DORUČOVANIE OBJEDNÁVOK PREBIEHA BEZ OBMEDZENIA A ZADARMO !!

Pro-Ject AD Box S2 Phono - Stříbrná

SKU
9padbs2phs
199 €
Do 5 dní

Medzi predzosilňovačmi je možné nájsť typy podobné, vylepšené, alebo tiež úplne odlišné a novo vyvinuté. Ako sa popasovať s nedostatkami obvykle vo výrobných sekciách rieši profesionálne vývojové a konštrukčné tímy, ktoré berú do úvahy existujúce produkty a nad ne stavia série zbrusu nových komponentov. Konštrukciu predzosilňovača A/D Boxu S2 Phono má na svedomí doktor Sykora, ktorý ho vybavil kompatibilitou s MM aj MC, AD prevodníkom, linkovým vstupom a regulátorom pre nastavenie úrovne, potrebné k nahrávanie.

  • MM aj MC predzosilňovač
  • Lineárne RIAA ekvalizácia
  • Phono stage technológie od Dr. Sýkory
  • Prepínateľný linkový vstup
  • Kontrola hlasitosti nahrávania
  • USB nahrávanie do počítača (Win a Mac)
  • Ultra nízkou úrovňou šumu a zkeslení kovové skrinky

Čo dokáže potenciometer?

O tejto elektrotechnicky dôležité súčiastke sa toho veľa nevie. Dôležité je, že slúži ako regulovateľný odporový napäťový delič. Jeho použitie sa viaže najmä k priamemu riadeniu elektronických zariadení v rámci audio a video techniky, niekedy tiež funguje ako snímač. Najjednoduchšie z nich je tvorený odporovou dráhou, po ktorej sa dôsledkom ovládania pohybuje jazdec. Ak je tento jazdec situovaný na otáčavé osi, potom ide o model známy pod pojmom otočný potenciometer, pokiaľ sa jazdec posúva lineárne, ide o potenciometer ťahový. S kvalitným potenciometrom ide potom ľahšie nastaviť aj výstupnú úroveň z predzosilňovača, ktorá je potrebná napr. Na nahrávanie. Audio digitálny prevodník slúži na digitalizáciu nahrávok a to nielen z gramofónového prístroja, ale z ľubovoľného prístroja, ktorý je pripojený cez linkový vstup daného predzosilňovača.

Technickým jazykom 

Dôležité pre prevádzku bez chýb a škodlivých vplyvov je dobré poznať parametre, špecifikácie a ďalšie dôležité informácie, týkajúce sa používaného zariadenia. Čo sa týka vstupné impedancie, potom platí, že MC je daná 100 Ohm a MM 47 kOhm. Vstupná kapacita je tvorená 120 pF, odstup signálu od šumu možno zhrnúť do schémy MM/MC 94 dB / 75 dB. Presnosť RIAA je do 0,4 dB pri 20 - 20 000 Hz. Z analógových vstupov je k dispozícii RCA Phono vstup, 3,5 mm jack pre Line. Audio digitálny prevodník je typu 16 bit Delta Sigma s vzorkovacou frekvenciou 32, 44,1 a 48 kHz. Rozhranie USB disponuje USB1.1 a Mini B. Celý systém má napájací zdroj 5 V / 500 mA DC s 220 - 240 V a je ideálny pre Windows, Mac.

Línia nového boxu

Tento model je vyrobený podľa rozmerov 103 x 37 x 127 mm, s hmotnosťou 336 g bez napájania. Moderné minimalistické a čisté línie, ktoré formujú tento predzosilňovač, prinášajú prioritu vychádzajúci z precíznej práce a kvalitného vybavenia. Dizajnérska práca bola odvedená skvele, využitie v praxi se nedá hodnotiť skôr, než po vyskúšaní vybraného predzosilňovača.

Staviť na Pro-Ject je jedným z riešení

Pre neznalých je potrebné dodať, že výrobná spoločnosť Pro-Ject má rakúske korene a pomerne dlhú, zaujímavú históriu. Postupne sa stala modelovou firmou, ktorá má na svojom konte množstvo veľmi podarených výrobkov, vrátane celých sérií produktov a príslušenstva. Nikdy nesklame, pretože princípy a ciele, podporené kvalitou materiálov a komponentov, vedia nadchnúť aj pomerne náročných užívateľov. A tak sa ponúka možnosť, ako napríklad oprášiť zašlé hudobné hity, pretože vyhodiť staručký gramofón predsa len každý nedokáže. S mnohými preferenciami sa tak Pro-Ject stal atraktívnym spoločníkom, vie ľuďom dať presne to, čo v oblasti audio očakávajú. Zábavný aj poučný počúvanie a produkciu plnú drobných detailov, pri ktorej je tak ľahké nechať sa unášať na vlnách obľúbených hudobných žánrov. Niesť sa na vlnách v rytme príjemných evergreenov, klasiky alebo novodobej produkcia je tak príjemné!

Výrobca Pro-Ject
Typ Hybridný
Určení MC, MM
Analógový vstup RCA (Phono), Jack (3,5 mm)
Analógový výstup RCA (Line)
Digitálny výstup Mini USB-B
Zosilnenie (dB) 40 (MM) / 60 (MC) / 11 (Line)
Odstup signál / šum (dB) 94 (MM) / 75 (MC)
Impedancia (Ω) 47000 (MM) / 100 (MC)
Kapacitancie (pF) 120
THD (%) < 0,01 (MM) / < 0,05 (MC)
Farba Strieborná
Šírka (mm) 103
Výška (mm) 37
Hĺbka (mm) 127
Hmotnosť (kg) 0,336
Vaše hodnotenie