DORUČOVANIE OBJEDNÁVOK PREBIEHA BEZ OBMEDZENIA A ZADARMO !!

Focal Aria 906 - Walnut

SKU
3544053691329
1 072,02 €
Do 5 dní
Cena za pár

Po predchádzajúcej dohode možno počuť u nás v štúdiu v Zlíně, Na Slanici 444. Vždy je potrebné sa objednať dopredu. Prostredníctvom mailu info@l-e.cz nebo na tel. čísle +420 721 123 123

 


Reproduktory môžu mať rôzne využitia. Tento typ je vykonaný veľmi luxusne. Reproduktorová horná doska je krytá sklom, predný panel potiahnutý koženkou, pritom nie sú vidieť žiadne skrutky ani žiadne plastové úchytky mriežky. Predná mriežka je uchytená magneticky, bočnice sa honosí kvalitným dekorom dreva. Najlepšie vlastnosťou Focal produktov je veľká citlivosť, pretože vedia hrať takmer so všetkým a vibráciu aj ten najlenivejší AV receiver. Uchváti výraznými vokály a priestorovo vedia poslucháčov doslova objať.

  • Charakteristická bohatosť reprodukcie v strednom pásme a presný bas
  • Nový ľanový kužeľ
  • Nový TNF tweeter
  • Reproduktorové meniče sú vyvíjané a vyrábané vo Francúzsku

Prednosti regálové sústavy

Reproduktorový set je funkčný vo 2- pásmové štruktúre, patrí do série Aria a využíva firemného DNA tejto rady. Prináša špičkovú, rafinovanú akustiku, ktorá je kombinovaná s vynikajúcou hodnotou, spočívajúce vo využití ušľachtilých materiálov. Každý z týchto dvojcestných reproduktorov dovoľuje užívateľom vychutnať si všetky prednosti ľanového kužeľa, teda neutralitu, prítomnosť a jemnosť.
Flax kužeľa sú charakteristické prirodzeným zvukom, nízkym sfarbením, bohatosťou reprodukcie v strednom pásme a prísnejšími basy. Výsledný akustický efekt je prekvapivý - homogénnejšia zvuk a výrazne lepšia dynamika. Aria je stúpencom klasického a napriek tomu moderného dizajnu. Regálové reproduktory typu 906 sa odporúčajú pre vybavenie miestností o veľkosti 15 m2. Odporúčaná posluchová vzdialenosť je cca 2,5m.

Špecifiká a upresnenie

Ozvučnice s dvoma pásmami a s bass-reflexom funguje vo frekvenčnom rozsahu 55 - 28 000 Hz s toleranciou +/- 3 dB. Akustická citlivosť SPL / M dosahuje pri 2,83 V / 1 m 89,5 dB. Nominálna impedancia je 8 Ohm, minimálna 4,6 Ohm. Odporúčaný je zosilňovač 25 - 120 W. Pripojovacie terminály sú Single. Kabinety sú vyrobené podľa rozmerov 390 x 220 x 250 mm, každý kus váži 8,5 kg.
K dispozícii pre lepšie umiestnenie v priestore sú stojany Focal S 900. Povrchová úprava spočíva v trojitom prevedení - Walnut, Black High Gloss alebo White High Gloss. Čierny a biely dizajn je vo veľmi vysokom lesku, orechový dezén je polomatný. Dizajnový progres je zreteľný najmä v potiahnutie tela čiernou kožou a vo využití skla v hornej časti modulov.

Kľúčové vlastnosti

Kožené telo, vysoký lesk, výrobné inovácie v sekcii ovládačov a celkom nové technológie meničov predstavujú zásadné aspekty, ktoré smerujú k perfektnému výkonu ozvučenie. Nový ľanový kužeľ je vlastne stredo-basový 165 mm Flax reproduktor so sendvičovou štruktúrou, o výšky sa stará moderný TNF tweeter čiže 25 mm výškový menič s hliníkovo-horčíkovou kalotou.
Záves medzi kupolou a konzolou využíva poronové suspenzia pre mäkké výšky (Poron - materiál s tvarovou pamäťou). Tento progresívny spôsob zavesenia priamo súvisí so slávnym tweeterom Utopia Berýlium, čo umožňuje znížiť skreslenie v rozmedzí 2-3 kHz, kde je ľudský sluch veľmi citlivý.
Priestorová charakteristika obrátenej kupoly a nízka direktivita je lepšia devízou, než u konvenčných kopulou, používaných u konkurencie. Následkom je neuveriteľne stabilná zvuková scéna, s ktorou je počúvanie oveľa menej kritický.

Originalita na každom kroku

Špecifický ľanový kužeľ sa vyrába vo Francúzsku výhradne len v spoločnosti Focal už od roku 2013. Jeho konštrukcia je úplne orientovaná na akustický výkon. Vysoko kvalitný ľanové vlákno je uzavreté dvoma tenkými vrstvami sklenených vlákien. Svetlosť vlákna zaisťuje kritériá vysokého vnútorného tlmenia, vysokej rýchlosti a tiež vysoké ohybové tuhosti.
Materiál je dvakrát ľahší ako sklolaminát, pretože vlákno je duté. Je tiež veľmi málo elastický, čo je ideálne pre zvýšenie ohybovej tuhosti sendvičové štruktúry. Všetkými uvedenými technologickými novinkami sa reproduktory Aria radí k špičkovému audio tovaru, ktorý je na trhu k dispozícii.

Recenzia Focal Aria 906

 

Výrobca Focal
Počet pásem 2
Meniče Vysoké frekvence: 25 mm (TNF) / Střední a nízké frekvence: 165 mm (lněný)
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenčná odezva od (Hz) 55
Frekvenčná odezva do (Hz) 28000
Dělící frekvence (Hz) 2800
Impedancia (Ω) 8
Citlivosť (dB) 89,5
Minimálny vstupný výkon (W) 25
Maximálny vstupný výkon (W) 120
Farba Walnut
Šírka (mm) 225
Výška (mm) 390
Hĺbka (mm) 280
Hmotnosť (kg) 8,5
Vaše hodnotenie