Vážení zákazníci, 28. 2. 2020 bude štúdio v Zlíne zatvorené z dôvodu návštevy výstavy Audio Video Show v Prahe. Ďakujeme za pochopenie.

+421 919 200 300

PO-PIA: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZADARMO PRE VŠETKÝCH

  • Slovensko
Focal Grande Utopia EM
Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM Focal Grande Utopia EM

Focal Grande Utopia EM

158 399,60 €

Dostupnosť: Dostupnosť zistíte kliknutím na štvorček s farbou

* Povinné

Popis

Tretie miesto na stupni víťazov nie je tým najlepším výsledkom, ale tretia generácia výrobných produktov predstavuje neuveriteľne vychytané tovaru, často nazývané vlajkovou loďou výrobcu. Také skvosty sa rodia na základe najpokročilejších vývojových technológií a sú výsledkom prehodnotenie, implementácia, hoci sa môžu zdať utópiou alebo science fiction. Maximálna emócie a čistá radosť z hudby z prémiových reproduktorových sústav je nadovšetko.

  • Referenčný 4-pásmové stĺpové reproduktory
  • Vysoko efektívna elektromagnetický woofer
  • Nastaviteľná funkcia Focus Time ™
  • Utopí III EM technológie: Berýlium, IAL2 ™, Focus Time ™, W ™, Power Flower ™, OPC ™, Gamma Structure ™
  • 1458 možných kombinácií nastavenia pre úplnú personalizáciu zvuku
  • Vyrobené zo 100% v dielni Focal

Grandiózny model

Všetci, ktorí hľadajú v audio sekcii to najlepšie, nemôžu prehliadnuť štyroch-pásmový zvukový systém so zjavným bohatstvom vo forme výbavy. Mladá generácia i profesionáli ocenia celý koncept, podľa ktorého výrobné tím spoločnosti Focal tento model postavil. Predovšetkým Grande Utopia EM využíva elektro-magnetický woofer (EM) sa silou, ktorý nedá porovnať s technologickou klasikou. Špičkový výkon, jedinečný štýl.

S dokonalým prístupom a inovatívnym zámerom

Made in France práve tu predstavuje ideu akustiky, ktorá má ducha a dokonalosť. Hi-Fi reproduktory a meniče vyrobené vo Focal sú výsledkom inovácií a firemných patentovaných exkluzívnych technológií. Niekoľko desiatok rokov je hlavným cieľom spoločnosti snaha vyrobiť každý reproduktor a každý menič úplne bezkonkurenčne, aby mohol byť považovaný ako najlepší vo svojej kategórii. S novinkami typu W kužeľovitého woofera a tweetera z čistého berýlia z predchádzajúcich modelov sú technologickým pokrokom aj ďalšie vylepšenia, dizajnovú stránku nevynímajúc.

Muzikálny série na kráľovskom piedestálu

Utopia III je rad, privádzajúce do spoločnosti sústavy špičkových reproduktorov s najmodernejšou výbavou a dokonalú konštrukčné technikou. Bravúrne pokryjú celé spektrum zvuku tak, aby zabezpečili bezchybný a dynamický zvuk, od nízkofrekvenčných basov až po vyššie tóny.
Neuveriteľná muzikálnosť Utópia III sľubuje naozajstný koncert nielen akustický, ale estetický a emočné. Utopia bola uvedená na trh roku 1995 a stala sa hnacím motorom inovácií spoločnosti Focal. Okrem W kužeľa a berýlia predstavuje tiež Focus Time, Multiferrit, Power Flower, OPC, Gamma Structure, ale Focal toho vie oveľa viac.

S vysokým rozlíšením a skvelými referenciami

Nie je novinkou, že tento ultra štýlový model je plne artikulované a ponúka 1 458 možných nastavení pre plne prispôsobivý zvuk. Je dostatočnú referencií v rade Utopia III, ale aj symbolom luxusu a štýlu bez kompromisov. Čerešničkou na torte je ponuka prvotriedneho zvuku s vysokým rozlíšením a čistý dizajn pre prestížne a nekonvenčné reproduktory. Tvar reproduktorov je zjednodušený, brilantná a odmieta všetko nadbytočné. Focus Time je nastaviteľná funkcia, ktorý umožňuje jemne doladiť zvukový obraz k dokonalosti podľa interiéru a nálady aj chuti užívateľa.

Špecifické informácie a dáta

Vybrúsený podlahový systém disponuje bass-reflexom, osadený je EM basovým elektro-magnetickým meničom sa 400 mm W sendvičovou membránou a multi-feritovú mechanikou, 270 mm stredo-basovým W meničom so sendvičovou membránou, duálnym 165 mm PowerFlower W meničom so sendvičovou membránou a 27 mm tweeterom IAL2 s invertnou membránou z berýlia.
Frekvenčný rozsah sa rozprestiera v pásme od 18 do 40 000 Hz s rezonančnou frekvenciou 14 Hz. Akustická citlivosť pri 2,83 V / 1 m je 94 dB, nominálna impedancia činí 8 Ohm, minimálna 3 Ohm.
Deliacej frekvencie sú na hraniciach 80 Hz / 220 Hz / 2200 Hz. Odporúča sa zosilňovacie výkon 50 - 1500 W. Špičkovo konštruované a vizuálne 4 x nalomené stĺpy majú parametre 2012 x 654 x 880 mm, hmotnosť 260 kg. Prevedenie povrchu v červenej, bielej, čiernej alebo hnedej dáva napospas niekoľko podarených a neoceniteľných zariadení, ktoré v interiéri budú sofistikovanú súčasťou, ktorá nemá obdoby.

Cesta Focal Grande Utopia EM

 

 

Ukážka Focal Grande Utopia EM

 Poradňa

Diskusia k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatial nikto neprispel do diskusie, buďte prvý!


Hodnotenie

Pomôžte ostatným pri výbere

Recenze: Focal Grande Utopia EM

Ako hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametre

Špecifikácia produktu

Výrobca Focal
Počet pásem 4
Meniče Vysoké frekvence: 27 mm (IAL2, Beryllium) / Střední frekvence: 2 x 165 mm ("W" Flower Power) / Středobasové frekvence: 270 mm (Multiferrite) / Basové frekvence: 400 mm ("W" elektrostatický)
Typ reproduktora Predný bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenčná odezva od (Hz) 18
Frekvenčná odezva do (Hz) 40000
Dělící frekvence (Hz) 80 / 220 / 2200
Impedancia (Ω) 8
Citlivosť (dB) 94
Minimálny vstupný výkon (W) 50
Maximálny vstupný výkon (W) 1500
Šírka (mm) 654
Výška (mm) 2012
Hĺbka (mm) 880
Hmotnosť (kg) 260