DORUČOVANIE OBJEDNÁVOK PREBIEHA BEZ OBMEDZENIA A ZADARMO !!

+421 919 200 300

PO-PIA: 8:00-16:00 Hod.

DOPRAVA ZADARMO PRE VŠETKÝCH

  • Slovensko
Luxusní elektronika
ELAC Debut B6.2
ELAC Debut B6.2 ELAC Debut B6.2 ELAC Debut B6.2 ELAC Debut B6.2 ELAC Debut B6.2 ELAC Debut B6.2 ELAC Debut B6.2 ELAC Debut B6.2 ELAC Debut B6.2 ELAC Debut B6.2

ELAC Debut B6.2

299 €

Dostupnosť: Skladom

Popis

Veľké regálové reproduktory

  • Výškový reproduktor vo zvukovode so širokým rozptylom
  • Nový basový menič utkaný z aramidových vlákien
  • Kabinet s flexibilným umiestnením
  • Cena za pár

Malý a milý spoločník

Menšie, avšak o to šikovnejší reproduktorové sústavy sú mocné svojim zvukom a neuveriteľnou hudobnosťou. Pod značkou ELAC získali skvelý rečnícky talent a s vyznamenaním od globálnej tlače, vrátane odborníkov z odboru, sú neodolateľné. Debut B6.2 pripisujú regálovým reproduktorovým sústavám vyššiu úroveň, než tomu bolo predtým. Milým prekvapením je aj ich príjemná cena.

Debut nie je len séria

Séria Debut nemeckého výrobcu ELAC je jedným z prvých výsledkov spolupráce tejto značky s vývojárom a návrhárom Andrew Jonesom. Je krokom smerujúcim k čistote a pokrokom v dobrom slova zmysle. Vyniká jednoduchosťou a atraktívnou cenovkou, čo ju predurčuje k úspechu. S odstupom času prišla na svet generácie Debut 2.0.

Zvuk v podaní B6.2

Jednoducho pohľadná reproduktorová sústava reprezentuje všetku starostlivosť, ktorú jej venoval tím Andrew Jonesa. Väčšia z dvoch regálových modelov B6.2 je konzervatívne koncipovaným dvojpásmovým systémom. S rozmermi 375 mm na výšku, 195 mm na šírku a 268 mm do hĺbky nie je ani veľkým, ani malým modelom. Ozvučnice sú vyrobené z MDF panelov a váži štandardných 7,4 kg. Vnútri čisto pravouhlých kabinetov je jedna prepážka presne v osi stredo-basového meniča. Na čelnej stene sa nachádza vysoko-tónový i stredo-basový reproduktor, mierne sa prekrývajúci. V spodnej časti sa otvára výdych plastikového bass-reflexového nátrubku klasického tvaru.

Povrchové úpravy

Na prvý pohľad pôsobí vinyl na povrchu týchto reproduktorov omnoho lepšie, než u predchodcu. Zadný panel je osadený iba vsadenú vaničkou s jediným párom skvelých terminálov. Okrem základného konceptu bolo všetko navrhnuté novo - ozvučnice aj obaja meniča. K výrobe skrine bol použitý materiál CARB2 MDF. Finálne úpravy sú v dekore Black Ash Vinyl, využitý bol tiež Dual Flared portový systém.

Špecifiká a upresnenie

Najvyšším tónom slúži mäkká kopulka s priemerom 25 mm. Je vsadená vo výraznom zvukovodu a skrytá za mriežkou, s cieľom potlačiť nežiaduce difrakcie. Stredo-basový vodič má klasicky kónický tvar, disponuje membránou s priemerom 165 mm, ktorá je vyrobená z tkaných aramidových vlákien. Uprostred je usadená mäkká kopulka. Dvojpásmovou koncepciu delí úroveň 2 200 Hz, udaný je u nej frekvenčný rozsah 44 - 35 000 Hz bez tolerancie. Charakteristická citlivosť 87 dB pri 2,83 V / m patrí k nadpriemerným, menovitá impedancia činí 6 Ohm. Maximálny vstupný výkon dosahuje 120 W.

Zvuková charakteristika

Na svoju veľkosť majú B6.2 slušnú dávku energie, ktorá je korunovaná dynamickejším prejavom a plným, dôrazným, mohutným zvukom. Všetko odpovedá zvukovému charakteru, veľkosti a cene. Skladby sú audiofilsky presné a dynamické špičky presvedčivo naznačujú, že zvuk nie je plochý. Je síce jednoduchý, nie však lacný. Zvuk sa na nič nehrá, napriek tomu ponúka pocit čistoty a čitateľnosti, čo modelu zaisťuje právo nosiť označenie hi-fi. Je zrejmý neutrálny prístup, ktorý netlačí na pílu ani neprehráva. Ide o slušne prehľadné a prekreslené produkcie vo vysokom štandarde.

Ak sú reproduktory relatívne ďaleko od seba, zvuk zostáva spojitý, lokalizácia je ideálne. Najmä ak nie je poslucháč príliš ďaleko od zariadenia. Napriek organizovanosti nie je zvuk sterilný ani chudobný a jeho priebeh je jednoducho čistý. Mierne sklonenie od basov k výškam zaisťuje kultivovaný prednes. Vzhľadom na dostupnosť možno teda vyzdvihnúť skutočne vzorové vyladenie takýchto regálových reproduktorových sústav.

Séria ELAC Debut 2.0

 Poradňa

Diskusia k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatial nikto neprispel do diskusie, buďte prvý!


Hodnotenie

Pomôžte ostatným pri výbere

Recenze: ELAC Debut B6.2

Ako hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametre

Špecifikácia produktu

Výrobca ELAC
Počet pásem 2
Meniče Středo-basový: 1x 165 mm Ø (Aramidové vlákno)
Výškový: 1x 25 mm Ø (tkanina)
Typ reproduktora Predný bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenčná odezva od (Hz) 44
Frekvenčná odezva do (Hz) 35000
Dělící frekvence (Hz) 2200
Impedancia (Ω) 6
Citlivosť (dB) 87
Maximálny vstupný výkon (W) 120
Farba Čierna
Šírka (mm) 195
Výška (mm) 375
Hĺbka (mm) 268
Hmotnosť (kg) 7,4