DORUČOVANIE OBJEDNÁVOK PREBIEHA BEZ OBMEDZENIA A ZADARMO !!

Focal Chora 816 - Svetlé drevo

SKU
3544050691391
1 198 €
Skladom
Cena za pár

Máme odzkoušeno.
Spolu to funguje... a mnohem levněji

2%
Cena pri zakúpení 2 398 €
Takže ušetríte 71 €
2 327 €

Po predchádzajúcej dohode možno počuť u nás v štúdiu v Zlíně, Na Slanici 444. Vždy je potrebné sa objednať dopredu. Prostredníctvom mailu info@l-e.cz nebo na tel. čísle +420 721 123 123

 


Stĺpové reproduktory

  • Hi-Fi 2,5-pásmové reproduktory s precíznym a dynamickým zvukom
  • Nové meniče sa Slatefiber kužeľom vyrábanym Francúzskou spoločnosťou Focal
  • Časová synchronizácia zvuku vďaka zakloněnému dizajnu
  • Magnetické masky
  • TNF výškové meniče z hliníka a magnézia
  • Cena za pár

Ideálny pre domáce kino

Domáce kino je pre obývacia izba to pravé, pretože domáce kiná sú prostredníkom medzi televízorom a skvelým zážitkom zo sledovania obľúbených filmov, relácií, videá, prípadne počúvania hudby. So systémami Home Cinema je to dokonalý zážitok. Tiež je zaujímavé prichádzať na kĺb tomu, čo všetko je možné zažívať vďaka domácemu kinu s 3D priestorovým zvukom.

Audio prevádzku v novej dimenzii

Model Chora 816 je 2,5- pásmový bass-reflexný reproduktor. Ovládače basového a stredo-basového reproduktora sú zhodne vybavené kužeľom Slatefiber, spolupracujú v dokonalej harmónii a zaisťujú tak zmysluplnú reprodukciu zvuku s perfektným basovým efektom. Zaujímavé je, že si zvuk nájde svoju plnú odozvu v ktorejkoľvek po sluchovej miestnosti, a to vrátane dynamického prostredia. Reproduktorovej sústave dominuje predný port, je znížené skreslenie a vďaka náklonu stojanu reproduktora je k dostaniu Time Alignment zvuková scéna, zameraná na poslucháčov.

Home Cinema

Tento reproduktorový systém sa obzvlášť hodí pre tento variant, bez problémov sa rozprestrie aj vo väčšom priestore. Je elegantným menším stĺpovým modelom z novej rady reproduktorov Chora, nahrádzajúci úspešné reproduktory Chorus 716. Je kombináciou výkonu, dynamiky a presnosti reprodukcie. Oproti predchádzajúcej rade ponúkajú reproduktory hneď niekoľko noviniek a modifikácií. Výškový menič je inovatívny vďaka použitia zliatiny hliníka a horčíka, rovnako, ako je tomu u vyššej série Aria. Membrány basových (165 mm) a stredo-pásmových (165 mm) meničov sú z bridlicového vlákna a boli vyvinuté, zároveň i vyrobené priamo spoločnosťou Focal. Vďaka miernemu sklonu podstavca dochádza k časovej korekcii medzi výškovým a stredo-basovým meničom, čo predstavuje lepší SoundStage. Nová krycia mriežka reproduktorov je magnetická. Hodí sa do priestorov s veľkosťou do 30 m².

Technické špecifiká

Každý zo stĺpov 2,5 - cestného systému je 950 mm vysoký, 221 mm široký, 308 mm hlboký a váži plných 20,5 kg. Vyrába sa v čiernom prevedení alebo s dizajnom orechového dreva vo svetlej či tmavej orechovej dyhe. Akustická citlivosť dosahuje 89,5 dB, frekvenčný rozsah začína na 50 Hz a dosahuje až 28 000 Hz pri + -3 dB. Výrobca odporúča zosilňovač s výkonom od 40 do 200 W. Impedancia je 8 Ohm.

TNF tweeter

Vysokofrekvenčný menič je z hliníka a horčíka, len tak môže zabezpečiť mäkké a precízne výšky. Využití je materiál z pamäťovej peny Poron. Priestorový zvuk je priamo odvodený zo slávneho berýliového výškomeru Utópia, vie znížiť skreslenie o tretinu medzi 2 000 a 3 000 Hz (rozsah citlivosti ucha). Priestorové usporiadanie a veľmi nízka smerovosť prevrátená kupola umožňuje počuť hodvábne výšky.

Dokonale vyvážený zvuk

Focal exkluzívna technológia Slatefiber znamená použitia ne tkaných recyklovaných uhlíkových vlákien, sendvičov aplikovaných medzi dvoma vrstvami termoplastového polyméru. Inžinieri sa snažili o dokonalosť, a preto použili práve tieto vlákna, smerujúce rovnakým smerom sa snahou dosiahnuť, čo najväčšej tuhosti a najlepšieho tlmenie. Vznikol tak "břidlicovitý" efekt, ktorý bol vyrobený špeciálne s pomocou moderného priemyselného nástroja. Tretím najdôležitejším aspektom je vedľa tlmenie a tuhosti novo získaná ľahkosť, čo je pre ovládanie reproduktora zásadný.

Elegantný dizajn

V sérii Chora je využitého netradičného konštrukčného dizajnu zo šikmého nakloneného modulu. To poskytuje optimálne vyžarovanie zvuku na poslucháča. Bridlicová farba Slatefiber kuželi dodáva zariadenia autentický, rafinovaný nádych. Všetky farebné prevedenia (Black, Light Wood i Dark Wood) sú založené na modernému trendu a navrhujú tak sústavu k jedinečnej estetickej konfrontácii aj s náročným užívateľom.

Výrobca Focal
Počet pásem 2,5
Meniče Výškové: 25 mm Ø (TNF Al/Mg)
Středové: 165 mm Ø (Slatefiber)
Basové: 165 mm Ø (Slatefiber)
Typ reproduktora Predný bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenčná odezva od (Hz) 50
Frekvenčná odezva do (Hz) 28000
Dělící frekvence (Hz) 270 / 2700
Impedancia (Ω) 8
Citlivosť (dB) 89,5
Minimálny vstupný výkon (W) 40
Maximálny vstupný výkon (W) 200
Farba Svetlé drevo
Šírka (mm) 303
Výška (mm) 1023
Hĺbka (mm) 388
Hmotnosť (kg) 18,5
Vaše hodnotenie