DORUČOVANIE OBJEDNÁVOK PREBIEHA BEZ OBMEDZENIA A ZADARMO !!

+421 919 200 300

PO-PIA: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZADARMO PRE VŠETKÝCH

  • Slovensko
NAD C 556
NAD C 556 NAD C 556 NAD C 556 NAD C 556

NAD C 556

441,21 €

Dostupnosť: Do 5 dní

Popis

Gramofón zameraný na jednoduchosť a minimalistický dizajn

  • Remienkový pohon
  • Rýchlosti 33/45
  • Manuálna obsluha
  • Absorbčná gumové nožičky
  • Prednastavená prenoska

Prečo sa nezbavovať vinylových platní

Milovníci hudby z vinylu to vedia. Na trhu sa roztrhlo vrece s inovatívnymi a kreatívnymi gramofónovými prístrojmi, ktoré znovu oživia hudbu, ktorá bola už skoro zabudnutá. Mnohé z nich majú všetko potrebné k tomu, aby poslucháč získal to najlepšie zo svojej zbierky LP platní. V dielni spoločnosti NAD svetlo sveta uzrel aj tento všetkým dostupný štýlový a reprezentatívny gramofón.

So skvelou výbavou ide všetko ľahšie

V sérii nových gramofónov pribudol aj model C 556, ktorého samozrejmou výbavu tvorí remienkový pohon s AC synchrónnym motorom a masívnym tanierom. Celé zariadenie chráni pred prachom a vonkajšími vplyvmi plexi kryt. Ramienko je osadené anglickou prenoskou Ortofon OM5E. Špeciálne vyvinuté nôžky boli navrhnuté s cieľom eliminovať parazitné vibrácie.

Konštrukčný dizajn

Pri výrobe komponentu je využitý rokmi osvedčený dizajn s dlhodobou spoľahlivosťou. Telo gramofónu je vyrobené z vybraných materiálov, je 447 mm široké, 114 mm vysoké a 356 mm hlboké. Jeho hmotnosť dosahuje 5,25 kg. Tmavo čierny dekor mu dodáva charizma, čím je možné ho umiestniť v ľubovoľne vybranom interiéri - hodí sa všade tam, kde je očakávaná elegancia a štýlovosť.

Technické zázemie produktu

Pohon zariadenia zabezpečuje AC asynchrónny motor s remeňovým náhonom, ktorý bravúrne zaistí dve voliteľné rýchlosti - 33,3 a 45 otáčok za minútu. Zásadným na gramofónu je špecificky tvarované, jednodielne ramienko prenosky z hliníka. Obsluha je manuálna a prenoska Ortofon je súčasťou. Zaistený je tiež frekvenčný rozsah od 20 do 20 000 Hz (+ - 3 dB). Výstupná úroveň dosahuje 4 mV a zaťažovací odpor má 47 Ohm.

Zaujímavá varianta

Kombináciou s ďalším vhodným produktom získa zákazník výhodný audio set, v tomto prípade ku gramofónu C 556 môžete kúpiť Gramofónový predzosilňovač PP2e, čo môže kvalitu počúvania vinylových platní ešte znásobiť a na rozdiel od iných priniesť úžasný zážitok. Táto skúsenosť napomôže všetkým, ktorí vyhľadávajú fenomenálny akustický výsledok.

Veľmi podstatné je know-how výrobcu

Na základe minulých konštrukcií tento inovatívny modul obmedzuje zmeny rýchlosti vďaka presnému hlavnému ložisku a motora s nízkymi vibráciami. Využíva vlastností kompresné dosky fenolové živice NAD, komplexne uvoľňuje každú poslednú nuansu energie, ktorá sa kedy nachádzala vo vybranom LP záznamu. Novo zmenšená veľkosť a počet mechanických škár v takto vytvorenom ramene tónov sú ďalším kladom.
Nízka hmotnosť dovoľuje gramofónu C 556 presne sledovať záznamy o vinylu a obmedziť aj množstvo zmyslového skreslenia. Priložená kazeta je vo výrobnom závode automaticky zarovnaná pre dokonalé sledovanie a jednoduché nastavenie, takže krútiaci tanier je plne funkčný a bezchybný.

Vinylová pravidlá

Väčšina nadšencov vinylu na celom svete vie, že vinylový záznam Long Playing zostáva aj naďalej hudobne komunikujúcim prehrávacím médiom. Renomovaná výrobná spoločnosť NAD má dlhú históriu výroby a preto niet divu, že kvalita niektorých gramofónov a phono fáz strmo vzrastá. Kým vinylové LP môžu zostať referenčným kvalitným zdrojom hudobného pôžitku, môžu naopak tiež zvuk zhoršiť, ak je gramofón menej ako referenčných kvalít.
Na rozdiel od digitálnych zdrojov s bezchybnými obvodmi pre opravu chýb je tento gramofón dokladom živého výkonu bez možných chýb. Rovnaký kúsok vinylu môže na jednom gramofónu rozoznieť svieži, živý a priestranný akustický ráz, ako aj nervózny a neživý na druhom. Sledujte rozdiel v mechanickej presnosti každého aspektu gramofónu.Poradňa

Diskusia k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatial nikto neprispel do diskusie, buďte prvý!


Hodnotenie

Pomôžte ostatným pri výbere

Recenze: NAD C 556

Ako hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametre

Špecifikácia produktu

Výrobca NAD
Rýchlosť 33 / 45 RPM
Prepínánie rýchlosti Manuálne
Obsluha Manuálna
Pohon Remienkový
Vybavený prenoskou
Vybavený predzosilňovačem
Typ gramofonu Analógový
Farba Čierna
Šírka (mm) 447
Výška (mm) 115
Hĺbka (mm) 360
Hmotnosť (kg) 4