DORUČOVANIE OBJEDNÁVOK PREBIEHA BEZ OBMEDZENIA A ZADARMO !!

Magnat MTT 990 (Audio Technica AT95E)

SKU
4018843497006
869 €
Do 5 dní

Audiofilný gramofón s priamym pohonom

  • Priamy pohon pre dokonalú požadovanú rýchlosť
  • Žiadne preklzávanie remeňa - neobmedzená dynamika
  • Těžký tanier s pevnou konštrukciou gramofónu z MDF
  • 10-palcové rameno v tvare písmena J pre čo najnižšiu chybu sledovania
  • Rýchlosti 33 1/3, 45, 78 otáčok za minútu
  • S príslušnou prenoskou vhodnou aj na prehrávanie šelakových platní
  • Vybavené kazetou Audio Technica AT95E

Počúvanie vinylov v plnej kvalite

Starý gramofón už môže ísť do dôchodku. Jeho miesto môže zaujať ďalšia novinka od spoločnosti Magnat. Je elegantný a jeho priamy pohon je dynamickejší, s lepšou synchronizáciou. Motor je umiestnený priamo na otočnom stole - mimoriadne plynulý, oveľa zložitejší a drahší. Premiéra modelu Magnat MTT 990 s výkonom a výhodami priameho pohonu pri vynikajúcom pomere ceny a výkonu je hitom.

Magnat to vie

Specialista na reproduktory má cit pre kvalitné hi-fi komponenty, menič aj reproduktor sú zvukové prevodníky. Vďaka tomu je každý kúsok zvuku počuť kvalitnejšie a čistejšie, takže počúvanie hudby je niečo výnimočné. Konečný verdikt je v rukách dizajnu, ktorý zúročuje všetky poznatky odvetvia za viac ako 45 rokov vývoja hi-fi v prospech veci.

Špecifikácie modelu gramofónu

Motory pre jednotky s priamym pohonom nie sú na trhu s audiotechnikou úplne bežné. Dokonalú myšlienku splnil až výrobca s vynálezom a motorom, ktorý ponúka tri rýchlosti (33, 45, 78 ot./min.), vynikajúcu synchronizáciu (0,08 %) a krútiaci moment 2,2 kgf/cm. Komplexný prehrávač je vyrobený zo špeciálneho plastového materiálu (POM), ktorý vyniká vysokou torznou tuhosťou. Je zaujímavé, že jeho rezonančné správanie sa podobá vinylovému a spravidla poskytuje najpresnejší zvuk. Pridaný pocit našiel svoje opodstatnenie a okrem toho sa na zabezpečenie presnej synchronizácie používa kremenný riadiaci systém.

Používanie špičkových technológií

Magnat používa pokročilú technológiu na detekciu a zníženie rezonancií v tejto výrobe. Model MTT 990 využíva to najlepšie z vývoja, a preto sú nohy a kryt optimalizované tak, aby sa dosiahol čo najlepší zvukový výsledok. Preto je kryt vyrobený z masívneho MDF dreva, aby bol pevný a ťažký, čo je posilnené optimálnymi podmienkami pre motorovú jednotku. Nohy modulu sú špecifické a majú výnimočne vysokú absorpciu vibrácií. Platný transformátor sily s kyvadlovým zavesením účinne zabraňuje ďalším rezonanciám. Skriňa je vyrobená v čiernej farbe s vysokým leskom.

Detailné úpravy dizajnu

Niektoré súčasti výrobku nie sú úplne štandardnej konštrukcie, ale je pravda, že mnohé detaily boli upravené. Jedným z nich je zakrivené 10-palcové rameno v tvare písmena J, ktoré má ideálny tvar na udržanie aj tej najmenšej chyby uhla sledovania. Komponent ramena je vyrobený zo špeciálnej zliatiny hliníka a vnútorné vedenie je z vysoko čistej medi od japonského špecialistu Mogami. Funkčnosť zabezpečujú štyri guľôčkové ložiská z nehrdzavejúcej ocele vrátane guľôčkových ložísk z uhlíkovej ocele. Rameno Magnat MTT 990 je výškovo nastaviteľné, bajonetová hlava je prispôsobená na pohodlnú a presnú montáž snímacích systémov. Kvalita pohonu a ramena je vysoká, ideálna aj pre špičkové senzory. Verzia "X" modelu Magnat MTT 990 je model bez snímača. Verzia bez písmena "X" je verzia pripravená na hranie, je vybavená systémom pohyblivých magnetov strednej triedy. Je vitálny a prirodzený, a preto je najpredávanejším hi-fi snímačom všetkých čias.

Direct Drive

Pod týmto označením nájdu používatelia gramofón s priamym pohonom audiofilskej triedy - Direct Drive. Medzi jeho špecifiká patrí kryštálom riadený priamy pohon pre dokonalú požadovanú rýchlosť, neobmedzená dynamika a vlastnosti - odolný hliníkový tanier a pevné MDF šasi, 254 mm rameno pre čo najnižšiu chybu uhla sledovania, voliteľné rýchlosti, ochranný kryt na zatvorenie. Rozmery gramofónu so zatvoreným krytom sú 450 x 162 x 367 mm, s otvoreným krytom 450 x 412 x 412 mm. Samotný tanier váži menej ako 2 kg, pričom hmotnosť celého zariadenia je 10,7 kg.

Výrobca Magnat
Odstup signál / šum (dB) 72
Wow & flutter (%) 0,08
Rýchlosť 33 / 45 / 78 RPM
Prepínánie rýchlosti Elektronické
Obsluha Manuálna
Pohon Priamý
Vybavený prenoskou
Prenoska Audio Technica AT95E
Náhradná ihla -
Vybavený predzosilňovačem
Analógový výstup RCA (odpojiteľný)
Typ gramofonu Analógový
Farba Čierna / Piano
Šírka (mm) 450
Výška (mm) 162
Hĺbka (mm) 367
Hmotnosť (kg) 11
Vaše hodnotenie