AudioQuest Toslink Pearl 3m

SKU
92592028081
49 €
Skladom

High End optický kábel s konektorytoslink - toslink

  • Vyššia čistota vlákna s nižším rozptylom svetla zaisťuje lepší prenos informácie a menej strát
  • Precízne leštené zakončenie optických vlákien

Možnosti audia sú skoro neobmedzené sdnešními technológiami HDMI, USB, FireWire a ethernetovým pripojením. Avšak tieto súčasné digitálne technológie sú len časť príbehu, problematika navrhovanie, výroby, voľby najlepšieho analógového prepojenia a reproduktorových káblov je teraz tak dôležitá ako nikdy. Technológia S / P-DIF (Sony Philips Digital InterFace) spolu SCD zroku 1983 je aj dnes rovnako aktuálna. S / P-DIF vysielaná cez digitálne koaxiál a Toslink optické káble (EIA-J) znich dělánejdůležitější káble v elektronickom zábavnom priemysle.

Toslink vďaka HDMI nebýva často používaný ako prepojenie DVD prehrávače a A / V prijímača, je však bežný VTV setoch, subwooferov a všetkých rôznych produktoch. 3.5mm Mini Optický kábel tiež nesprávny známy, ako Mini-Toslink je teraz všade ... od 3.5mm dvouúčelového slúchadlového jacku na Mac laptope až po vstupy na tých najlepších notebookoch.

Pre všetky tieto důvodyAudioquest vylepšil a inovoval našu řaduOptiLink káblov sopravdu vysokým výkonom. Všetky modely a dĺžky sú teraz dostupné skonektory Toslink - Toslink i Toslink - 3.5 mm Mini Optical.

Otázkou zostáva "ako môže kábel z optického vlákna zmeniť zvuk?" ... odpoveď je oveľa jednoduchšie ako u iných káblov. Keby zdroj svetla bol súvisle svietiace laser svietiace do vákua, svetelný lúč by zostal rovný a dorazil by do cieľa v rovnakom čase. Aj, keby zdroj LED svetla bol súvislý vToslink systému, svetlo vstupujúce do optického kábla by bolo rozptýlené a postihnutými nedokonalosťami a nečistotami vo vlákne. Toto môžeme merať ako stratu vamplitudě ... ale amplitúda nie je problém, 50% všetkých naozajstných strát nema vplyv na kvalitu zvuku.

Problém je vtom, že rozptýlené svetlo prejde káblom, iba potom, čo prešlo dlhšou trasou, rovnako ako biliardová guľa odrazená od okraja stola, čo spôsobí, že do cieľa dorazí s oneskorením. Oneskorená časť signálu bráni počítači, ktorý tento signál dekóduje, aby dekódovať signál poriadne alebo dokonca úplne. Táto neschopnosť dekódovať sa prejavuje najskôr vo vysokých frekvenciách (nie audio frekvenciách, toto je mono signál digitálne audio informácie), takže znížená šírka pásma je merateľný dôsledok rozptylu svetla vo vlákne. Pointa je táto: čím menej rozptýlenie vo vláknach, tým menej rušenia vo finálném analógovem zvukovem signálu, ktorý dorazí k našim ušiam.

Je tu ešte jeden zásadný problém vrozptylovém mechanizmu Toslink systému. Vlákno je relatívne široké, má 1mm priemere, a LED zdroj svetla je taky pomerne veľký, čím vpúšťa svetlo do vlákna v mnohých rôznych uhloch. Aj keby bolo vlákno absolútne perfektné, signál sa stále v čase rozloží, pretože lúče svetla vstupujúce v rôznych uhloch majú rôzne dĺžky cesty cez kábel a dorazí do cieľa s rôznym oneskorením.

Takmer kompletné riešenie tohto problému je použitie stoviek oveľa menších vlákien vo zväzkoch o 1mm. Pretože každé vlákno je limitovano uhlom, pod ktorým do neho môže svetlo vstúpiť, je tu oveľa menší rozdiel a oveľa menší rozptyl v čase. Tento efekt úzkom vstupe je podobného efektu, aký je fotoaparát schopný zhotoviť snímku bez objektívu ... snímka je možné urobiť len vpustením svetla vo veľmi obmedzenom rozpätí uhlov, zatiaľ čo pri zložení objektívu z širší aparatúry by snímku úplne znemožnilo. Menej svetla sa dostane cez mnoho-vláknový kábel, ale svetlo, ktoré do neho vstupuje, vystupuje v mnohých menšom časovom rozpätí.

Takže je tu jeden problém, rozptyl svetla včase ... a dve cesty smerom k lepšiemu výsledku: menší rozptyl vo vlákne (lepšie polyméry alebo najlepší kremík) a menší rozptyl pri ovplyvneni vstupného uhla. Aké jednoduché!

Výrobca AudioQuest
Digitální kabel TOSLINK(optický)
Dĺžka kábla (m) 3
Vaše hodnotenie