 W do 8 Ohmov a 180 W do 4 Ohmov na kanál. Zosilňovač je určený pre rozsah 10 - 150 000 Hz (-3 dB) s celkovým harmonickým skreslením pod 0,06 % a odstupom signál-šum nad 90 dB.

Funkčné sekcie

Digitálna sekcia využíva najmodernejší prevodník ESS Sabre ES9018 v štvornásobnom mono zapojení, pričom osem mono kanálov je zapojených po štyroch pre ľavý a pravý kanál, aby sa dosiahlo čo najnižšie skreslenie. Integrovaný zosilňovač Copland CSA 100 má všetko pod kontrolou v kompaktnom, čistom šasi, s moderným vyváženým pripojením a cenou zodpovedajúcou súčasnej high-end scéne.

 

Výrobca Copland
Počet kanálů 2.0
Výkon na kanál (W) 2 x 100W (8 ohmů), 2 x 180W (4 ohmy)
Frekvenčná odezva od (Hz) 10
Frekvenčná odezva do (Hz) 150000
Odstup signál / šum (dB) <90
THD+N (%) <0,06
Podpora impedancie repro. (Ω) 2-8
Analógový vstup RCA, XLR
Analógový výstup RCA (Line), Jack (6,35 mm)
Phono predzosilňovač MM
Typ Hybridný
D/A prevodník ES9018 Reference
Digitálny vstup Koaxiálny RCA, Optický, USB-B
Lokálne streamovanie Bluetooth
Nadštandardny BT kodek aptX® HD
Farba Strieborná
Šírka (mm) 435
Výška (mm) 135
Hĺbka (mm) 370
Hmotnosť (kg) 14