+421 919 200 300

PO-PIA: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZADARMO PRE VŠETKÝCH

  • Slovensko
DALI Spektor 2 - Orech
DALI Spektor 2 - Orech DALI Spektor 2 - Orech DALI Spektor 2 - Orech DALI Spektor 2 - Orech DALI Spektor 2 - Orech DALI Spektor 2 - Orech

DALI Spektor 2 - Orech

Běžná cena: 341,88 €

Special Price 265,30 €

Dostupnosť: Skladom

Krátký popis

Cena za pár

Popis

Výkonné kompaktné reproduktory so zvýšeným basom pre väčšiu miestnosť

  • Nízko-stratový stredobasový menič s kužeľom z drevených vlákien
  • Univerzálny k akémukoľvek zosilňovaču / receiveru vo svojej cenovej kategórii
  • Jemný výškový menič s výborným rozlíšením reprodukcie
  • Držiaky na stenu v balení

Príjemný vzhľad i zvuk

Pre záujemcov o cenovo atraktívne reproduktorové sústavy je v ponuke práve tento nový model najaktuálnejšie série DALI Spektor. Tieto kompaktné regálové sústavy urobia dobrú službu v entry-level zostavách, hodiacich sa do menších miestností. Prekvapujú pekným povrchovým prevedením, vkusnosťou a zodpovedajúcim zvukom.

Sloupové zostavy Spektor

Táto séria sa skladá z trojice modelov - z väčšej stĺpové zostavy Spektor 6, z menšej regálovéj zostavy Spektor 1 a o niečo väčšej regálovej zostavy Spektor 2.

Decentné a vkusné prevedenie

Povrchové prevedenie týchto kompaktných reproduktorov je elegantné - v danej cenovej relácii poskytujú ilúziu drevených skrini a predná stena evokuje dojem koženého povrchu. Oboje je umelé, napriek tomu je výsledok excelentný. V prednej časti čiernej steny sa otvára typické červenkasté koliesko firemného stredo-basového meniča a nad ním je v ryhovanom a hlbokom hliníkovom zvukovodu situovaná klasická kopulka tweetera. Na zadnej stene sa nachádza úzky plastový výdych bass-reflexu a nad ním je prvok dôležitý pre zavesenie reprosústavy na stenu. V najspodnejšej časti je integrovaná vanička s jednoduchými, ale adekvátnymi reproduktorovými terminály.

Konštrukčné vlastnosti

Muskulatúra Spektor 2 je výrazne väčšia, než u menších bratských regálových reproduktorov. Hmotnosť každého dosahuje 4,2 kg (tie menšie majú len 2,6 kg), vysoké sú 292 mm, široké 170 mm a hlboké 238 mm. Je vidieť, že sú klasickou malou (nie mini) reproduktorom. Kompaktný tvar je daný pevným kabinetom, meničmi s kónickou membránou pre stredobasmy a veľmi ľahkou tkanou látkou, z ktorej je vyrobená kopulka vysokotónového meniča. Oba dva meniče, ako 25 mm tweeter, tak 130 mm woofer, v DALI navrhujú aj vyrábajú sami.

Technické zaujímavosti

Zostava funguje dvojpásmovo, výhybka je nastavená na deliaci kmitočet 2 600 Hz. Pracujú vo frekvenčnom rozsahu 54 - 26 000 Hz (+/- 3 dB), s charakteristickou citlivosťou 84,5 dB / 2,83 V / m a menovitou impedanciou 6 Ohm. Odporúča sa umiestniť kabinety od zadnej steny vo vzdialenosti 1 - 80 cm. Maniče s nízkou stratou využívajú zmes nízko papierových kužeľov s vystužením z drevených vlákien, ktoré dodávajú povrchu nerovnú štruktúru a pomerne dramaticky eliminujú rezonanciu povrchu. Tak je nastavená čo možno najlepšia reprodukcia všetkých detailov zvukových signálov.

Príjemný dizajn

Modifikovaný a modernizovaný dizajn modelu robí z radu Spektor perfektný tvar pre takmer všetky reproduktory v danej cenovej kategórii. Ak vynecháme kompaktné Hi-Fi, stereo zosilňovače či priestorové prijímače, Spektor prináša to najlepšie z nich a naznačuje, ako dobre môže znieť hudba aj filmy.

Soft Dome Tweeter

Originálny výškový reproduktor ponúka najvyššie rozlíšenie v triede s rozšírenou frekvenčnou odozvou, širokou disperziou a nízkou farebnosťou. Je dedičstvom firemné high-endové série a je založený na ultra-ľahké tkanej látke, ktorá váži menej ako polovicu trhového štandardu (0,056 mg / mm2). Špeciálne vlastnosti a výkon tweetera podporuje nízku stratu signálu, potreba frekvenčné korekcie v crossoveru je teda vylúčená. To umožňuje navrhnúť presný prechod, ktorý súčasne so starostlivo vybranými komponentmi kvality zaisťuje, že strata signálu je takmer nulová.

Odporúčanie výrobcu

Regálové reprosústavy sa hodí pre montáž na stenu, položenie alebo umiestnenie na stojane v kombinácii s akýmkoľvek kompaktným hudobným systémom Hi-Fi, čo rozhodne neuškodí plnohodnotnému filmovému zážitku. Reproduktory, rovnako ako všetky ostatné komponenty DALI, boli navrhnuté v súlade so základnými akustickými a elektroakustickými zásadami, vrátane presvedčenia, že jasnosť a autentická poctivá reprodukcia zvuku poslucháča priblíži živému hudobnému zážitku.

Recenzia DALI Spektor 2

 Poradňa

Diskusia k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatial nikto neprispel do diskusie, buďte prvý!


Hodnotenie

Pomôžte ostatným pri výbere

Recenze: DALI Spektor 2 - Orech

Ako hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametre

Špecifikácia produktu

Výrobca DALI
Počet pásem 2
Meniče Vysoké frekvence: 25 mm / Střední a nízké frekvence: 135 mm
Typ reproduktora Zadný bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenčná odezva od (Hz) 54
Frekvenčná odezva do (Hz) 26000
Dělící frekvence (Hz) 2600
Impedancia (Ω) 6
Citlivosť (dB) 84,5
Nominálny vstupný výkon (W) 25
Maximálny vstupný výkon (W) 100
Maximálny výkon - SPL(dB) 105
Farba Orech
Šírka (mm) 170
Výška (mm) 292
Hĺbka (mm) 238
Hmotnosť (kg) 4,2
Príslušenstvo Gumové nožky, držáky na stěnu