DORUČOVANIE OBJEDNÁVOK PREBIEHA BEZ OBMEDZENIA A ZADARMO !!

Focal Aria 936 - Prime Walnut

SKU
3544051691383
3 269 €
Skladom

Trojcestné podlahové reproduktory sú elegantné a dynamické. Svojím spôsobom sú veľmi lineárne a zaujmú svojou dynamikou. Všetky tri basové meniče im dodávajú stereofónne ráz, ktorý možno ľahko monitorovať. Tento reproduktorový set je tiež ideálny pre nastavenie komplexného systému domácich kín. Primárnym zámerom výrobcu je návrat k samotnej podstate akustiky, vrátane poskytnutia kvalitného posluchu všetkým vážnym audiofilům.

  • Charakteristická bohatosť reprodukcie v strednom pásme a presný bas
  • Nový ľanový kužeľ
  • Nový TNF tweeter
  • Reproduktorové meniče sú vyvíjané a vyrábané vo Francúzsku

Prirodzený zvuk

Flax technológia predstavuje inováciu v podaní zvuku, podporuje prirodzenosť a nízke sfarbenie, bohatú reprodukciu v strednom registra a oveľa prísnejšie basy. Výsledný efekt znamená homogénnejšia zvuk s oveľa lepšou dynamikou. Aria 936 je model navrhnutý v duchu klasického i moderného dizajnu. Hodí sa do interiérov od 25 m2, s posluchovú vzdialenosťou 3 m - 3,5 m.

Focal vychádza z klasiky

Na prvý pohľad je poznať, odkiaľ vietor veje. Portfólio tohto výrobcu je typické svojimi produktmi. Je známe, že konštrukcia pevných ozvučníc vychádza z masívnych hliníkových základov, ktorými prechádzajú skrutkované hroty. Bočné steny kabinetov sú ľahko vypuklé, dekor je na voľbe užívateľa. Predné a zadné steny sú potiahnuté kožou, pričom horná stena je lesklá. Celý kabinet je vyrobený z mohutných MDF profilov pri výške 1150 mm, šírkou 294 mm a hĺbke 371 mm, každý váži 29 kg.

Bohatá výbava

Čelná stena je osadená piatimi meničmi, pod najspodnejšom je situovaná dvojica mohutných plastových bass-reflexových prievarov ďalšie výdych sa otvára smerom dole, do základne. Zadná stena obsahuje len integrovanú vaničku s jediným párom reproduktorových terminálov.
Použité sú firemné značkové meniča. O výšky sa stará 25 mm tweeter zo zliatiny hliníka a horčíka so závesom z Poron (materiálu s tvarovou pamäťou a vysokou poddajnosťou, ktorý pomáha v pásme 2 - 3 kHz znížiť skreslenie až trojnásobne). Stredo-tónový menič má membránu zo sendvičového materiálu Flax, pričom kónus membrány tvoria vlákna ľanu, skrytá medzi dvoma vrstvami vlákien sklenených.
Osadenie dopĺňa trojica basových meničov, ktoré taktiež disponujú ľanovými membránami so sklenenými vláknami v sendvičovom kompozitu. Priemer membrán je totožný so stredo-tónovými membránami, teda 165 mm.

Technické zvláštnosti

Frekvenčný rozsah trojpásmového zariadenia je 39 - 28 000 Hz s toleranciou + / - 3 dB s tým, že najnižšie tón s poklesom na - 6 dB reproduktorová sústava zaberá na 32 Hz. Výhybka delí meniča do troch pásiem, a to na hraniciach 260 a 3 100 Hz, nominálna impedancia činí 8 Ohm s priznaným prepadom na úroveň 2,8 Ohm.
Charakteristická citlivosť zvuku je 92 dB na 2,83 V / 1 m a teda patrí rozhodne k veľmi nadpriemerným. Výkon zosilňovača by mal mať 50 - 300 W.

Vzhľad je prvoradý

Nie je pravdou, že u reproduktorových sústav je na prvom mieste technická stránka. Vizáž hrá nemenej dôležitú úlohu, dizajnéri Focal privádzajú na trh nový, úchvatný dizajn, ktorý je pastvou pre oči.
Perfektne remeselne spracované vysoké stĺpy sú navrhnuté rovno v niekoľkých neodolateľných variáciách - farebné prevedenie je buď v čiernej, alebo v dezéne orecha, pritom úprava v čiernej disponuje vysokým leskom, orech potom môže byť svetlý alebo tmavý. Atraktívny podstava dodáva skriniam charizmu a pocit mohutnosti. Neostré čelné línie pôsobí ústretovo a sympaticky. V domácom interiéri získavajú práve tieto vysoké štíhle dámy perfektné nadhľad a punc luxusu.

Ukážka Focal Aria 936

 

Výrobca Focal
Počet pásem 3
Meniče Vysoké frekvence: 25 mm (TNF) / Střední frekvence: 165 mm (lněný) / 3 x 165 mm (lněný)
Typ reproduktora Predný bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenčná odezva od (Hz) 39
Frekvenčná odezva do (Hz) 28000
Dělící frekvence (Hz) 260 / 3100
Impedancia (Ω) 8
Citlivosť (dB) 92
Minimálny vstupný výkon (W) 50
Maximálny vstupný výkon (W) 300
Farba Prime Walnut
Šírka (mm) 294
Výška (mm) 1150
Hĺbka (mm) 371
Hmotnosť (kg) 29
Vaše hodnotenie