KEF R11 - Orech Demo

SKU
SP4000WA-1_demo
AKČNÁ PONUKA
Znížená cena 3 879 € Bežná cena 5 399 €
Skladom
Cena za pár
0.0
0% of 100
Napísať recenziu
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznícke recenzie

Vaše hodnotenie

Demo produkt ze showroomu, 100% stav, 2 roky záruka.

Silné a detailné 3-pásmové stĺpové reproduktory

  • Uni-Q zložený menič - výškový menič v akustickom stredu stredového 
    "Shadow Flare" - technológia zasadenia tweetera zaisťuje zvýraznené detaily výšok
  • Vylepšená štruktúra woofera vrátane magnetického systému
  • Skriňa je vystužená vnútornými vzperami pre odstránenie vibrácií
  • Inovatívne flexibilné steny basového reflexu predchádzajú rezonanciám v stredoch
  • Cena za pár

Vlajková loď udáva smer

Vždy musí byť niekto prvý, aby udával smer či nastavil latku. Najvyššie stĺpy referenčnej série R sú skutočnými velikánmi, ktoré prehliadnuť možno len ťažko. Pod vedením vydarených návrhárov i konštruktérov spoločnosti KEF vznikajú naozaj skvele postavené reprosústavy, vďaka ktorým získajú audiofilovia mimoriadny akustický zážitok.

Série a nové edície

Vďaka pokroku a vzniku nových technológií značka KEF nachádza stále nové cesty pre zvuk, akustický obraz tak získava stále lepší obraz. Séria E, T, Q alebo R a každá ďalšia z inovatívnych radov má celý rad kladov, opodstatnenie vrátane modernejšieho konštrukčného dizajnu. Referenčný rad si okrem subwoofera, centra a nižších reproduktorov rozmaznáva predovšetkým svoj najvyšší exkluzívny model R11.

Model R11

Presne 1249 mm vysoký, 200 mm široký a 360 mm hlboký kabinet je osadený štyrmi 165 mm hybridnými hliníkovými basovými meničmi Uni-Q a 125 mm stredovým meničom, ktorý je prepojený s 25 mm výškovým meničom z hliníka. Umiestnenie tweetera v samotnom akustickom strede stredového kužeľa predstavuje akustický ideál - jednobodový zdroj priamo smerujúci k realizácii. Tento systém, známy pod označením Uni-Q, bol navrhnutý s využitím firemných simulačných a analytických nástrojov spoločnosti KEF. Výsledkom spolupráce meničov je zaistenie najjemnejších detailov s ladnosťou. Inžinieri KEF tak dokázali dramaticky znížiť rezonancie a zaistiť tak čistejší a presnejší zvuk.

Konštrukčný dizajn a zaujímavosti

Celá sústava je koncipovaná ako trojcestný systém s bass-reflexom. Riadiace jednotky sú z hliníka alebo hybridného hliníka a bravúrne zvládajú svoju funkciu. Deliace frekvencie sú 400 Hz, 2,9 kHz, rozsah frekvencie (- 6 dB) je 30 Hz-50 kHz, 46 Hz-28 kHz (± 3dB). Maximálny výstup činí 113 dB, odporúčaný je výkon 15-300 W. Nominálna impedancia má 8 Ohm a akustická citlivosť dosahuje 90 dB (2,83 V / 1 m). Hmotnosť každého stĺpu je 37,7 kg. Finálna úprava môže mať podobu čierneho alebo bieleho povrchu s vysokým leskom, tiež orechové drevo vyzerá na týchto štíhlych moduloch výborne.

Novinky na poli technológií

Shadow Flare predstavuje inovatívnu metódu, ktorá využíva tieňovú výplň pre znižovanie škodlivé difrakcie kabinetu, za účelom získania jemných vysokofrekvenčných signálov. Využíva starostlivo profilovaných prechodových povrchov pre rozšírenie vlnovodového efektu Uni-Q. Výškový reproduktor nevyužíva zorné pole okrajov skrine a vytvára oblasť tieňa v miestach, kde sa nachádza najväčšia potenciálna difrakcia.
Cieľom Shadow Flare je vylepšiť jemné nuansy a detaily. Low Frequency Drivers vychádza z dôležitosti basov. Vďaka tejto technológii je účelne maximalizovaný basový výkon ako jeden z najdôležitejších faktorov s vplyvom na podobu a vlastnosti zvuku. Ovládače radu R sú konštruované s pomocou dvojdielne konštrukcie. Táto technológia propaguje toľko dôležitú tuhosť, kombinovanú s jedinečnou geometriou kužeľa, ďalej čistý pohyb piesta, avizovanú údernosť a rýchlosť. Pomáha ovládanie je taktiež nový dizajn magnetového systému, ktorý má nastoliť viac vyrovnané magnetické pole pre pôsobivejší efekt.

KEF pracuje s potenciálom svojich produktov

Nielen v referenčnej sérii je využívaná inovatívny pevná platforma pre skvelý zvuk. Nová séria R využíva tlmenie vrstvy, interné zátvorky spojené so stratovým rozhraním a efektívne odstraňuje nežiaduce vibrácie, ktoré dokážu úplne zmeniť zvukový charakter a teda aj zážitok z počúvania môže byť iný. Tak je naplnený jeden z dôležitých strategických cieľov amerického výrobcu audio zariadení.

Ukážka série KEF R

 

Výrobca KEF
Počet pásem 3
Meniče Vysoké frekvence: 25 mm (Uni-Q) / Střední frekvence: 125 mm (Uni-Q) / Nízké frekvence: 4 x 165 mm (hybrid alu.)
Typ reproduktora Zadný bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenčná odezva od (Hz) 46
Frekvenčná odezva do (Hz) 28000
Dělící frekvence (Hz) 400 / 2900
Impedancia (Ω) 8
Citlivosť (dB) 90
Minimálny vstupný výkon (W) 15
Nominálny vstupný výkon (W) 300
Maximálny výkon - SPL(dB) 113
Farba Orech
Šírka (mm) 200
Výška (mm) 1249
Hĺbka (mm) 384
Hmotnosť (kg) 37,7