SK: +421 919 200 300

PO-PIA: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZADARMO PRE VŠETKÝCH

 • Slovensko
Monitor Audio Gold 300 + Yamaha A-S2100
Monitor Audio Gold 300 + Yamaha A-S2100 Monitor Audio Gold 300 + Yamaha A-S2100 Monitor Audio Gold 300 + Yamaha A-S2100 Monitor Audio Gold 300 + Yamaha A-S2100 Monitor Audio Gold 300 + Yamaha A-S2100 Monitor Audio Gold 300 + Yamaha A-S2100 Monitor Audio Gold 300 + Yamaha A-S2100 Monitor Audio Gold 300 + Yamaha A-S2100 Monitor Audio Gold 300 + Yamaha A-S2100 Monitor Audio Gold 300 + Yamaha A-S2100

Monitor Audio Gold 300 + Yamaha A-S2100

Dostupnosť: Do 5 dní


Cena pri zakúpení samostatne: 7 428 €
Ušetříte: 2 242 € (30%)
5 186 € 7 428 €

Cenový rozsah: 5 186 €

Yamaha A-S2100 - Stříbrný   +0 €
Monitor Audio Gold 300 - Lesklý eben   +0 €

* Povinné

Cenový rozsah: 5 186 €

Popis


 

➤ Využi akčné ponuky na vystavené reproduktory Monitor Audio Gold 300 Lesklý eben a získaj nový zosilňovač Yamaha A-S2100 úplne zadarmo!

 

Monitor Audio Gold 300

 

  • Páskový C-CAM výškový menič
  • Jedny C-CAM RST stredový menič a dva basové
  • C-CAM technológie - keramický menič pokrytý zmesou magnézia a hliníka
  • RST technológia - stuženie papierového kužeľa meniča
  • Hive II technológia - rýchlejší pohyb vzduchu z bass reflexu zajiťuje pevnejšie a presnejší bas
  • 5-ročná záruka
  • Tuhá konštrukcia z 20 mm MDF dosiek
  • Strieborné vnútorné vedenie
  • Krížové výstuhy pre ešte vyššiu tuhosť
  • Vysoko kvalitná výhybka z prémiových materiálov
  • Neviditeľné magnetické prichytenie masky
  • Cena za pár

 
Vysoké a pekné stĺpové reproduktory vedia svojim priaznivcom odovzdať vysoko kultúrny zážitok z počúvania, ktorý si môžu dopriať v pohodlí domova. Sú veľkolepým trojcestným systémom s možnosťou umiestniť ich aj tam, kde už nezostáva veľa miesta. Funkčný základ tvorí originálnu modifikované meniče, vrátane vysokofrekvenčného pásového prevodníka, ktoré zaisťujú spoľahlivý akustický výkon.

 

Britská kvalita

 

Táto sústava reproduktorov je súčasťou veľkolepej "zlaté" séria, ktorá bola predstavená na CES 2015 ako štvrtá generácia radu Gold. Výrobná spoločnosť Monitor Audio funguje od roku 1972 a je známa po celom svete. Nová zlatá rada vychádza zo základov svojho predchodcu, rady Gold GX, zachovaný je rovnaký tvar, k nemu pribudla mnohé vylepšenia predchádzajúceho návrhu, a to za účelom zvýšenia výkonu. Modifikácia sa týka predovšetkým nových bass-reflexov, tolerancia vysokofrekvenčného meniča a krycej mriežky.

 

Nová séria

 

Výrobný rad Gold zahŕňa celkom osem stereofónnych, priestorových, stredových a subwooferových modelov. Tým najcennejším dedičstvom je v reproduktorových sústavách niekoľko vylepšení - novo vyvinutý basový kužeľ C-CAM Rigid Surface Technology (RST), C-CAM technológie meničov, funkčná konštrukcia mriežky, širšia transparentnosť, konzistencia a vizuálna kultivovanosť s oddanosťou zvuku a štýlu.

 

Charakteristika a špecifiká

 

Trojcestný systém podlahových stĺpov pracuje vo frekvenčnej odozve 30 - 60 000 Hz, s citlivosťou 90 dB (1W / 1m) a nominálnou impedanciou 8 Ohm. Maximálna SPL dosahuje 116,8 dB a výkon RMS má 200 W. Odporúča je zosilňovač s výkonom 100 - 200 W. O riadené basy sa stará Bass reflex - systém Hive II. Osadenie tvorí duálny basové RST meniča, stredo-basový RST menič a vysokofrekvenčný menič. Rozmery každého kabinetu vrátane svoriek, podložiek a hrotov sú 1105 x 317 x 370 mm, hmotnosť je 27,2 kg.

 

Technické údaje a zaujímavosti

 

Dizajn meničov je daný užitím C-CAM technológie (zliatina hliníka a horčíka, pokrytá keramickým povrchom), čím je zaistené vylepšenia technických parametrov zariadení. K nemu napomáha tiež inovatívne technológie Hive II portov pre lepšiu prechodovú odozvu a prísnejšie basy. Nový rad C-CAM RST (Rigid Surface Technology) meničov má za následok lepšie ovládanie basov a stredných frekvencií. Ďalším vylepšením je jednoduchá skrutka, slúžiace na upevnenie vodiča pre lepšie vzpery, tuhosť.
Vynikajúcim výsledkom napomáha strieborná interná kabeláž PureFlow a špičkový vzhľad umocňuje špeciálny veľmi kvalitná drevená dyha alebo lakový povrch s vysokým leskom. Pevnú konštrukciu zaisťuje z MDF materiálu s priemerom 20 mm, ktorá využíva techniky radiálne a priečne výstuhy pre lepšiu tuhosť. Magnetické uchytenie mriežky poskytuje elegantný vizuálny efekt, pretože nie je zvonku viditeľné.

 

Kúzlo stĺpových reproduktorov

 

Podlahové reproduktory hrajú vždy v interiéri charakteristickú úlohu - majú výsostné postavenie, silný zvuk, špecifické podlahové krytie. Veľakrát sa zmestia aj do tých najužších miest v priestore, ktorý tak účelne a dizajnovo zaplní. Ich zvýšená veľkosť im dodáva hlbšú basovú odozvu, než na ktorú sme zvyknutí u policových, stojanových a ostatných reproduktorových sústav. Estetická stránka Monitor Audio Gold 300 robí z tohto setu priamo exkluzívna záležitosť, každý interiér nimi môže len získať. Záujemcovia si navyše môžu vybrať hneď zo štyroch povrchových úprav - reproduktorová sústava z tmavej orechovej dyhy súperia o priazeň s bielym lakovým dezénom vysokého lesku alebo klavírnym čiernym lakovým povrchom. Nevybrali ste si? Prevedenie v klavírnom ebenové drevo je tak charizmatické, že sa odmietnuť nedá.

Ukážka Monitor Audio Gold 300

 

 


Yamaha A-S2100

 

Základná konštrukcia zosilňovača využíva jedinečnou technológiou plávajúceho vyváženého koncového zosilňovača Yamaha. V konštrukcii sú použité Mosfet tranzistory, ktoré zvuku dodávajú teplý a prirodzený zvukový prejav. Využitie tranzistorov Mosfet, ktoré majú rovnakú polaritu na plusové a mínusovej strane výstupného stupňa ďalej prispieva k dokonalej symetrickej konštrukcii. Táto technológia odstraňuje odchýlky v kvalite zvuku spôsobené rozdielnou polaritou - jedná sa o dôležitú vlastnosť ktorá je typická pre plávajúce vyvážený koncový zosilňovač. Výsledkom je zvuk s vynikajúcim odstupom signálu od šumu a takmer dokonale definovaným zvukovým poľom.


Diskrétna konfigurácia zosilňovača

Model A-S2100 ponúka plne diskrétne riešenie pri použitej priamej signálové cesty "tone defeat" úplným oddelením obvodu zvukových korekcií. Týmto riešením dochádza k výraznému zlepšeniu odozvy a rýchlosti výsledkom je živšia a bohatšia reprodukcia vašej obľúbenej hudby. Straty signálu sú obmedzené vďaka skrutkovaným spojkám. Signál do koncových stupňov je vedený silnou kabelážou. Toto riešenie prináša zlepšenie súčiniteľa, to sa premieta do kvality reprodukcie zvuku najmä v silnej reprodukcii nízkych kmitočtů. Symetrická konstrukceZesilovač využíva symetrické konštrukcie pre dosiahnutie ideálnej stereofónny reprodukcie.
Napájucou časťou, kde je osadený transformátor a filtračný blok štyroch kvalitných kondenzátorov Nippon Chemi-Con s kapacitou 22.000 mF, ktorý je umiestnený do stredu zosilňovača, bloky koncových zosilňovačov sú osadené po bokoch zosilňovača vďaka tomuto riešeniu je dosiahnuté ideálnemu rozloženiu hmotnosti. A-S2100 má vynikajúcu mechanickú tuhosť a stabilitu, ktorá znižuje vplyv externých vibrácií na kvalitu prehrávaného zvuku.Digitálne ovládanie hlasitosti.
Za použitia vysoko kvalitné technológie digitálneho ovládanie hlasitosti navrhnutým spoločnosťou New Japan Radio Co. Ltd došlo k jemnejšiemu nastavenie požadovanej hlasitosti, počas ovládanie nedochádza k degradácii zvuku, vyrovnanie frekvenčného charakteru, udržanie vysokého odstupu od rušivých napätí a elimináciu elektromagnetických interferencií. Toto riešenie prináša vynikajúcu čistotu zvuku a rýchlu odozvu na akúkoľvek zmenu v hlasitosti.


Výkonný EL transformátor

Výkonný napájací zdroj je dôležitý pre stabilnú prevádzku zosilňovača pri akokoľvek náročných požiadavkách na okamžité dodanie zodpovedajúceho výkonu. Preto je tejto časti venovaná veľká pozornosť. Zosilňovač A-S2100 je osadený výkonným EL transformátorom, ktorí je do šasi namontovaný pod mosadznou podložku, ktorá obmedzuje vnútorné vibrácie, ktoré by mohli mať za následok nežiaduce rušenie. O filtráciu napájanie sa starajú štyri veľkokapacitné kondenzátory s uhlíkovým puzdrom pre dosiahnutie energického zvuku aj pri väčšej posluchovej hlasitosti.
Nostalgie analógový VU metrPro indikáciu výstupného výkonu používa zosilňovač klasické analógové ručičkové VU metre. Príjemne veľké plošne presvetlené VU metre odrážajú dynamiku hudby. Mäkké LED osvetlenie prepožičiava celkovému vzhľadu teplé lampové svetlo. Výsledok je naozaj fantastický - vitajte v 70-rokou minulého storočia. Ručičkové indikátory môžu signalizovať klasický VU meter alebo indikátor špičkového vybudenie toto je možné prepínať podľa preferencií používateľa. Dokonale zasadené predné sklo podčiarkuje celkový dizajn a maximálnu starostlivosť o čo najmenšie detaily u celého zosilňovača.


Hliníkové diaľkové ovládanie

Dodávaný diaľkový ovládač je vyrobený z rovnakého materiálu a v rovnakom dizajne ako predný hliníkový panel zosilňovača. Jednoduché intuitívne ovládanie ergonomicky rozložené tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a prepínanie vstupov to všetko v nádhernej kovovej textúre. Cez diaľkové ovládanie je možné vykonávať nastavenie hlasitosti a prepínanie vstupu zosilňovača A-S2100, navyše možno týmto ovládačom ovládať aj CD prehrávača CD-S2100.


Dokonalé remeselné prevedenie

Jednotlivé ovládacie prvky od ovládača hlasitosti cez prepínač vstupov, regulácia basov / výšok všetko je vytvorené s najprísnejším dôrazom na najmenší detail. Pri prvom dotyku na vás dýchne retro dizajn minulého storočia - je naozaj radosť si všetko ohmatať, celok pôsobí veľmi elegantným a robustným dojmom. Povrchová úprava brúsením dodáva celému prístroju nadčasový dizajn. 

Rovnako ako pri výrobe špičkového hudobného nástroja nie je zvonku vidieť ani jednu skrutku alebo iný spojovací prvok. Každý detail jeho konštrukcie a dizajnu vyžaruje presnú ruku majstra svojho remesla. V celkovom prevedení sa odráža posadnutosť kvalitou a maximálnym hudobným zážitkom toto je garancia spoločnosti Yamaha prvotriedneho výrobcu hudobných nástrojov najvyššej kvality.


Originálne repro terminály

Reproduktorové terminály sú posledným článkom v audio reťazci celého zosilňovače a boli rovnako starostlivo navrhnuté ako ostatné komponenty. Veľké skrutkovacie svorky s masívnym vybraním predstavujú originálny dizajn a dokonalé remeselné spracovanie. Pri výrobe bola použitá čistá meď, tým je zabezpečené pripojenie bez zníženia zvukovej kvality. Celková ergonometria presne zodpovedá ľudským prstom a vytvára elegantný vizuálny dojem. Hlavný dôraz bol kladený na čo najjednoduchšie pevné dotiahnutie repro terminálov pri použitej minimálnej sily.


Masívne nožičky

Odstupňované masívne kovové nožičky zosilňovače účinne eliminujú vonkajšie vibrácie, k čomu výrazne prispieva aj hmotnosť celého komponentu, pre ktorú sú naopak veľkou oporou. Užívateľ si môže zvoliť buď to inštaláciu s dodávanými hrotmi, alebo izolácia s dodanými spoty.


Parametre a špecifikácie:

Zosilňovač:

 • Výkon: 2x 160 W pri 4 ohm, 1kHz, 0,7% THD
 • Dynamický výkon (8/6/4/2 ohm): 105/135/190/220 W
 • Celkové harmonické skreslenie a šum: 0,025% (8 ohm, 20Hz-20kHz)
 • Činiteľ tlmenia (damping faktor): 250
 • Frekvenčný rozsah (1 W, line): 5 Hz - 100 kHz / +0 dB, -3 dB
 • Odstup signál šum (1 W, line): 103 dB
 • Korekcia basy 350Hz +/- 9dB, výšky 3,5kHz +/- 9dB

Funkcia zosilňovača:

 • Direct Symmetrical dizajn plne symetrická konštrukcia
 • Plávajúce vyvážený koncový zosilňovač s technológiou Mosfet
 • Presná elektronická regulácia hlasitosti
 • Oddelená konštrukcia predzosilňovača a koncových stupňov
 • Regulátory basov, výšok, vyváženia a hlasitosti
 • Masívna celokovová konštrukcia nožičiek
 • Celohliníkový predný panel vrátane všetkých ovládacích prvkov
 • Presvetlené VU metre z možností prepínania režimov
 • Nová vnútorná konštrukcia dosiek s plošnými spojmi pre redukciu vibrácií
 • Výkonný EL transformátor
 • Blok štyroch kondenzátorov
 • Nezávislý slúchadlový zosilňovač
 • Diskrétne Phono predzosilňovač (MM / MC)
 • Možnosť symetrického zapojenia cez XLR konektory
 • Pozlátené RCA, Phono a repro terminály
 • Výstup na A / B reprosústavy
 • Diaľkové ovládanie

 

Konektory:

 • 4x analógový audio vstup
 • 2x analógový XLR audio vstup
 • 1x phono vstup MM / MC
 • 1x Main IN
 • 1x Pre Out
 • 4x masívne pozlátené skrutkovacie terminály (kompatibilný s banánikovými konektormi)
 • 1x trigger 12V
 • 1x remote IN
 • 1x remote OUT
 • 1x systémový konektor

 

Napájanie:

 • Vstup: AC 230 V, 50 Hz
 • Max. spotreba: 310 W
 • Spotreba v pohotovostnom režime: 0,3 W

Prevedenie:

 • Rozmery: 435 x 157 x 463 mm (Š x V x H)
 • Hmotnosť: 23,4 kg

 

Ukážka zosilňovače Yamaha A-S2100

 Poradňa

Diskusia k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatial nikto neprispel do diskusie, buďte prvý!


Hodnotenie

Pomôžte ostatným pri výbere

Recenze: Monitor Audio Gold 300 + Yamaha A-S2100

Ako hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametre

Špecifikácia produktu

Výrobca Monitor Audio
Zloženie setu Stĺpové reproduktory, Zesilovač
Farba Strieborná