iFi ZEN Air DAC

SKU
5060738786749
Rating:
100%
Znížená cena 99 € Bežná cena 105 €
Skladom
5.0
100% of 100
Napísať recenziu
5
100 % (1)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznícke recenzie

Vaše hodnotenie

HiRes D/A převodník a sluchátkový zesilovač

Dostaňte z vášho zariadenia vysoko výkonný zvuk teraz hneď, vďaka ZEN Air ho môže mať každý, kto hľadá kvalitu.

 

Svieži vietor z Británie

 

Populárny britský výrobca zosilňovačov sa netají svojimi modernými návrhmi. Rad ZEN si vyslúžil záujem spoločnosti úplne oprávnene - nové ZEN Air DAC a ZEN Air Blue sú skvelým začiatkom i pokračovaním výnimočného zvuku.
Vo svojich pokročilých inováciách výrobca zjednodušuje obvody a odstraňuje niektoré funkcie, pričom zachováva základné prvky, aby umožnil dostupnosť čo najširším užívateľským vrstvám v prijateľnej cenovej rovine.

 

Bratri ako sa patrí

 

Model ZEN Air DAC má so svojimi príbuznými ZEN Air Blue, ZEN Air CAN a ZEN Air Phono veľa spoločného. Všetci „bratia“ majú rovnakú veľkosť a charakteristický tvar, ideálny pre stolné počítače. Namiesto krytu z extrudovaného hliníka, ktorý je pre celý rad ZEN typický, má ZEN Air púzdro zo syntetického polyméru s textúrovaným povrchom v rôznych odtieňoch šedej. Nejde len tak o hocijaký ABS plast, ale o vysoko kvalitný termoplastický polymér s prísadami, ktorého cieľom je menšia krehkosť a lepšie tlmenie prípadných nárazov.

 

Zvukový nadštandard

 

Zjednodušená bola najmä topológia plne symetrických obvodov, chýbajú tiež niektoré z upgradov vykonaných v najnovších verziách V2 ZEN DAC a ZEN Blue. Avšak zachovaním radu základných funkcií a zaistením diskrétnych súčiastok sa výkon nápadne približuje hlavným modelom ZEN. ZEN Air DAC je dôsledkom nového plánu, vďaka ktorému ponúka zvukovú, ktorá konkuruje pôvodnému ZEN DAC.
Totožným znakom oboch je ale prítomnosť vysoko kvalitného slúchadlového zosilňovača, ktorý má schopnosť ovládať všetky druhy slúchadiel. Môže byť tiež použitý ako DAC/predzosilňovač pre napájanie zosilňovača a reproduktorov, prípadne dvojice aktívnych reproduktorov prostredníctvom stereo RCA výstupov. Pripojením k počítačom PC, Mac, chytrým zariadením dokáže cez USB zlepšiť kvalitu zvuku digitálnych zdrojov na vyššiu úroveň.

 

Z technického slovníčka

 

Základné technológie DAC využíva čip Burr-Brown DAC a architektúru True Native v kombinácii s vlastnou technológiou, zákazkovým firmvérom XMOS a digitálnym filtrovaním. Hi-Res PCM je podporované na 32-bit/384 kHz, spolu s DXD a DSD64, 128 a 256. Podporu má MQA a prepínateľný zisk, ktorý iFi označuje ako PowerMatch. XBass+ je ďalšia užívateľsky voliteľná funkcia, akási forma „zosilnenie basov“, vylepšujúca nízke frekvencie - užitočné pre slúchadlá a slúchadlá s otvoreným chrbtom, ktoré môžu postrádať hlboké basy. Funguje výhradne v analógovej doméne, je možné ho zapnúť alebo vypnúť pomocou iného tlačidla na prednom paneli. Nemá 4,4 mm vyvážené výstupy ZEN DAC, ale zachováva 6,3 mm slúchadlový výstup vpredu a asynchrónny USB vstup typu B vzadu vedľa pozlátených stereo RCA výstupov s variabilným ovládaním úrovne.

Pre absolútny komfort

 

Oceňované je bezdrôtové pohodlie Bluetooth a široká kompatibilita. Výrobca zaistil, že HD Bluetooth engine, ktorý vyvinul na nasadenie vo všetkých svojich súčasných generáciách Bluetooth zariadení – vrátane ZEN Air Blue – je najmodernejší. Vďaka plne vyťaženému štvor-jadrovému procesorovému čipu QCC5100 Bluetooth spoločnosti Qualcomm je podporovaný každý súčasný audio formát Bluetooth s vysokým rozlíšením, vrátane aptX Adaptive, aptX HD, LDAC a HWA/LHDC.

Nechýba bežný aptX, aptX Low Latency, AAC a SBC. Pulse Code Modulation – PCM – je formát súboru používaný v CD, DVD, Blu-ray a ďalších digitálnych audio aplikáciách. Direct Stream Digital - DSD - je veľmi kvalitný zvukový formát s lepšou kvalitou, než pri CD. Čím vyššia vzorkovacia frekvencia, tým lepší záznam – DSD64, 128, 256, 512 a 1024. MQA – Master Quality Authenticated je oceňovaná audio technológia, umožňujúca streamovanie originálnej master nahrávky do domu, auta alebo mobilu.

Výrobca iFi
Typ prevádzanie Digitálny → Analógový
D/A prevodník Bit-Perfect DSD & DXD DAC by Burr Brown
Digitálny vstup USB-B
Analógový vstup
Analógový výstup RCA (Line), Jack (6,35 mm)
Odstup signál / šum (dB) Line: <-113dB(A) @ 0dBFS
Headphone: >113dBA (3.3V)
THD+N (%) Linková sekce: < 0.04
Sluchátková sekce: < 0.04
PCM - vzorkování (kHz) až 384
PCM - kvantování (bit) až 32
DSD až DSD256 (11,2 MHz)
Farba Strieborná
Šírka (mm) 157
Výška (mm) 35
Hĺbka (mm) 117
Hmotnosť (kg) 0,315