Technics SL-1200MK7

SKU
sl1200mk7
Rating:
100%
959 €
Do 5 dní

Gramofónový systém s priamym náhonom určené pre DJ

  • Bezjadrový motor s priamym náhonom pre dosiahnutie stabilnej rotácie
  • Rad nových funkcií sa dokáže prispôsobiť rôznym štýlom prehrávanie
  • Nastavenie krútiaceho momentu / rýchlosti bŕzd
  • Funkcie riadenia výšok
  • Funkcie prehrávania pospiatky
  • Vysoko citlivé ramienko
  • Osvetlenie ihly bielou LED diódou s vysokým jasom a dlhou životnosťou
  • Napájací konektor / phono konektor
  • Skutočne pevná skrinka a vysoko tlmiace izolátor

Novinka pre DJ

Na trhu s gramofónmi je v súčasnej dobe pomerne veľké množstvo modelov v rôznych cenových kategóriách. Napríklad výrobca audio techniky Technics po viac ako 10 rokoch predstavuje profesionálny model, určený výhradne pre DJs. Možno vyzerá ako stará klasika, ale je modifikovaný v duchu požiadaviek súčasných náročných používateľov.

Skutočný model MK7

Gramofóny s označením MK2 alebo MK5 sú už prekonané. Technics urobil skutočné zmeny, rad MK7 má sa staršie radom MK5 alebo M5G niektoré znaky zhodné a v niektorých sa líšia. Vizuálne nápadná je zmena farebnosti, čo sa týka tlačidiel, ramienka, adaptéra, ale v skutočnosti ide len o kozmetické zmeny.
Naozajstné zmeny hlási napr. Nastaviteľné rozsahy, nastaviteľný rozjazd a dojazd, funkcie Reverse. Novo vie MK7 tiež otáčať tanierom nielen rýchlosťami 33 a 45, ale aj rýchlosťou 78 RPM. Odnímateľné phono káble, zemniace aj napájacie, sú už známe z predchádzajúcich modelov.

Nové funkcie

Technics SL-1200MK7 je vybavený bezjadrovým motorom s priamym náhonom, vysokým výkonom, výnimočne stabilným otáčaním, novou funkciou špeciálne pre dídžeja je funkcia prehrávania pospiatky. Tanier sa roztočí na druhú stranu, čo výrazne rozšíri atraktivitu pri živej produkcii a oživí hranie. Pre aktiváciu prehrávanie pospiatky treba zapnúť vypínač na hlavnej jednotke, pričom prenoska musí podporovať scratching.
Motory s priamym náhonom otáčajú tanierom priamo, bez toho, aby bolo použité akýchkoľvek prevodových systémov. To prináša výhody, ako napríklad vyšší výkon a presné otáčanie. Inovatívna konštrukcia nevyžaduje prílišnú údržbu a tak znižuje nutnosť výmeny súčiastok po dlhodobom používaní.
Naopak zvyšuje životnosť a spoľahlivosť systému. Tieto typy motorov trpeli ale niekedy občasným kolísaním rýchlosti otáčok (cogging). Pri modeli SL-1200MK7 problém vyriešilo použitia nového typu bezjadrového motora s priamym náhonom. LED dióda osvetľuje ihlu a umožňuje tak ovládanie aj v úplnej tme. Z osvedčených modelov legendárnej rady gramofónov zdedil prístroj nielen tradičný dizajn, ale aj bezproblémové ovládanie, spoľahlivosť, odolnosť.

Najmodernejší ovládací systém

Výrobca implantoval do modelu schopnosť regulácie krútiaceho výkonu a nastavenie brzdy, vybavil ho tak najmodernejším systémom ovládania motora, pôvodom z Blu-ray prehrávačov značky Panasonic. Zaujímavosťou je, že systém využíva mikropočítač a tak zaručuje kvalitný výkon v bežných otáčkach. Počiatočný krútiaci výkon a nastavenie brzdy je možné individuálne upraviť podľa želania užívateľa.
Lepšie a presnejšie práce vysoko citlivého ramienka prenosky taktiež podporuje vysoko kvalitný zvukový prenos, pretože sníma signál z drážky dosky s maximálnou presnosťou. Ramienko Technics má tradičné prehnutý tvar pre zvýšenie jeho stability. Je tvorené ľahkou, ale veľmi pevnou hliníkovou trubičkou.

Dvojvrstvový tanier tlmí vibrácie

Tanier slúžiace pre pohyb gramofónových platní je vyrobený z dvoch častí. Prvá je odľahčená gumová vrstva a špeciálny materiál, ktorý je kombináciou ABS a sklených vlákien, účinne tlmiaci vibrácie druhej časti - pevného hliníkového základu. Pevné šasi a anti-vibračný izolátor zaisťujú kvalitný zvuk bez nežiadúcich vibrácií a zároveň aj optimálnu frekvenčnú charakteristiku.

Ďalšie špecifikácie a upresnenie

Odpojenie káblov uľahčuje údržbu a rozširuje možnosti, všetky káble v základnom balení majú pre vytvorenie maximálnej kvality zvuku pozlátené konektory. Napájací kábel i audio-kábel je možné od gramofónu odpojiť, čo uľahčuje údržbu. Systém je riadený digitálne, možno teda optimalizovať rýchlosť aj v prípade, kedy je potrebné odchýliť sa od štandardných hodnôt.

Výrobca Technics
Wow & flutter (%) 0,025
Rýchlosť 33 / 45 / 78 RPM
Prepínánie rýchlosti Elektronické
Obsluha Manuálna
Pohon Priamý
Vybavený prenoskou
Náhradná ihla -
Vybavený predzosilňovačem
Analógový výstup RCA (odpojiteľný)
Typ gramofonu Analógový
Farba Strieborná
Vaše hodnotenie