+421 919 200 300

PO-PIA: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZADARMO PRE VŠETKÝCH

  • Slovensko
ELAC Debut B5.2
ELAC Debut B5.2 ELAC Debut B5.2 ELAC Debut B5.2 ELAC Debut B5.2 ELAC Debut B5.2 ELAC Debut B5.2 ELAC Debut B5.2 ELAC Debut B5.2 ELAC Debut B5.2 ELAC Debut B5.2

ELAC Debut B5.2

309,21 €

Dostupnosť: Skladom

Popis

Regálové reproduktory Elac Debut

  • Výškový reproduktor vo zvukovode so širokým rozptylom
  • Nový basový menič utkaný z aramidových vlákien
  • Kabinet s flexibilným umiestnením
  • Cena za pár


Zvuk, ktorý si môžete dovoliť

V prvom rade je potrebné porovnať výkon a cenu. Zistenie, že tento model reproduktorových sústav je lepší, než jeho predchodca, je potešujúce. Pretože práve Debut B5.2 nastavuje latku zase o kúsok vyššie, a to nielen vo výkonovej oblasti voči zmenšujúca sa veľkosti. To, čo zostáva, je skvelý zvuk dostupných reproduktorov, ktorý mnohokrát predčí cenu.

Debut hrá, ako najlepšie vie

Nemnoho reproduktorov získalo také ocenenie, ako pôvodný debutový rad ELAC. Vďaka nej bola vytvorená nová hodnotová ponuka. Debut prichádza s inováciou, respektíve s Debut 2.0 Series, ktorá je dôkazom toho, že výrobca ide stále dopredu. Produkty prepracované odspodu majú oveľa lepší zvuk ako tie, ktoré vyvolali revolúciu v oblasti špičkového zvuku.

Regálové reproduktory B5.2

Tento špecifický model tvorí kabinety s dvojcestným systémom a bass-reflexom, fungujúce vo frekvenčnej odozve 46 - 35 000 Hz s deliacim kmitočtom 2 200 Hz. Pracuje s menovitou 6 Ohm impedanciou a s charakteristickou citlivosťou zvuku 86 dB pri 2,83 V / 1m, dosahuje maximálneho vstupného výkonu 120 W. Skvele spracovaný dizajn skriniek z materiálu CARB2 MDF v dekore Black Ash Vinyl doplňuje to najdôležitejšie - vodiče. K dispozícii je 25 mm hodvábny výškový reproduktor a 133,3 mm woofer z aramidového vlákna. Nechýba ani portový systém Dual Flared.

Inovovaný tweeter

Novo navrhnutý tweeter so širokouhlým vlnovodom zaisťuje širokouhlý priestorový zvuk a zaberá až 35 000 Hz s cieľom oživiť vysoké frekvencie. Vlnovod zlepšuje riadenie smerovosti a eliminuje režimy difrakcie, ktoré sú v tradičných kabinetných boxoch.

Originálny woofer

Revidovaný woofer kužeľovitého tvaru z tkaného aramidového vlákna ponúka ešte väčšiu tuhosť a tlmenie, je teda oveľa lepšie, ako keby bol použitý polypropylén alebo papier. Pridaná hodnota dovoľuje väčšiu flexibilitu, aby mohlo byť dosiahnuté hladšie a širšie nízkofrekvenčné odozvy.

Čo poteší audiofilov?

Je známe, že nové MDF skrine v luxusnom čierno popolavom kabátiku s vinylovou povrchovou úpravou sú väčšie a vnútorne tiež pevnejšie, stabilnejšie a tuhšie. Tak došlo k výraznému zníženiu kabinetných vibrácií. Výkon nemôže ohroziť ani umiestnenie, ktoré nemusia byť úplne ideálne. Potešenie je na strane užívateľov, a to hlavne vďaka optimalizovaným stredovým reproduktorom. Je skvelé zistiť, že domáci
multi-kanálový systém má ideálnu citlivosť, že bol minimalizovaný požadovaný výkon z AV prijímače a maximalizovaný dynamický vplyv prijímačov s nižšou cenou.

Zásadné precedensy reproduktorov

Membrány z aramidových vlákien, precízne spracovaná ozvučnica s bass-reflexom s predným vyžarovaním a ideálny pomer ceny k výkonu o výrobku vypovedajú všetko dôležité - teda že veľa muziky za málo peňazí neprináša nikto iný, než regálová reproduktorová sústava ELAC Debut B5.2. Vo svojej kategórii patrí k cenovo najdostupnejšie, čo však nijako neovplyvní jej výkon.
Vďaka bass-reflexu využíva ozvučnice aj vyžarovanie zadnej strany membrány - bass-reflex zosilnie frekvencia zo zadnej časti ozvučnice a pošle ich rovno k poslucháčom. Skvelá konštrukčná charakteristika a na výrobu komponentov starostlivo vybraný materiál minimalizujú skreslenie zvuku. Výhodou dobre postavených reproduktorov je, že nezaberú veľa miesta najmä vďaka svojim rozmerom. Sú len 340 mm vysoké, 180 mm široké a 230 mm hlboké. Každý z nich váži 5,9 kg. ELAC spoločnosť vychádza dlhodobo zo svojej firemnej stratégie a zámeru vytvoriť najlepší zvuk na svete.

Séria ELAC Debut 2.0

 Poradňa

Diskusia k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatial nikto neprispel do diskusie, buďte prvý!


Hodnotenie

Pomôžte ostatným pri výbere

Recenze: ELAC Debut B5.2

Ako hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametre

Špecifikácia produktu

Výrobca ELAC
Počet pásem 2
Meniče Středo-basový: 1x 133 mm Ø (Aramidové vlákno)
Výškový: 1x 25 mm Ø (tkanina)
Typ reproduktora Predný bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenčná odezva od (Hz) 46
Frekvenčná odezva do (Hz) 35000
Dělící frekvence (Hz) 2200
Impedancia (Ω) 6
Citlivosť (dB) 86
Maximálny vstupný výkon (W) 120
Farba Čierna
Šírka (mm) 180
Výška (mm) 341
Hĺbka (mm) 234
Hmotnosť (kg) 5,9