ROKSAN Attessa Streaming Amplifier – Strieborny Demo

SKU
ROK000057-1demo
AKČNÁ PONUKA
Znížená cena 1 579 € Bežná cena 1 959 €
Skladom
0.0
0% of 100
Napísať recenziu
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznícke recenzie

Vaše hodnotenie
Produkt si môžete vypočuť a "ohmatať" v našom štúdiu v Zlíne. V prípade záujmu je nutná predchádzajúca dohoda (nech môžeme všetko pripraviť :-)) a to na tel. čísle 02/3219 53 33 alebo prostredníctvom e-mailu info@l-e.cz.

Demo produkt ze showroomu, 100% stav, kompletní balení, 2 roky záruka.

Recenze Martina z L-ENavrhnuté a vyrobené v Spojenom kráľovstve

Spoločnosť Roksan, ktorú v roku 1985 založili dvaja absolventi Londýnskej univerzity, Imperial College London a Queen Mary College, prevzala svoj názov od Roxany, dcéry perzského kráľa Dareia, čo presne odráža perzský pôvod a korene jej zakladateľov Hashemiho a Moghaddama. Mnohé z názvov výrobkov Roksan odkazujú na názvy miest, lokalít a slávnych ľudí z Perzie.

 

Oslava nového zvuku

V dôsledku nespokojnosti jedného zo zakladateľov so stavom zvukového umenia sa začali experimentálne práce, ktoré sa spočiatku týkali konštrukcie gramofónu, kazety a sledovania záznamovej drážky.Inovatívne nápady zakladateľa viedli k mnohým zaujímavým záverom, návrhom a následne aj produktom. Čoskoro potom sa nové skúsenosti spoločnosti Roksan uplatnili pri zosilňovačoch a digitálnych zdrojoch.Tieto konštrukcie naďalej určujú štandardy pre vynikajúcu reprodukciu hudby a výrobca zostáva skutočným inovátorom a vývojárom špičkových vinylových nahrávok.Spoločnosť ponúka skvelo znejúce kombinácie oceňovanej elektroniky a reproduktorov navrhnutých tak, aby sa navzájom dokonale dopĺňali.Akvizícia spoločnosti Roksan spoločnosťou Monitor Audio zvýšila kvalitu, žiadanosť a silu všetkých nasledujúcich produktov oboch značiek. Dôkazom toho je aj streamovací zosilňovač Attessa.

Attessa

Predstavenie úplne novej série Attessa, ktorá bola kompletne vyvinutá vo Veľkej Británii, predstavuje najmodernejšiu technológiu streamingu, vynikajúci výkon a pekný priemyselný dizajn.Táto séria spája komplexný zvuk prémiového hi-fi systému s jednoduchosťou, ktorú väčšina poslucháčov vyžaduje. Nový základný hi-fi rad zastupuje Roksan - obsahuje gramofón, CD prenosku, stereo zosilňovač a streamovací zosilňovač. Výrobca napríklad používa moderný dizajn gramofónu typu "všetko v jednom" (plug in play), zabudovaný gramofónový stupeň a elektronickú reguláciu otáčok, čo svedčí o tom, že spoločnosť Roksan sa nebojí pokroku a ide správnou cestou.

Zosilňovač Attessa

Značkový streamovací zosilňovač vyvinul vlastný tím v Spojenom kráľovstve a ovláda sa pomocou aplikácie BluOS pre viacero miestností. Prispieva ku kooptimalizácii zvukových systémov v domácnosti a obohacuje každodenný život tým, že umožňuje objavovať všetku hudbu a ovládať všetky zariadenia pomocou jediného intuitívneho ovládacieho gombíka, čím sa skutočne dosiahne zosilnený, zjednodušený a zároveň dokonalý zvuk. Streamingový zosilňovač Attessa je práve taký. K tomuto štandardu pridáva bezdrôtovú platformu, ktorá je tiež základom niekoľkých produktov na streamovanie od spoločností Bluesound, NAD a Dali.

Bluetooth a AirPlay 2 sú na palube, aby doplnili streamovacie schopnosti zariadenia. K dispozícii sú aj rôzne digitálne a analógové pripojenia vrátane gramofónového stupňa s pohyblivým magnetom.Koaxiálne vstupy SPDIF dekódujú toky PCM kódované v MQA vrátane CD MQA, ktoré úspešne prehrá úplne nový Attessa CD Transport. Okrem toho bol tento komponent výrobcom navrhnutý ako dokonalý partner pre zosilňovače rovnakej značky. Okrem podpory MQA CD je možné prehrávanie ovládať z aplikácie BluOS po pripojení k streamovaciemu zosilňovaču Attessa.

Dizajn a hlavné funkcie

Séria Roksan Attessa je k dispozícii v čiernej a bielej farbe. Zariadenie sa vyznačuje robustnou konštrukciou z ocele a hliníka. Očakáva sa streamovanie hudby vo vysokom rozlíšení vďaka technológii BluOS Premium Multi-Room Audio, ktorá podporuje viac ako 20 streamovacích služieb. Môže streamovať až do 64 zón a všetko ovládať pomocou smartfónu. Používateľské rozhranie je jednoduché a intuitívne. Tri samostatne priradené predvoľby BluOS sú prístupné priamo zo zoznamu vstupov. Výkonný zosilňovač dokáže z rôznych reproduktorov vyťažiť maximum. Nastavenie MaestroUnite na bezdrôtové aktualizácie a spolupráca s inými zariadeniami na vytvorenie jednotného systému je pre spoločnosť Roksan veľkou prioritou, technológia a aplikácie sú vyvinuté na mieru pre produkty spoločnosti.

Podporované Internetové streamovacie služby:Amazon Alexa, Amazon Music, Spotify Connect, TIDAL Connect, Deezer, Qobuz, HDTracks, HighResAudio, Murfie, JUKE, Napster, Slacker Radio, KKBox, Bugs.

Ukážka ROKSAN Attessa Streaming Amplifier:

 

Výrobca ROKSAN
Počet kanálů 2.0
Výkon na kanál (W) 2 x 130
Frekvenčná odezva od (Hz) 5
Frekvenčná odezva do (Hz) 50000
Odstup signál / šum (dB) 104
THD (%) 0,002%
Podpora impedancie repro. (Ω) 8
Predné repro. terminály A + B (2 páry)
Analógový vstup RCA, RCA (Phono)
Analógový výstup RCA (Pre-out), RCA (Subwoofer), Jack (3,5 mm)
Pre-out 2 kanály
Phono predzosilňovač MM
D/A prevodník Burr Brown PCM
Digitálny vstup Koaxiálny RCA, Optický, USB-A
Digitálny výstup
Sieťové pripojenie Wi-Fi, Ethernet
Internetové streamovacie služby Internetové rádio, Deezer, Qobuz, Spotify, TIDAL, Amazon Music
Lokálne streamovanie Bluetooth
Nadštandardny BT kodek AAC, aptX®
Multiroom aplikácie BluOS
Rádio
PCM - vzorkování (kHz) až 192
PCM - kvantování (bit) až 24
Farba Strieborná
Šírka (mm) 432
Výška (mm) 76
Hĺbka (mm) 373
Hmotnosť (kg) 10,2