ROTEL RB-1552MkII - Čierna - Rozbaleno

SKU
RB1552ROZBAL
-19%
Znížená cena 1 049 € Bežná cena 1 299 €
Skladom
0.0
0% of 100
Napísať recenziu
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznícke recenzie

Vaše hodnotenie
Rozbalené, 100% stav, 2 roky záruka, originálne balenie vrátane príslušenstva

Dobre postavený zvuk

Zosilňovače majú pozoruhodné vlastnosti, ktorými sa zapisujú do galérie zvuku a jeho podania. Akustika je nevyspytateľná, ale z veľkej časti ovplyvniteľná. Preto tiež výrobné spoločnosti, usilujúce sa o lepšie audio, nastavujú latku stále vyššie a hľadajú nové informácie, technológie, komponenty, produkty. Spoločnosť Rotel patrí k tým lepším, jej portfólio sa utešene rozrastá správnym smerom.

Zosilniť nemožno len hlasitosť

Zo stajne Rotel pochádza zosilňovač triedy AB - RB-1552MkII. Pracuje s výkonom 130 W na kanál. Je skonštruovaný tak, aby bol pevný, robustný, a napriek tomu dokázal extrahovať aj tie najzastrčenejšie nuansy zo zložitých hudobných partitúr.

Našliapaný potenciál

Pozoruhodné vlastnosti tohto modelu zahŕňajú nezávislé ľavé a pravé stupne usmernenia výkonu aj oddelenia. Rozvrhnutie je dané monoblokovým designom. O tom, že je nadpriemerný, svedčí aj výber prémiových kondenzátorov so „štrbinovou fóliou“, ktoré poskytujú dostatok rezervnej energie pre extrémne dynamické zvukové pasáže. Vďaka povahe jedinečného dizajnu sa dokážu rýchlo doplniť. Možnosti vstupu stvárňujú symetrické konektory XLR, alebo nevyvážené RCA. Zosilňovač je navrhnutý tak, aby poskytoval zvukový výkon vo vysokom rozlíšení, a napriek tomu zostáva cenovo dostupný, ako je u elektroniky Rotel tradíciou už viac ako 50 rokov.

Z technického slovníčka

Zosilňovacie zariadenie RB-1552 MkII disponuje výstupným výkonom 2 x 130 W RMS pri 8 Ohm. Zosilňovač s dizajnom triedy AB je napájaný veľkým toroidným transformátorom s príkonom 400 W. Konektivita zahŕňa jeden RCA nesymetrický a jeden XLR symetrický vstup. Frekvenčný rozsah udáva 10 – 100 000 Hz (+ 0,5 dB), harmonické intermodulačné skreslenie je menšie ako 0,03%. Zariadenie je 431 mm široké, 144 mm vysoké, 339 mm hlboké a váži 12,4 kg. Nechýbajú ani 12 V spúšťací vstup, vysoko kvalitné štrbinové kondenzátory vyrobené v Británii. Zosilňovač potrebuje na svoju prevádzku 230 V, 50 Hz, spotreba energie činí 400 W, v pohotovostnom režime do 0,5 W. Tlmiaci faktor je 450, impedancia reproduktora minimálne 4 Ohm. Vstupná citlivosť dosahuje pri Line RCA 1,5 V, pri XLR 2,5 V. Vstupná impedancia je 12 kOhm (RCA), 100 kOhm (XLR). Vyrába sa v striebornom alebo čiernom prevedení. Ako základný model stereofónnych koncových zosilňovačov japonského výrobcu je novým produktom s vynikajúcim pomerom výkonu k cene.

Recenzia audio video techniky

Testovaním celých funkčných systémov je možné mnohé zistiť a hlavne vyzdvihnúť tie, čo sa podarili, nad tie ostatné. Je radosť tráviť čas s produktom prístupnej cenovej kategórie a zistiť, že jeho prevedenie bolo premyslené a stvorené s láskou k hudbe. To je aj prípad relatívne novej série 15 japonského Rotelu, ktorej zástupcovia sa môžu pyšne vyhrievať na „roteláckom“ Olympe. Kváder výkonového zosilňovača je dobre navrhnutý systém s možnosťou komponentu štosovať na seba, čo je prakticky overené s tým, že výkonový zosilňovač by mal byť hore. S celou sériou Rotel 15 aj tento zdieľa elegantne vyzývavý predný panel z kartáčovaného hliníka, motív okrúhleho spínacieho tlačidla s modrým svietiacim okružím a skvelý prvý dojem. RB-1552 navyše pôsobí na oko veľmi pevne a odolne, aj keď je koncepčne vlastne jednoduchý. Jeho novodobý technicistný vzhľad sa vďaka svojej čistej elegancii hodí do moderných „chladných“ interiérov. Faktom je, že Rotel portfólio neprestane záujemcov o kvalitný zvuk nikdy prekvapovať.
Výrobca Rotel
Počet kanálů 2.0
Výkon na kanál (W) 2x 130W
Frekvenčná odezva od (Hz) 10
Frekvenčná odezva do (Hz) 100000
THD+N (%) 0,03
Podpora impedancie repro. (Ω) 4-8
Analógový vstup RCA, XLR
Farba Čierna
Šírka (mm) 431
Výška (mm) 144
Hĺbka (mm) 339
Hmotnosť (kg) 12,4