Marantz Cinema 50 - Čierna

SKU
MACINEMA50B
2 111 €
Skladom
Spolu to v Marantz funguje
=
3 078,00 €
Spolu to funguje, 4K Blu-ray přehrávač a Receiver
+
Znížená cena 899 € Bežná cena 949 €
=
3 010,00 €
Spolu to funguje, AV Receiver a Atmos kino Jamo (nehodící kabely popř. odeberte)
0.0
0% of 100
Napísať recenziu
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznícke recenzie

Vaše hodnotenie

Ak túžite po viacúčelovej izbe alebo máte želanie mať doma skutočné kino, skúste pridať tento AV receiver.


Dobre vybavené domáce kino

 

Pod značkou Marantz výrobca predstavuje horúcu novinku v podobe série AV prijímačov. Faktom je, že všetky zosilňovače plne podporujú zvukové formáty ako Dolby Atmos a DTS:X, k dispozícii je aj kompatibilita s rozlíšením 8K, technológia optimalizácie miestnosti a nové grafické užívateľské rozhranie, uľahčujúce nastavenie zosilňovačov. Vstavaný je systém HEOS, ktorý dovoľuje používateľom vytvoriť nastavenia pre viac miestností. Je možné streamovať z hudobných služieb typu Tidal, Amazon Music a Spotify, s pripojením Bluetooth, Wi-Fi a AirPlay sú produkty Cinema, teda aj model Cinema 50, pripravené na spoluprácu s ďalšími zariadeniami a ekosystémami.


Vybavenie Home Cinema

 

Tento AV zosilňovač je ideálny pre vznik domáceho kina alebo pre viacúčelovú obývaciu izbu. Je tvorený legendárnymi deviatimi 110 W zosilňovačmi Marantz, šiestimi 8K UHD vstupmi, streamovacou platformou HEOS Built-In, systémom kalibrácie Audyssey MultEQ XT32. Nechýba Dolby Atmos a DTS: X, Auro-3D či množstvo vstupov a výstupov. Nechýbajú ani výstupy predzosilňovača pre všetky kanály alebo pre štyri samostatné subwoofery.


Tradície a dedičstvo

 

Prijímače a zosilňovače radu Marantz Cinema sú postavené na základe bohatého dedičstva spoločnosti. Sú navrhnuté nadčasovo a pre maximálny výkon, sú základom najnáročnejších domácich kín na svete. So svojimi 9 napájanými kanálmi a 11,4 kanálmi na spracovanie má Cinema 50 čo ponúknuť aj najnáročnejšej klientele. Existuje spôsob, ako presmerovať kanály, aby bol využitý externý výkonový zosilňovač na predných stranách na získanie 11 kanálov. Čím viac sub-basových jednotiek, tým lepšie basy v Home Cinema zaznejú. Predtým nebolo ľahké integrovať viac subwooferov, ale Cinema 50 s pokročilým nastavením subwoofera dokáže rozoznieť silným zvukom celú miestnosť.


Dynamika a poriadny „drajv“

 

Vďaka sekcii vysoko výkonných zosilňovačov je naštartovaná neuveriteľná energia a dynamika. Všetky kanály používajú skôr diskrétne zosilňovače ako čipy, ich napájanie funguje s veľkou prúdovou rezervou. Aj horšie ovládateľné reproduktory je možné prostredníctvom Cinema 50 poriadne rozoznieť. Nominálny výkon číta 110 W na kanál, oproti 100 W v Cinema 60. „Päťdesiatka“ má však oveľa väčšie napájanie a oveľa lepšiu dynamiku, než pokročilý kolega. K dispozícii je tiež Auro 3D a IMAX Enhanced. Za príplatok je možné upgradovať jednotku pre spoluprácu s DIRAC Live, čo je oproti Audyssey úplne iná úroveň korekcie miestnosti, ktorá urobí oveľa viac práce.


Ďalšie výhody

 

Sú nimi 4 nezávislé čiastkové výstupy - ide o skvelú funkciu, ak sú využívané práve 4 subwoofery. V režime nastavenia si je možné vybrať, či poslať všetky informácie o nízkych frekvenciách všetkým subwooferom alebo ponechať smerovanie nízkych frekvencií z reproduktorov ku každému subwooferu práve do vybraného subwoofera. Znamená to inováciu vedúcu k lepšiemu prelínaniu všetkých subwooferov so zvyškom reproduktorov domáceho systému. Cinema 50 ďalej umožňuje využiť 11 kanálov jednoduchým pridaním 2-kanálového výkonového zosilňovača na vylepšenie siete. Tiež ho možno pridať na zadný alebo jeden pár reproduktorov Atmos, pokiaľ je potrebné dodať malý 2-kanálový koncový zosilňovač. Užívateľ tak získa plné výstupy predzosilňovača pre všetkých 11 kanálov ak tomu skvelý spôsob, ako konfigurovať kanály. S kvalitou zvuku z mohutných zosilňovačov v Cinema 50 a všetkými ich funkciami bude ťažko súperiť akýkoľvek iný zosilňovač, čo znamená, že priznaná cenová relácia je objektívna a relevantná.

Výrobca Marantz
Počet kanálů 9.2
Výkon na kanál (W) 110 (8Ω)
Frekvenčná odezva od (Hz) 20
Frekvenčná odezva do (Hz) 20 000
Analógový vstup RCA
Analógový výstup Jack (6,35 mm)
Digitálny vstup Optický, USB-A, HDMI
Sieťové pripojenie Wi-Fi, Ethernet
Internetové streamovacie služby Internetové rádio, Deezer, Spotify, TIDAL, Roon, Amazon Music
Lokálne streamovanie AirPlay 2, Bluetooth
Multiroom aplikácie HEOS
Podporované audio formáty FLAC, WAV, ALAC, WMA , MP3, AAC
DSD až DSD128 (5,6 MHz)
Surround - objektové formáty Dolby Atmos, DTS:X, Dolby Atmos Height Virtualizer, DTS Virtual:X, Auro-3D
Surround - upmixing Dolby Surround, DTS Neural:X
Surround - kodek Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio
Barevné formáty Dolby Vision, HLG, HDR, HDR10+
Video technológie 8K nativní
HDMI - funkcie eARC
Farba Čierna
Šírka (mm) 442
Výška (mm) 165 (horizontální poloha antény) / 235 (vertikální poloha antény)
Hĺbka (mm) 404
Hmotnosť (kg) 13.5