DORUČOVANIE OBJEDNÁVOK PREBIEHA BEZ OBMEDZENIA A ZADARMO !!

+421 919 200 300

PO-PIA: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZADARMO PRE VŠETKÝCH

  • Slovensko
Technics SL-1500CEG - Čierna
Technics SL-1500CEG - Čierna Technics SL-1500CEG - Čierna Technics SL-1500CEG - Čierna Technics SL-1500CEG - Čierna Technics SL-1500CEG - Čierna Technics SL-1500CEG - Čierna Technics SL-1500CEG - Čierna Technics SL-1500CEG - Čierna

Technics SL-1500CEG - Čierna

999 €

Dostupnosť: Skladom

Popis

Gramofónový systém s priamym náhonom

  • Záruka presné a stabilné rotácie vďaka modernému bezjadrovému motoru s priamym náhonom
  • Celý gramofón s vstavaným fono-ekvalizérom a prenoskou Ortofon 2M Red
  • Model ponúka funkciu automatického zdvihnutia, vďaka ktorej si môžete prehrávať dosky pohodlnejšie ako kedykoľvek predtým
  • Jednoduché a elegantné prevedenie

Pozoruhodný zvuk nahrávok z vinylu

Jednou z noviniek medzi gramofónovými prístrojmi je spolu s legendárnym modelom SL-1200 MK7 v poradí už v siedmej edícii aj poloautomatický gramofón SL-1500C s priamym náhonom, ktorý funguje vďaka bezjadrovému motoru.

Keď víťazí elegancia a štýl

Model Technics SL-1500C si ako dedičstvo z pôvodnej špičkovej rady prináša výnimočný zvuk, ku ktorému je pridaná rada užitočných firemných technológií. Kladne možno hodnotiť jeho jednoduché a elegantné prevedenie, ktoré je úplne zbavených zbytočných ozdôb. Napriek tomu si zachováva skvelé ovládacie schopnosti, typickú pre výrobky značky Technics. Vďaka atraktívnemu vzhľadu je nadmieru spokojný ako používateľov sluch, zrak, tak i srdce.

Technická dokonalosť nemá hranice

Ku špecifikám vo výbave sa radí bezjadrový motor s priamym náhonom a vysoko citlivé ramienko prenosky. Viac možností poskytuje tiež predzosilňovač s modulom ekvalizéra, kompatibilným s prenoska MM - len s ním možno gramofón pripojiť k viac rôznom zariadení. Faktom ale je, že veľmi málo zosilňovačov a AV receiverov je vybavené predzosilňovačom, ktorý vyhovuje R.I.A.A. a zvládne spracovať signál z magneticko-dynamickej prenosky. Ak je predzosilňovač umiestnený čo najbližšie káblom od prenosky, je razantne zvýšený odstup signálu od šumu. Súčasťou základného balenia je vysoko kvalitný prenoska Ortofon 2M Red.

Vzhľad a vybavenie

Gramofón je tvorený motorom, ktorý je typický tými najzaujímavejšími technológiami z vývoja radu SL-1200 a špičkového modelu SL-1000R. Jednotka je určená na pohon bezjadrového motora s jedným rotorom a priamym náhonom, ktorý je využitý tiež v modeli SL-1200GR a ktorý umožňuje vysoko presnú rotáciu, vrátane precízneho prenosu signálu z gramofónové platne.

Tlmivá gumová vrstva na zadnej strane zaručuje potlačenie nežiadúcich rezonancií aj nepresností v rýchlosti otáčania. Telo je pevne integrované, využíva zvláštneho materiálu, ktorý tvorí kopolymér ABS a sklenené vlákna pre dosiahnutie dvojvrstvové konštrukcie.

Jednotlivé špecifiká

Technics moduly sú typické univerzálnym ramienkom v tvare S. Vďaka presnému systému ložísk s totožným kĺbovým závesom a výborne spracovaným krytom je možné dosiahnuť skutočne vysokej citlivosti pri počiatočnej aktivite ihly. Gramofónové platne netreba pripravovať. Model je ďalej vybavený prepínačom, určeným k vypnutiu linkového výstupu v režime spánku. Gramofón je navrhnutý tak, aby vedel dokonale odtieniť nežiaduce zvuky z PHONO výstupu. Vyhradený zdroj napájania pre PHONO výstup je izolovaný od zdroja napájania a vďaka minimálnemu množstvu káblov výrobcu zdôrazňuje kvalitu zvuku. Súčasťou balenia je MM prenoska typu Ortofon 2M Red. Je natoľko špičková, že jej spojením s výkonom gramofónu vzniká úžasný kvalitný zvuk pri prehrávaní gramofónových platní.

Manuálny gramofón s priamym náhonom

Plne funkčné zariadenie s rozmermi 453 x 169 x 372 mm funguje pri rýchlostiach otáčaní 33,3, 45 a 78 otáčok za minútu s počiatočným krútiacim momentom 0,18 N m / 1,8 kg na cm. Jeho kompletná hmotnosť je takmer 10 kg. Gramofónový tanier je odliaty z hliníka a má priemer 332 mm. Vrátane kotúče gramofónu váži 2 kg. Ramienko je univerzálny, statické s efektívnou dĺžkou 230 mm a 15 mm presahom.
Tlak pre priame čítanie je od 0 do 4 g, nechýba konektory Phono, uzemňovacie a linkový konektor. Pre napájanie je potrebné 110 - 240 V pri 50/60 Hz, pričom spotreba energie je 8 W a 0,2 W v pohotovostnom režime.Poradňa

Diskusia k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Dobry den,
chcel by som sa opytat, ci postacuje vstavany predzosilovac, alebo je lepsie ho pripojit na nejaky drahsi predzosilovac (napr cambridge solo).

Dakujem.
0


Hodnotenie

Pomôžte ostatným pri výbere

Recenze: Technics SL-1500CEG - Čierna

Ako hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametre

Špecifikácia produktu

Výrobca Technics
Wow & flutter (%) 0,025
Rýchlosť 33 / 45 / 78 RPM
Prepínánie rýchlosti Elektronické
Obsluha Poloautomatická
Pohon Priamý
Vybavený prenoskou
Prenoska Ortofon 2M Red
Vybavený predzosilňovačem
Možnosti predzosilňovača MM prenoska, Bypass
Analógový výstup RCA (odpojiteľný)
Typ gramofonu Analógový
Farba Čierna
Šírka (mm) 453
Výška (mm) 169
Hĺbka (mm) 373
Hmotnosť (kg) 9,9
Príslušenstvo Podložka na talíř, Kryt, EP adaptér, Phono kabel se zemnění