DORUČOVANIE OBJEDNÁVOK PREBIEHA BEZ OBMEDZENIA A ZADARMO !!

Focal Aria 926 - Čierny lesk

SKU
3544051691307
2 198 €
Skladom

Máme odzkoušeno.
Spolu to funguje... a mnohem levněji

6%
Cena pri zakúpení 3 437 €
Takže ušetríte 240 €
3 197 €

Po predchádzajúcej dohode možno počuť u nás v štúdiu v Zlíně, Na Slanici 444. Vždy je potrebné sa objednať dopredu. Prostredníctvom mailu info@l-e.cz nebo na tel. čísle +420 721 123 123

 


Model stĺpových audiofilných reproduktorov má devízu trojcestného systému a zároveň aj expresívneho zariadenie s príjemným hudobným výkonom a jednoduchou inštaláciou. Hudobné fajnšmekri si pochvaľujú akustické vlastnosti a špičkový vzhľad, rovnako ako cenovú dostupnosť tejto reproduktorovej sústavy. So špecifickými technológiami meničov sa môžu pýšiť prirodzeným zvukom, nízkym sfarbením, bohatosťou reprodukcie v strednom pásme a veľmi prísnymi basy.

  • Charakteristická bohatosť reprodukcie v strednom pásme a presný bas
  • Nový ľanový kužeľ
  • Nový TNF tweeter
  • Reproduktorové meniče sú vyvíjané a vyrábané vo Francúzsku

Zámer výrobca

Francúzska výrobná spoločnosť Focal má svoju typickú stratégiu a filozofiu, jej zámerom je okrem iného vrátiť sa k samotnej podstate akustiky, ktorá bude neotrasiteľná zvlášť pre všetkých záujemcov s vysokými nárokmi a očakávaniami.
Výsledkom vývojové činnosti firmy sú špičkové reproduktory a slúchadlá, ale predovšetkým homogénnejšia zvuk s oveľa lepšou dynamikou. Vo všetkých svojich výrobkoch ponúka prvotriedne spracovanie, využitie najpokročilejších technológií a klasický i moderný dizajn.

Dokonalosti treba ísť naproti

Francúzska značka hi-fi reproduktorov vychádza zo špeciálne vyvinutých meničov, ktoré sú dôsledkom inovácií a exkluzívnych technológií. Už pekných pár rokov je cieľom spoločnosti Focal, aby každý reproduktor a každý menič bol tým najlepším vo svojej kategórii. Jedine tak možno bez obáv vstúpiť do hudobného raja, plného emócií a radosti. Aria 926 je ideálnym spoločníkom pre miestnosti s rozmermi od 20 m2, pričom odporúčaná vzdialenosť počúvania sú 3 m.

Dizajn a použité materiály

Táto moderná sústava predstavuje priority špecifického nadčasového dizajnu. Reproduktory sú typické užitím ultra tuhého MDF materiálu a pevnej konštrukcie. Nerovnobežné bočné panely pripustí veľmi málo vibrácií a podporujú neutralitu. Hliníková zliatinové základňa pôsobí značne stabilne, svoje miesto majú aj integrované, nastaviteľné hroty. Aria 926 sú sympatické stĺpy, ktoré je možné si zaobstarať rovno v troch povrchových úpravách - vysoko lesklý čierny alebo biely dezén, tretí voľbou je alternatíva v orechovej úprave.

Meniče a ich charakteristika

Inovatívny zmeny nastali najmä u TNF výškového meniča, s cieľom dosiahnuť jemných výšok. Suspenzia medzi kupolou a podperou využíva systému Poron, čo je materiál s tvarovou pamäťou. Táto metóda je prevzatá z legendárneho tweetera Utopia Berýlium, kde je dosiahnuté zníženie skreslenia o tri faktory v rozmedzí 2-3 kHz, na čo je ľudské ucho pomerne citlivé.
Tieto reproduktory sú zárukou stabilnej zvukovej scény. Účinne tomu napomáha aj originálne stavaný Flax kužeľovitý menič. Tento typ je vyrábaný výhradne Focal spoločností vo Francúzsku od roku 2013. Design kužeľov je zameraný na akustický výkon, na výrobu je použité vysoko kvalitného ľanového vlákna, uzavretého dvoma tenkými vrstvami sklenených vlákien. Tento typ meničov je charakteristický prirodzeným zvukom, nízkym sfarbením, bohatosťou reprodukcie v strednom pásme a tesnými basy. Preto je zvuk viac homogénna a dynamika oveľa lepšie.

Kľúčové prednosti a špecifiká

Komplexné prejav tejto sústavy je možný vďaka špičkovým materiálom a technologickým vymoženostiam. Kožou potiahnuté telo, nový systém meničov, inovatívny Flax basové meniče a TNF výškový reproduktor. Sústava je vybavená bass-reflexom, duálnym 165 mm basovým meničom, 165 mm stredovým meničom a výškovým 25 mm hliníkovo-horčíkovým invertný meničom s technológiou TNF. Frekvenčný rozsah sa pohybuje od 45 do 28 000 Hz (+/- 3 dB) s rezonančnou frekvenciou 37 Hz (-6 dB).
Deliaca frekvencia je 290 Hz / 2 400 Hz. Charakteristická citlivosť udáva pri 2,83 V / 1 m 91,5 dB, nominálna impedancia činí 8 Ohm a minimálne 2,9 Ohm. Odporúča sa zosilňovacie výkon 40 - 250 W. Kabinety sú 1035 mm vysoké, 294 mm široké a 371 mm hlboké. Každý z nich váži 25 kg. V interiéri sa stávajú monumentálnym ozvučným zariadením so všetkou vážnosťou a špičkovým akustickým výkonom.

Unboxing Focal Aria 926

 

Výrobca Focal
Počet pásem 3
Meniče Vysoké frekvence: 25 mm (TNF) / Střední frekvence: 165 mm (lněný) / Nízké frekvence: 2 x 165 mm (lněný)
Typ reproduktora Predný bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenčná odezva od (Hz) 45
Frekvenčná odezva do (Hz) 28000
Dělící frekvence (Hz) 290 / 2400
Impedancia (Ω) 8
Citlivosť (dB) 91,5
Minimálny vstupný výkon (W) 40
Maximálny vstupný výkon (W) 250
Farba Čierna / Piano
Šírka (mm) 294
Výška (mm) 1035
Hĺbka (mm) 371
Hmotnosť (kg) 25
Vaše hodnotenie