JBL STAGE A125C

SKU
hjsa125c
329 €
Skladom
0.0
0% of 100
Napísať recenziu
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznícke recenzie

Vaše hodnotenie

Ozvučte si svoj domov štýlovo s novým radom vrátane centrálneho kanála, potom budete mať sedadlo v prvom rade vždy isté.


Kto vie, vie

Robiť veci premyslene, s presne daným cieľom a za istým účelom - to JBL vie a tiež to dodržiava. Vznikla tak Stage, teda séria reproduktorov navrhnutá a skonštruovaná vo svetoznámom centre akustického inžinierstva spoločnosti JBL v Northridge v Kalifornii (USA). Výrobca ju upravil pre domáce stereo a domáce kino. Všetky tóny zvukového spektra sa spoja v číre potešenie z počúvania. Všetky modely do seba pekne zapadajú – či už pri domácom Hi-Fi, alebo vo svete profesionálneho ozvučenia.


Nový rad

Spoločnosť JBL sa etablovala medzi význačné značky, ktoré potešia nielen uši užívateľov, ale aj ich peňaženky. Rad Stage pozostáva z dvoch regálových reprosústav A120 a A130, troch stĺpových reprosústav A170, A180 a A190, z dvojice centrálnych reprosústav A125C a A135C, ku ktorým pribudol tandem subwooferov A100P a A120.


Pre zostavy domáceho kina

Tento center je 2-pásmový stredový modul s duálnymi 133 mm meničmi JBL STAGE A125C. Prešiel premyslenou optimalizáciou a je určený na použitie v kombinácii s ostatnými reproduktormi radu JBL STAGE. Všetky meniče sú vyrobené rovnakou technológiou ako ostatné produkty radu Stage, preto sa stávajú zárukou dokonalého zvukového aj dizajnového zladenia celého domáceho systému. Užívateľská spokojnosť a dych berúce zážitky pri sledovaní filmov aj živých hudobných koncertov je nadovšetko.


Charakteristika

Výrobca využil uzavretú ozvučnicu z 16 mm hrubej frézovanej MDF s povrchovou úpravou z textúrovanej matnej vinylovej fólie v čiernom prevedení. Na zadnej stene sú umiestnené špičkové skrutkovacie terminály na pripojenie silných holých vodičov a vodičov zakončených banánmi alebo vidličkami. Nechýba štvorica výškovo nastaviteľných kovových nôh a krycia mriežka z priezvučnej tkaniny. O zvuk sa stará 25 mm hliníkový kopulový výškový reproduktor s patentovanou geometriou zvukovodu High-Definition Imaging (HDI), ktorý je navrhnutý pre JBL Professional M2 Master Reference Monitor. Technológia HDI vylepšuje citlivosť výškového reproduktora a rozptyl v mieste výhybky, avšak predovšetkým prináša množstvo jemných detailov, presnosť, jemnosť a realistický zvukový prejav. Dva 133 mm stredo-basové reproduktory s bielou kužeľovou poly-celulózovou membránou na gumovom závese zaisťujú precízne podanie nízkych frekvencií od 75 Hz a transparentného stredového pásma.


Výsledný zvukový efekt je presvedčivý

Reproduktor A 125C poskytuje najlepšie zvukové výsledky, najmä ak je umiestnený pod alebo nad TV v stredovej osi medzi prednými reproduktormi. Môže stáť blízko pri stene aj uprostred otvorenej skrinky. JBL ťaží z dlhoročných skúseností aj tradícií, zároveň nadväzuje na odkaz a rodokmeň značky. Je zárukou profesionálnej kvality spracovania a veľmi presnej čistoty zvuku. Konečným výsledkom je vynikajúci výkon v širokom frekvenčnom spektre a teda aj spoľahlivý, stabilný domáci zvukový systém.


Zhrnutie, hodnotenie

Zariadenie je určené na doplnenie domácich zvukových systémov. Symetrický dizajn, doplnený 6 Ohm impedanciou, frekvenčnou odozvou od 52 Hz do 40 kHz, citlivosťou 88 dB na 1 m na 2,83 V a odporúčaný výkon zosilňovača 20 až 200 W bude imponovať všetkým záujemcom o lepší zvukový výstup. Hodí sa pre väčšinu menších miestností a ponúka veľmi vyrovnaný výkon, nemenej presné a detailné reprodukcie. Bude teda za všetkých okolností skvelou voľbou.
Výrobca JBL
Počet pásem 2
Meniče 1" (25 mm) hliníkový kopulový výškový reproduktor / 2x 5,25" (133 mm) středobasový reproduktor
Frekvenčná odezva od (Hz) 75
Frekvenčná odezva do (Hz) 40 000
Dělící frekvence (Hz) 2600
Impedancia (Ω) 6
Citlivosť (dB) 88
Farba Čierna
Šírka (mm) 469
Výška (mm) 190
Hĺbka (mm) 220
Hmotnosť (kg) 7.95