DORUČOVANIE OBJEDNÁVOK PREBIEHA BEZ OBMEDZENIA A ZADARMO !!

+421 919 200 300

PO-PIA: 8:00-16:00 Hod.

DOPRAVA ZADARMO PRE VŠETKÝCH

 • Slovensko
Yamaha A-S3000
Yamaha A-S3000 Yamaha A-S3000 Yamaha A-S3000 Yamaha A-S3000 Yamaha A-S3000 Yamaha A-S3000

Yamaha A-S3000

4 949,63 €

Dostupnosť: Dostupnosť zistíte kliknutím na štvorček s farbou

* Povinné

4 949,63 €

Popis

V tomto roku oslavuje spoločnosť Yamaha svoje 125. výročie a k tejto príležitosti Vám predstavujeme novú vlajkovú loď Hi-Fi série S3000.

Excelentne navrhnutá vnútorná architektúra mimoriadne tuhého šasi pri využití dvojitej konštrukcie to je TOP model A-S3000. Neprekonateľný retro dizajn a nekompromisný zvuk to sú hlavné črty tohto stereo zosilňovača. Pri konštrukcii zosilňovača bolo všetko striktne podriadené výslednému zvuku, ktorý odkrýva aj tie najjemnejšie detaily hudby. Medzi ďalšie zásadné vylepšenia patrí komplexná nízka impedancia, skrátenie všetkých signálových ciest, kompletne pomedené vnútorné šasi a to sú len niektoré vybrané technológie použité v tomto výnimočnom zosilňovačmi. Pri vývoji zosilňovača bol daný jasný cieľ, a to dosiahnuť najčistejšieho prenosu signálu z najjemnejších nuáns, ktorý odkrýva všetky hudobné detaily, či už máme na mysli dynamický kontrast, vyzerá úplne inak, jemné detaily alebo napríklad plné basy uchvacujúca nielen profesionálne zvukové majstrami v posluchových štúdiách. Vďaka dvojitému šasi bol vytvorený priestor pre vedenie vnútorné kabeláže v spodnej časti zosilňovača, čo umožnilo skrátiť cestu pre napájanie z transformátora do výkonových stupňov a vedenie signálových kabelážou na minimum. Toto riešenie výrazne pomohlo eliminovať straty prenosu signálu a napájanie. Extrémne nízka impedancia je zaistená znížením zemného potenciálu. Toto riešenie výrazne znižuje dopad šumu a dodáva hlboký a bohato emocionálne zvukovú prejav celému zosilňovačmi. Pri nekompromisný konštrukcii bolo myslené tiež na samostatný nízko impedančné slúchadlový zosilňovač tak aj na kvalitný phono predzosilňovač pre pripojenie gramofónu. Pre vysoko kvalitnú reprodukciu vinylov je zosilňovač vybavený vstavaným high-grade phono predzosilňovačom pre gramofón prenosky typu MM aj MC. Investície do ďalšieho externého predzosilňovača teda nebude potrebná.

Prepracovaná konštrukcia dvojitého šasi

Spodná a vnútorné izolačné šasi má elimininovat vonkajšie vibrácie a poskytnúť každej obvodovej doske plávajúce konštrukciu nezávislú na vnútornom šasi tým je docielené dokonalé eliminácia vplyvu vibrácií. Napájací zdroj je zložený z výkonného toroidného transformátora a kondenzátorov, ktoré bývajú hlavnými zdrojmi vnútorných vibrácií. Celý napájací zdroj je osadený na samostatnom šasi vnútorného rámu, ktorý je ukotvený do predného a zadného panelu základného šasi. Koncové mono zosilňovače vrátane ťažkých chladičov sú ukotvené k ľavému a pravému vnútorných rámov. Napájací zdroj a koncové zosilňovače sú teda úplne oddelené. Ide o nové riešenie celého rámu, ktoré dôkladne blokuje prenos vibrácií. Okrem toho je vnútorný šasi navrhnuté tak že pod napájacím toroidným transformátorom je dostatočný priestor čo umožňuje bezproblémový priechod kabeláže ku každému vnútornému obvodu najkratšou možnou cestou. Novo vyvinutý šasi vďaka inovatívnej konštrukcii výrazne pomáha minimalizovať dĺžku signálových ciest a dosiahnuť tak nízke impedancia, rovnako tak poskytuje vysokú tuhosť a ponúka anti-vibračné riešenie celého zosilňovača. Výsledkom je vyššia rýchlosť prebehu, väčšia šírka prenášaného pásma a v neposlednom rade aj nižšie skreslenie.

Symetrická konštrukcia

Celková konštrukcia je riešená formou nezávislého predzosilňovača a výkonových mono blokov koncového zosilňovača. V zosilňovaču je úplne oddelený predzosilňovač, ktorý zabezpečuje nízko úrovňové signály a koncové zosilňovače, ktoré sa starajú o výkonové zosilnené signálu do reprosústav. Výrazným spôsobom došlo k obmedzeniu skresleniu zvuku vznikajúce vzájomným ovplyvňovaním oboch obvodov. Výkonové koncové zosilňovače pre ľavý a pravý kanál sú konštruované úplne symetricky. Oba kanály majú rovnakú elektrickú a konštrukčné štruktúru a rovnako dlhé signálové cesty. Vďaka tomu riešeniu ide v podstate o dva rovnaké mono bloky, kde sú minimalizované odchýlky vo stereofónnym prednesu. O chladenie koncových stupňov sa starajú masívne chladiče vyrobené z nemagnetických materiálov hliníka tak, aby sa odstránili akékoľvek nepriaznivé účinky na výsledný zvuk. V priebehu dlhodobých testov bol zvolený kvalitný hliníkový profil z rôznej hrúbky materiálu. Maximálna sila bola stanovená na 7 mm spodný profil má silu 6mm. Vďaka tomuto profilovanému riešeniu je možný mimoriadne efektívny odvádzanie tepla a navyše toto riešenie poskytuje dostatočne robustnej konštrukcii šasi. Okrem toho boli všetky otvory na odvod tepla na hornom paneli presne vyrezané tak aby bola zaručená naozaj dokonalá ventilácia. Štýlové odvetrávacie štrbiny v hornom paneli presne zodpovedajú CD prehrávači CD-S3000 a jeho dizajnu tým je zaručená veľmi dobrá ventilácia aj pri postavení CD prehrávača priamo na zesilovač. Pečlivá robustný konstrukceZesilovač je osadený masívnym toroidným transformátorom s dostatočným výkonom. O filtráciu napájacieho napätia sa starajú štyri výkonné kondenzátory každý s kapacitou 40,000 mF. Aby bolo možné úplne eliminovať energetické straty signálu v najdôležitejších častiach, sú použité skrutkované spoje u filtračného bloku kondenzátora a transformátora, ktorý je skutočným srdcom celého zosilňovače a ako taký dodáva vysoký výkon pre všetky ostatné obvody. Skrutkované spoje sú ďalej použité pre všetky rozhodujúce miesta prenosu napájania, vrátane pripojenia predzosilňovača s výkonovými koncovými zosilňovačmi. Okrem toho, že cesty signálu sú čo najkratšie, sa výrazne znižuje aj prechodová impedancia jednotlivých spojov. Symetrická konštrukcia koncových stupňov zaručuje dokonalé technické parametre. To sú len niektoré z mnohých technických detailov, ktoré dohromady tvoria tento vynikajúci zosilňovač. Vnútorné usporiadanie zosilňovača je presne rozvrhnuté tak, aby všetky obvody boli vedené úplne samostatne. To v praxi znamená, že jednotlivé kanály zosilňovače sú fyzicky navzájom odizolované. Vďaka tomuto riešeniu sa maximalizuje separácia jednotlivých kanálov, ďalej sa výrazne zlepšuje pomer signálu k šumu a taktiež toto riešenie prispieva k dosiahnutiu širokého a otvoreného zvukové pole.

Plne vyvážená konštrukcia

Yamaha A-S3000 má premyslenú vnútornú konštrukciu kedy je plne vyvážený prenos signálu. Do tohto konceptu sú navyše zahrnuté aj ovládacie systémové obvody (hlasitosť, korekcia basy / výšky atď.) Predzosilňovač, koncové stupne sú vyvážené tým je dosiahnuté ideálneho vyváženie vo všetkých stupňoch celého zosilňovača. Toto riešenie zaručuje nižšiu skreslenie a zvýšenie odstupu signál / šum.

Digitálne ovládanie hlasitosti

Za použitia vysoko kvalitného technológia digitálneho ovládanie hlasitosti navrhnutým spoločnosťou New Japan Radio Co. Ltd došlo k jemnejšiemu nastavenie požadovanej hlasitosti, počas ovládanie nedochádza k degradácii zvuku, vyrovnanie frekvenčného charakteru, udržanie vysokého odstupu od rušivých napätí a elimináciu elektromagnetických interferencií. Toto riešenie prináša vynikajúcu čistotu zvuku a rýchlu odozvu na akúkoľvek zmenu v hlasitosti.

Mohutný toroidný transformátor

Výkonný napájací zdroj je dôležitý pre stabilnú prevádzku zosilňovača pri akokoľvek náročných požiadavkách na okamžité dodanie zodpovedajúceho výkonu. Preto je tejto časti venovaná veľká pozornosť. Výkonný toroidný transformátor je pevne ukotvený do trojrozmernej vnútorného rámu, ktorý je nezávislý na vonkajšom šasi. Hlavným cieľom bolo uchytenie toroidného transformátora tak aby sa zabránilo nežiaducim vibráciám. Robustný držiak transformátora je inštalovaný v stredu zosilňovače A-S3000 tým je dosiahnuté ideálneho rozloženia váhy pre snaží manipuláciu s týmto takmer 25kg vážiacim zosilňovačom. Pri výrobe vnútorných časti šasi bol použitý kompletne pomedená vnútorný rám, do ktorého sú po stranách ukotvené koncové zosilňovače.

Nostalgia analógový VU meter

Pre indikáciu výstupného výkonu používa zosilňovač klasické analógové ručičkové VU metre. Príjemne veľké plošne presvetlené VU metre odrážajú dynamiku hudby. Mäkké LED osvetlenie prepožičiava celkovému vzhľadu teplé lampové svetlo. Výsledok je naozaj fantastický - vitajte v 70-ročná minulého storočia. Ručičkové indikátory môžu signalizovať klasický VU meter alebo indikátor špičkového vybudenie toto je možné prepínať podľa preferencií používateľa. Dokonale zasadené predné sklo podčiarkuje celkový dizajn a maximálnu starostlivosť o čo najmenšie detaily u celého zosilňovača.

Hliníkové diaľkové ovládanie

Dodávaný diaľkový ovládač je vyrobený z rovnakého materiálu a v rovnakom dizajne ako predný hliníkový panel zosilňovača. Jednoduché intuitívne ovládanie ergonomicky rozložené tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a prepínanie vstupov to všetko v nádhernom kovovej textúre. Cez diaľkové ovládanie je možné vykonávať nastavenie hlasitosti a prepínanie vstupu zosilňovača A-S3000, navyše možno týmto ovládačom ovládať aj CD prehrávača CD-S3000.

Dokonalé remeselné prevedenie

Jednotlivé ovládacie prvky od ovládača hlasitosti cez prepínač vstupov, regulácia basov / výšok všetko je vytvorené s najprísnejším dôrazom na najmenší detail. Pri prvom dotyku na vás dýchne retro dizajn minulého storočia - je naozaj radosť si všetko ohmatať, celok pôsobí veľmi elegantným a robustným dojmom. Povrchová úprava brúsením dodáva celému prístroju nadčasový dizajn. Rovnako ako pri výrobe špičkového hudobného nástroja nie je zvonku vidieť ani jednu skrutku alebo iný spojovací prvok. Každý detail jeho konštrukcie a dizajnu vyžaduje presnú ruku majstra svojho remesla. V celkovom prevedení sa odráža posadnutosť kvalitou a maximálnym hudobným zážitkom toto je garancia spoločnosti Yamaha prvotriedneho výrobcu hudobný nástrojov najvyššej kvality.

Originálne repro terminály

Reproduktorové terminály sú posledným článkom v audio reťazci celého zosilňovače a boli rovnako starostlivo navrhnuté ako ostatné komponenty. Veľké skrutkovacie svorky s masívnymi vybraním predstavujú originálny dizajn, dokonalé remeselne spracovania pri výrobe bola použitá čistá meď tým je zabezpečené pripojenie bez zníženia zvukovej kvality. Celková ergonometria presne zodpovedá ľudským prstom a vytvára elegantný vizuálny dojem. Hlavný dôraz bol kladený na čo najjednoduchšie pevné dotiahnutie repro terminálov pri použití minimálnej sily.

Masívne nožičky

Odstupňované masívne kovové nožičky zosilňovača účinne eliminujú vonkajšie vibrácie, k čomu výrazne prispieva aj hmotnosť celého komponent, pre ktorú sú naopak veľkou oporou. Užívateľ si môže zvoliť buď to inštaláciu s dodávanými hrotmi, alebo izolácia s dodanými spoty.

Parametre a špecifikácie:

Zosilňovač:

 • Výkon: 2x 170 W pri 4 ohm, 1kHz, 0,7% THD
 • Dynamický výkon (8/6/4/2 ohm): 120/150/200/300 W
 • Celkové harmonické skreslenie a šum: 0,025% (8 ohm, 20Hz-20kHz)
 • Činiteľ tlmenia (damping faktor): 250
 • Frekvenčný rozsah (1 W, line): 5 Hz - 100 kHz / +0 dB, -3 dB
 • Odstup signál šum (1 W, line): 103 dB
 • Korekcia basy 350Hz +/- 9dB, výšky 3,5kHz +/- 9dB

Funkcia zosilňovača:

 • Direct Symmetrical dizajn plne symetrická konštrukcia
 • Plávajúce vyvážený koncový zosilňovač s technológiou Mosfet
 • Presná elektronická regulácia hlasitosti
 • Oddelená konštrukcia predzosilňovača a koncových stupňov
 • Regulátory basov, výšok, vyváženia a hlasitosti
 • Oddelená napájacia časť s transformátorom a stabilizátorom napätia
 • Masívna celokovová konštrukcia nožičiek
 • Celohliníkový predný panel vrátane všetkých ovládacích prvkov
 • Presvetlené VU metre z možností prepínania režimov
 • Nová vnútorná konštrukcia dosiek s plošnými spojmi pre redukciu vibrácií
 • Výkonný toroidný transformátor
 • Blok štyroch kondenzátorov každý s kapacitou 40,000 mF
 • Medené dvojité nezávislé vnútorné šasi
 • Nezávislý slúchadlový zosilňovač
 • Diskrétne Phono predzosilňovač (MM / MC)
 • Možnosť symetrického zapojenia cez XLR konektory
 • Pozlátené RCA, Phono a repro terminály
 • Výstup na A / B reprosústavy
 • Diaľkové ovládanie

Konektory:

 • 4x analógový audio vstup
 • 2x analógový XLR audio vstup
 • 1x phono vstup MM / MC
 • 1x Main IN
 • 1x Pre Out
 • 4x masívne pozlátené skrutkovacie terminály (kompatibilný s banánikovými konektormi)
 • 1x trigger 12V
 • 1x remote IN
 • 1x remote OUT
 • 1x systémový konektor

Napájanie:

 • Vstup: AC 230 V, 50 Hz
 • Max. spotreba: 350 W
 • Spotreba v pohotovostnom režime: 0,3 W

Prevedenie:

 • Rozmery: 435 x 180 x 464 mm (Š x V x H)
 • Hmotnosť: 24,6 kg .. 

Ukážka zosilňovače Yamaha A-S3000Poradňa

Diskusia k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatial nikto neprispel do diskusie, buďte prvý!


Hodnotenie

Pomôžte ostatným pri výbere

Recenze: Yamaha A-S3000

Ako hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametre

Špecifikácia produktu

Výrobca Yamaha
Frekvenčná odezva od (Hz) 5
Frekvenčná odezva do (Hz) 100000
Šírka (mm) 435
Výška (mm) 180
Hĺbka (mm) 464
Hmotnosť (kg) 24,6