DORUČOVANIE OBJEDNÁVOK PREBIEHA BEZ OBMEDZENIA A ZADARMO !!

+421 919 200 300

PO-PIA: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZADARMO PRE VŠETKÝCH

  • Slovensko
Technics SE-R1
Technics SE-R1 Technics SE-R1 Technics SE-R1 Technics SE-R1 Technics SE-R1 Technics SE-R1 Technics SE-R1 Technics SE-R1

Technics SE-R1

12 999 €

Dostupnosť: Do 5 dní

Popis

Stereo koncový zosilňovač

  • Jeno technológia eliminácie jitteru a optimalizácia šumu
  • LAPC adaptívna technológia záťaže reproduktorov (impedancia)
  • Technics Digital Link - informácia o úrovni hlasitosti je posielaná digitálnym linkom oddelene od analógového zvukového signálu
  • Vysokorýchlostné lineárne napájanie
  • Duálna mono konštrukcia
  • Minimalizované signálové cesty
  • Tuhé dvojité kovové šasi
  • Vysoko kvalitné súčiastky

Sila zvuku

Značka Technics sa vracia na pódium s úspechom vďaka dvom novým radom špičkových hi-fi produktov. Nové portfólio zahŕňa reproduktory, streamery, stereofónne zosilňovače a jediný CD prehrávač. Takmer všetky produkty sú high-endové ako fakticky, tak i cenovo. Sieťový prehrávač Network Audio Player ST-C700 zvládne prehrávanie FLAC zo sieťového disku, svoju rolu dostal aj zosilňovač Stereo Integrated Amplifier SE-R1.

Nový vysokovýkonný štandard digitálnych zosilňovačov

Hlavnú úlohu hrajú najmodernejšie komponenty a inovatívne technológie, napríklad motor JENO - optimalizácia vyžarovania a optimalizácia hluku. Aby bolo vylúčené zhoršenie zvuku spôsobeného jitterom, vyvinula spoločnosť Technics špecifické redukčné obvody, ktoré obsahujú generátor hodín v systéme pre vytváranie šumu. Ich funkcie kooperuje s novo vyvinutým firemným vysoko presným prevodovým obvodom PWM (Pulse Width Modulation), ktorý optimalizuje rýchlosť otáčania šumu. Tieto inovatívne technológie umožňujú novému dizajnu digitálnych zosilňovačov Technics reprodukovať hudobné prirodzenosť a jemnosť.

Funkcie a vlastnosti

Vysokorýchlostný ovládač FET pre GAN (gálium Nitrid) s veľmi nízkym odporom dovoľuje konštrukciu vysokovýkonného zosilňovača pomocou jedinej konfigurácie push-pull skrátiť dĺžku veľkého signálu prenosu prúdu. Konečným výsledkom je skvelá linearita bez ohľadu na úroveň zvuku. Technológia LAPC znamená načítanie kalibrácie adaptívnej fázy, Technics vie merať frekvenčnú amplitúdovú charakteristiku zosilňovača s pripojenými reproduktormi a do praxe uviedol adaptívne optimalizačný algoritmus impedancie reproduktorov, ktorý využíva digitálne spracovanie signálu pre dosiahnutie ideálnej impulznej odozvy.
Táto korekcia dosahuje plochej frekvenčnej odozvy pre amplitúdu a fázy. Zrušené je ovládanie hlasitosti z predzosilňovača a miesto neho vysiela informácie o ovládaní hlasitosti spolu s audio signálom priamo do zosilňovača v digitálnej podobe. Obvod redukcie jitteru výkonového zosilňovača vykonáva ovládanie hlasitosti bezprostredne pred prevodníkom PWM. Toto novovzniknuté rozhranie pre prenos zvuku Technics Digital Link podporuje zvukové signály a súčasne eliminuje efekty vysielaním ľavého a pravého kanála samostatne. Výsledkom je vynikajúce stereo oddelenie a reprodukcia tých najjemnejších signálov, nakoniec aj podrobnejší a dynamický zvuk.

Ďalšie technické zaujímavosti

Zaujímavý je aj vysokorýchlostný tichý lineárny zdroj napájania, v zosilňovači je vyžadované špeciálne napájanie. Je výkonný i nízko-šumový, a tiež vie okamžite reagovať na stále sa meniaci zvukový signál bez kolísania napätia. Napájací obvod obyčajného zosilňovača sa skladá z veľkokapacitného výkonového transformátora a obvodu usmerňovača. Technics však inovatívne využíva rektifikáciu vstupného tlmenia a diskrétne stabilizovaný napájací obvod. Moderné technológie integrované do obvodu napájacieho zdroja dovoľujú zosilňovačom riadiť reproduktory za akýchkoľvek podmienok.

Konštrukčné špecifiká

Rozloženie hlavného zosilňovača úplne oddeľuje ľavé a pravé kanálové signálové cesty, aby sa zabránilo vzájomnému rušeniu a bolo dosiahnutej ideálnej rovnováhy. Takáto stavba zabezpečuje optimálne stereofónne oddelenie a umožňuje, aby boli dva kanály rozložené zrkadlovo. K zlepšeniu prispieva tiež dvojitý podvozok s vysokou tuhosťou, dochádza tak k zníženiu ťažiska pre lepšiu stabilitu. Interný podvozok SE-R1 je vyrobený z dosky s hrúbkou 3 mm. Zosilňovač využíva veľký ťažký sieťový transformátor, tým sú znížené vibrácie, stĺpy hliníkového odliatku sú vhodne usporiadané medzi spodným vnútorným rámom a vonkajším podvozkom. Vonkajší plášť je vyrobený z hliníka, dodržiavaná je symetrická štruktúra.

Technické upresnenia

Celý systém funguje vo frekvenčnej odozve 1 - 90 000 Hz (-3 dB, 8 Ohm). Zdroj napájania je AC 120 V, 60 Hz a spotreba energie je 250 W. Rozmery zosilňovača dosahujú 480 x 241 x 567 mm a hmotnosťou asi 54 kg. Príslušenstvo zahŕňa striedavé káble a návod.

Technics referenčný systém

 Poradňa

Diskusia k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatial nikto neprispel do diskusie, buďte prvý!


Hodnotenie

Pomôžte ostatným pri výbere

Recenze: Technics SE-R1

Ako hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametre

Špecifikácia produktu

Výrobca Technics
Počet kanálů Stereo
Výkon na kanál (W) 150 + 150 (1kHz, 8Ω, 0,5% THD) / 300 + 300 (1kHz, 4Ω, 0,5% THD)
Frekvenčná odezva od (Hz) 1
Frekvenčná odezva do (Hz) 90000
THD+N (%) 0,05
Podpora impedancie repro. (Ω) 4 - 16 / 8 - 16 (A+B)
Bi-amp zapojenie
Analógový vstup RCA, XLR
Analógový výstup
Farba Strieborná
Šírka (mm) 480
Výška (mm) 241
Hĺbka (mm) 567
Hmotnosť (kg) 54