+421 919 200 300

PO-PIA: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZADARMO PRE VŠETKÝCH

  • Slovensko
Yamaha NS-5000
Yamaha NS-5000 Yamaha NS-5000 Yamaha NS-5000 Yamaha NS-5000 Yamaha NS-5000 Yamaha NS-5000 Yamaha NS-5000 Yamaha NS-5000 Yamaha NS-5000

Yamaha NS-5000

15 600,90 €

Dostupnosť: Do 5 dní

Krátký popis

Cena včetně stojanů Yamaha SPS-5000 v hodnotě 52.000,- Kč

Popis

Keď sa na trhu objaví skutočný "trhák", hneď sa to rozkríkne. Nieto keď spoločnosť Yamaha zo svojho prístavu pustia na šíre more vlajkovú loď - na trh bola uvedená v roku 2016 v Tokiu. Nový štandard v oblasti výkonu a kvality má podobu dvojica reproduktorových systémov, ktoré sú moderné, extrémne lesklého vzhľadu a s okázalú vizážou. Je možné mať tento set dokonca aj s voliteľnými dizajnovými stojany, ktoré vyriešia všetky problémy s umiestnením reproduktorovej zostavy.

  • Vlajková loď Yamahy v regálových reproduktoroch stanovuje nový štandard prednesu a kvality
  • Novo vyvinutá bránice vytvára akustickú rýchlosť porovnateľnú s bránicou z berýlia
  • Novo vyvinuté r.š. (Resonance Suppresion) komory potláčajú nechcené rezonanciu v stredných a vysokých frekvencií
  • Twisted Flare Port
  • Starostlivo vyrobená laminovanej preglejka z brezy z ostrova Hokkaido
  • Novo vyvinutá technológia Acoustic Absorber eliminuje nutnosť odzvučených materiálov a vracia hudbe originálne znenie
  • Cena za pár vrátane stojanov Yamaha SPS-5000 v hodnote 52.000, - Sk

Impozantný vzhľad

Čo je na tomto modeli nejokatější, je jeho špičkový, elegantný dizajn. Zaujímavosťou je, že vychádza z legendárneho NS-1000M. Lesklý čierny klavírny povrch je zárukou lepšieho akustického výkonu bez šumu, takže radosť je bez hraníc. Reproduktory sa pýši najmä inovatívnou konštrukciou skrine, kde steny nie sú paralelné. Vďaka povrchovej úprave, ktorá má súvislosť s povrchmi špičkových klavírov Yamaha, vyniká svojou unikátnou eleganciou a charizmatickú vizážou. High-endové reproduktory majú nadčasový vzhľad, tiež funkcie a vybavenie sú na veľmi vysokej úrovni. Celkový dojem umocňujú aktuálne skvele navrhnuté, výnimočné a silné stojany, nie náhodou tiež v čiernej farbe.

Novinky priamo na mieru

Mnoho komponentov prechádza pri výskume inovácií, modifikácií, vylepšením. Väčšinou sa hľadá optimálna cesta - efektívne riešenie, ktoré zodpovedá danému audio modulu či zostave, setu. V tomto prípade je ním novo vyvinutá membrána. So všetkými prednosťami prináša reproduktor náčrt nového technologického smeru spoločnosti Yamaha a vďaka výskumu je vo všetkých aspektoch špičkovým High-Fidelity modelom, vrátane použitých komponentov, vrátane materiálov. NS-5000 stojí predovšetkým na tradíciu prirodzeného zvuku, ako všetky reproduktory Yamaha. Vzhľadom do bezfarebného zvuku, široké frekvenčné odozve, konzistentné akustické charakteristike vo frekvenčnom rozsahu a výhradne nízkemu skreslenia je nastavená latka takmer neprekonateľná. To sa týka vlastností výrobku, ktoré patria k tým najlepším zo zdrojom zvuku s vysokým rozlíšením. Novo vyvinuté komory RS (Resonance Suppression) eliminujú nežiaduce rezonancie stredné a vysoké sekcie.

Opis a špecifiká

Yamaha NS-5000 s frekvenčným rozsahom 26 - 40 000 Hz dovoľuje poslucháčom vychutnať si akustický zážitok z hudby či iné zvukové produkcie. S týmto prvotriednym reproduktorom si možno užiť bohatý, ostrý zvuk bez šumu a vibrácií. K dokonalej výbave patrí 300 mm kužeľový basový menič s membránou, ktorá je zhotovená zo 100% Zylonu. (Zylon polymér je tiež používaný v NASA a vo vozidlách F1, známy je svojou silou i nízkou hmotnosťou). Je navrhnutý s cieľom poskytnúť čo najširší frekvenčný rozsah. Odliaty hliníkový rám zaisťuje dostatočnú tuhosť, pevnosť a eliminuje odpor vzduchu. Výstupný výkon je 200 W, RMS výkon 600 W. Reproduktor má citlivosť 88 dB a menovitú impedanciu 6 Ohm. Celkovo tieto špecifikácie naznačujú, že nie je príliš náročný na zosilňovača, ak je splnená minimálne nominálna výkonnosť.

Netradičné prvotriedne materiály

Japonský výrobca Yamaha sa riadi tradičným inštinktom. Vo všetkých troch ovládačoch využíva Zylon - syntetické vlákna výnimočne vysokej pevnosti, ktoré majú akustickú rýchlosť a schopnosť reprodukovať najjemnejšie akustické detaily bez ostrých rezonanciou. Zylon dokáže reprodukovať signál s vernosťou takmer originálne, a tak je plne schopný naplniť očakávania, týkajúce sa moderné reprodukcia hudby s vysokým rozlíšením. Nie je teda potrebné používať preplnené komory, ktoré by zrušili silné rezonancie vnútri skríň. Ďalším vynikajúcim materiálom je ekologická vrstvená preglejka, vyrobená z bielej japonskej brezy z ostrova Hokkaido. Je známe, že rovnakej farby, základy a leštiace postupy užíva Yamaha tiež pri výrobe rovnomenných, svetovo preslávených klavírov.

NS-5000 r.š. komora

NS-5000 Acoustic Absorber

 

NS-5000 zvuk pri použití priečnych dosiek

 

Zvukové vlastnosti stojanov Yamaha SPS-5000Poradňa

Diskusia k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatial nikto neprispel do diskusie, buďte prvý!


Hodnotenie

Pomôžte ostatným pri výbere

Recenze: Yamaha NS-5000

Ako hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametre

Špecifikácia produktu

Výrobca Yamaha
Počet pásem 3
Meniče Vysoké frekvence: 25 mm / Střední frekvence: 80 mm / Nízké frekvence: 300 mm
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenčná odezva od (Hz) 26
Frekvenčná odezva do (Hz) 100000
Dělící frekvence (Hz) 750 / 4500
Impedancia (Ω) 6
Citlivosť (dB) 88
Minimálny vstupný výkon (W) nespecifikováno
Nominálny vstupný výkon (W) 200
Maximálny vstupný výkon (W) 600
Maximálny výkon - SPL(dB) nespecifikováno
Farba Čierna / Piano
Šírka (mm) 395
Výška (mm) 690
Hĺbka (mm) 381
Hmotnosť (kg) 35
Príslušenstvo Chrániče měničů, zástrčka do bass reflexu