+421 919 200 300

PO-PIA: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZADARMO PRE VŠETKÝCH

 • Slovensko
Jamo IC 206 LCR FG
Jamo IC 206 LCR FG Jamo IC 206 LCR FG Jamo IC 206 LCR FG Jamo IC 206 LCR FG

Jamo IC 206 LCR FG

153 €

Dostupnosť: Do 5 dní

Krátký popis

Cena za kus

Popis

Z radu JAMO Custom 400 vyniká zabudovateľný reproduktorový model IC206 LCR FG. V súčasnom audio svete ide o pohodlné riešenie, kedy si ho možno vybrať k zabudovaniu všade tam, kde je nedostatok miesta na skriňový reproduktor. Pracovať s tzv. Polotovarom má svoje výhody, pretože sa dá mnoho okolností ovplyvniť, upraviť a pozmeniť. Umiestnenie zabudovaného reproduktoru by potom malo spĺňať svoj účel, čo je ideálne.

Skvele upravená vizáž

Design patrí k hlavným atribútom každého produktu, práve preto si výrobné spoločnosti najímajú okrem konštruktérov aj dizajnérmi a návrhára. Vzhľad a prvý optický dojem hrá takmer vždy dôležitú úlohu, ak nie tú najdôležitejšiu. Pravdou však je, že krásna atrapa, ktorá nič nevie a nemá čo ponúknuť, sa nepredáva sama. Avšak ak je výrobok vzhľadný, estetický a zároveň aj funkčné, výkonný a kvalitné, strhne sa o neho doslova bitka. Aj tento modul má cielene vysoko výkonný zvuk, ktorý sa rodí vo skvele navrhnuté konštrukcii. Štýlová plochá magnetická mriežka dovoľuje pretrieť na zvolenú farbu, takže môže dokonale zapadnúť do daného prostredia.

Dispozície a parametre

Troj-pásmový zabudovateľný stropný reproduktor sa dá zabudovať úplne jednoducho a rýchlo. Basový IMG menič je navrhnutý s priemerom 165 mm a zaručuje nízke skreslenie. Stredopásmový modul určený pre stredné pásma je vyrobený s priemerom 38 mm. Tweeter v tvare kužeľa má priemer 25 mm a sprostredkováva presnú odozvu najvyšších frekvencií. Frekvenčný rozsah je daný pásmom od 68 do 21 000 Hz. Reproduktor dosahuje výkon 55 W, v špičke potom maximálne 110 W. Akustická citlivosť činí 88 dB, impedancia je klasicky 8 Ohm. Modul váži necelé 2 kg a je vykonaný v bielej farbe.

Vylepšenia a technológie

Jednou z hlavných funkcií modulu je DTT čiže Decoupled Tweeter Technology. Znamená oddelenie tweetera za účelom odstránenia nechcených vibrácií, ďalej uchováva klasické vlastnosti pre zvukovú farebnosť. Technológia HCC (Hard Conical Cone) prináša akustickú slobodu v podobe jasných, detailných záberov, s minimálnym skreslením.Pivot tweeter je základnou zložkou výškového meniča, okolo ktorého je pekný poprask, pretože určuje a koriguje smerovosť v súlade s uspokojením klientov. Technológia Tweeter bridge má našliapnuté smerom ku kompletnej a jednoduchej inštalácii, zaisťuje tuhosť ozvučnice. Všetky technologické novinky vznikli pod taktovkou výrobné spoločnosti JAMO.

Profesionálny prístup

Preben Jacobsen a Julius Mortensen stáli pri zrode práve tejto spoločnosti. Bolo to roku 1968, keď sa rozhodli vstúpiť do sveta audio a posunúť niektoré výrobky, technológie a hodnotu zvuku vyššie. Hnacím motorom novej firmy bola jasne daná stratégia a v prvom rade cieľ robiť lepšie, výkonnejšie, spoľahlivejšie a modernejšie techniku, vrátane dizajnové stránky. 
Na poli audio technológií urobil firemné tím veľký kus práce a výsledky na seba nedali dlho čakať. Revolučný JAMO tak na audio trhu dokázalo rozvíriť prach a prísť s mnohými novými pokrokovými modelmi reproduktorov, vrátane príslušenstva. Výsledkom je vo všetkých prípadoch komfortné, vyvážený a prirodzený zvuk, ktorý vie prešpikovať éter detailným akustickým prejavom. 
To všetko vďaka pokročilým technológiám, materiálom, dizajnu a ďalších aspektov, svetlo sveta uzreli tisíce špičkových výrobkov, komponentov a doplnkového tovaru, ktoré uspokoja aj tých najnáročnejších zákazníkov a hudobné fajnšmekrov. JAMO vstavané reproduktory majú všetky predpoklady k úspechu, a to ako pri využití komerčným, tak i súkromnom.

Dôležité informácie:

 • Určený pre stropné inštaláciu
 • 3 pásmový, zabudovateľný reproduktor
 • Injekčne tvarovaný, grafitový basový menič pre kombináciu maximálnej tvrdosti a ľahkosti pre mimoriadne nízke frekvencie
 • Magnetická, nabarvitelná mriežka

Technické údaje:

 • Výškový menič: 1 "
 • Stredový menič: 1,5 "
 • Basový menič: 6,5 "
 • Frekvenčný rozsah: 68 - 21000 Hz
 • Impedancia: 8 ohm
 • Rozmery (š xvxh): 201 x 201 x 124 mm
 • Cena za kus


Poradňa

Diskusia k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatial nikto neprispel do diskusie, buďte prvý!


Hodnotenie

Pomôžte ostatným pri výbere

Recenze: Jamo IC 206 LCR FG

Ako hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametre

Špecifikácia produktu

Výrobca Jamo
Počet pásem 3
Frekvenčná odezva od (Hz) 68
Frekvenčná odezva do (Hz) 21000
Impedancia (Ω) 8
Šírka (mm) 201
Výška (mm) 201
Hĺbka (mm) 124