JBL STAGE A180

SKU
hjsa180
770 €
Do 5 dní
0.0
0% of 100
Napísať recenziu
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznícke recenzie

Vaše hodnotenie

V túžbe po precíznej basovej odozve sa ponúkajú stojanové reproduktory, ktoré poslucháčov zatlačia hlboko do kresiel.


Basa tvrdí muziku

A také pekne vyvedené 2,5-pásmové stĺpové reprosústavy so zvučnými basmi sú zárukou zvukovej spokojnosti. JBL Stage je rad navrhnutý a skonštruovaný vo svetoznámom centre akustického inžinierstva americkej spoločnosti JBL v Northridge v Kalifornii. Špecializáciou firmy je domáce stereo a domáce kino. Pre hudbymilovných fanúšikov sú vzrušujúce zážitky tým pravým orechovým – doprajú všetkým záujemcom cítiť sa ako na živom hudobnom koncerte alebo priamo vo filme s akčnou zápletkou. Všetky tóny zvukového spektra sa spoja v čistej posluchovej potešenie.


Výše postavené stĺpiky A180

Stage A180 sú dimenzované pre väčšinu miestností, kde budú podávať vždy spoľahlivý výkon. Vyberiete si ich a presná detailná reprodukcia s charakteristickými JBL basmi zaručí, že tento zvukový model bude za všetkých okolností skvelou voľbou. A ako si vedú? Tieto skvostné reprosústavy zvládnu výkon do 225 W so zvukovou citlivosťou 90 dB. Vie totiž s neskutočnou ľahkosťou podať dynamiku zvuku zo živého koncertu. Impedancia činí 6 Ohm, reproduktory je preto možné používať s väčšinou zosilňovačov aj AVR receiverov a získať tak vyšší špičkový výkon oproti štandardným 8 Ohm reproduktorom.


Technické údaje

Každý 1 m vysoký modul je vlastne skriňou, vyrobenou z 1,6 cm hrubej frézovanej MDF s pevným tlmením a výstuhou. Výrobca tak eliminuje vznik vnútorného stojatého vlnenia. Výstuhy navyše zvyšujú celkovú tuhosť ozvučnice a účinne obmedzujú prenos vibrácií z meničov. Kabinet je doplnený duálnym bass-reflexným nátrubkom, smerujúcim na zadnú stenu nad skrutkovacie pripojovacie terminály, ktoré umožňujú pripojenie nielen silných holých vodičov, ale aj vodičov zakončených banánmi či vidličkami. Sú ideálne ako pre Bi-Wire, tak aj Bi-Amp zapojenie. Vďaka takto stavanej konštrukcii sa ponúka bohatý, vyvážený zvuk aj pri nižších úrovniach hlasitosti. K sústavám patria odnímateľné čierne krycie mriežky z priezvučnej tkaniny a dizajnové podstavy, zlepšujúce estetický dojem, zvyšujúce stabilitu podlahového reproduktora.


Technológie

Ani jeden stĺp sa nezaobíde bez 25 mm hliníkového kopulového výškového meniča s patentovanou geometriou zvukovodu High-Definition Imaging (HDI), ktorý bol navrhnutý pre JBL Professional M2 Master Reference Monitor. Zvýši sa tak citlivosť výškového reproduktora a rozptyl v mieste výhybky. Hlavným ziskom je dokonalá prezentácia jemných detailov v presne definovanom priestore s typicky štúdiovou signatúrou. Deliaca frekvencia výškového reproduktora je daná výhybkou na 2 kHz. K tomu treba pripočítať úlohu dvojice 165 mm basových reproduktorov s bielou kužeľovou poly-celulózovou membránou na gumovom závese, ktorý zaistí precízne podanie nízkych frekvencií a to od 40 Hz. Vďaka technológii je k dispozícii charakteristické vykreslenie basových tónov a pevná kontúra, ktorá je skôr bežná pri drahších modeloch. Spodný reproduktor pre najnižšie frekvencie má deliaci kmitočet 1,4 kHz.


J. B. Lansing

Na vzniku spoločnosti JBL má najväčšiu zásluhu J. B. Lansing. Stalo sa tak v roku 1946, kam sú datované počiatky a vznik značky. V tej dobe kvalitných zvukových aparatúr, slúchadiel a reproduktorov nebolo ešte toľko. Výrobky JBL dnes ozvučujú väčšinu kín v USA a množstvo hudobných sál po celej Európe. Stage A180 ťaží z dlhoročných skúseností a tradícií, nadväzujú na bohatý odkaz a rodokmeň JBL. Sú synonymom profesionálnej kvality spracovania a zároveň aj precíznej zvukovej čistoty.
Výrobca JBL
Počet pásem 2,5
Meniče Výškový reproduktor: 1" (25 mm) hliníkový kopulový / 2 x 6,5" (165 mm) basové reproduktory
Typ reproduktora Zadný bass reflex
Frekvenčná odezva od (Hz) 40
Frekvenčná odezva do (Hz) 40 000
Dělící frekvence (Hz) 1.4kHz, 2.0kHz
Impedancia (Ω) 6
Citlivosť (dB) 90dB
Farba Čierna
Šírka (mm) 230
Výška (mm) 1000
Hĺbka (mm) 295
Hmotnosť (kg) 17.25