Reproduktory

Uvažujete o kúpe reproduktora? Potom vedzte, že v ponuke nájdete bohatú škálu reproduktorov, z ktorej si vyberie skutočne každý.

Obchod s kvalitné elektronikou prináša pestrú škálu elektroniky a audio s dôrazom na spokojnosť zákazníkov. Reproduktory slúži predovšetkým ku kvalitnému posluchu. Rozdiely vo vlastnostiach jednotlivých druhov sú naozaj značné a je teda potrebné si dobre rozmyslieť, na čo budete reproduktor využívať. L-e.sk sa zameriava iba na kvalitné a dizajnovo vkusné výrobky, ktoré vám poskytnú tie najlepšie služby.

Bezdrôtové reproduktory

Veľmi praktickým a vkusným hudobným doplnkom je bezdrôtový reproduktor. Bezdrôtové reproduktory sú vhodným doplnkom najmä na cesty, kedy nemáte možnosť elektrického zdroja. Jednoduché a ľahké použitie je veľmi praktické. Nemusíte robiť žiadne kompromisy, svoju obľúbenú hudbu si môžete pustiť v kvalitnom ozvučení kedykoľvek vás napadne. je to veľmi jednoduché. Bezdrôtové reproduktory sú určené k vonkajšiemu aj domáce použitie.

Reproduktory k PC

Kvalitné PC reproduktory sa tiež označujú ako takzvané reprobedne. Vyberte si z bohatej ponuky reproduktorov od renomovaných výrobcov. Ak si potrebujete kúpiť kvalitné reproduktory, potom vedzte, že potrebujete dostatočný výkon. Venujte pozornosť tiež citlivosti a vhodnému frekvenčnému rozsahu. Zvážte možnosti, či dať prednosť reproduktorom, ktoré sú vybavené káblovým alebo bezdrôtovým diaľkovým ovládačom. A v neposlednom rade je dôležitý samotný dizajn. Reproduktory by mali ladiť do vášho interiéru. Obľúbená je čierna farba alebo dekor dreva.

Čo je to reproduktor?

Reproduktory a reprosústavy sú elektrické prístroje, elektroakustické meniče, ktoré dokážu premeniť energiu elektrickú na energiu mechanickú a to v podobe zvuku. Obyčajne sa skladá z pohonného segmentu, membrány, do ktorej je privádzaný vstupný signál a ďalších častí. Veľmi obľúbeným typom malých reproduktorov sú slúchadlá.

Delenie reproduktorov

Podľa štýlu vyžarovania:

Tlakové ( nepriamovyžarujúci ) - v tomoto prípade sa vkladá zvukovod medzi membránu a prostredie, do ktorého akustická energia vyžaruje. Tento systém dokáže zvýšiť účinnosť, zaručuje dosiahnutie vyšších vyžiarených výkonov... apod.

Priamovyžarujúci  - tu sa jedná predovšetkým o basové až stredové reproduktory, kde je kmitajúce membrána priamo naviazaná na priestor, do ktorého je akustická energia vysiela.

Delenie reproduktorov podľa pohonu

   - elektrostatické - princíp je založený vzájomnom priťahovanie a odpudzovanie dvoch elektród medzi ktoré býva umiestnená membrána z tenkej fólie. Na elektrostatickom princípe sa vzrábějí aj veľmi kvalitné slúchadlá.

   - elektrodynamické - najbežnejšie používaný princíp pohonu. Bázu tvorí cievka, ktorá sa pohybuje v magnetickom obvode medzi pólmi. Sila z vodiča. ktorým preteká elektrický prúd, spôsobuje axiálne pohyb membrány.

   - elektromagnetické - dnes už málo používaný systém, kde základom je membrána, ktorú pohybuje elektromagnet priťahujúca túto membránu.

   - plazmové - jedná sa o reproduktory, ktoré nemajú membránu a teda vzužívají zmien tlaku vzduchu. Dnes je použitie tohto pohonu len veľmi sporadické.

   - piezoelektrické - pohon využívajúce piezoelektrického javu. Výhodou tohto pohonu je pomerne nízka cena, jednoduchá konštrukcia a vysoká účinnosť. Hlavnou nevýhodou je však pomerne väčšie skreslenie.

   - pneumatické - tento spôsob pohonu sa v praxi takmer nepoužíva. Na podobnom princípe boli začiatkom minulého storočia vyrábané gramofóny.

   - ďalšie

Reproduktory podľa frekvenčného rozsahu

   1. Vysokotónové (výškové) - reproduktory s frekvenčným rozsahom od 2 000 do 20 000 Hz ... a viac. Vysokotónové reproduktory umožňujú počúvanie v neuveriteľnej zvukovej kvalite.

   2. Koaxiálne - obyvykle spadajú do označenia širokopásmových reproduktorov. Skladajú sa z dvoch alebo viacerých meničov.

   3. Širokopásmové - aparáty s maximálnym frekvenčným rozsahom je od 45 - 15 000 Hz.

   4. Hlbokotónové (basové) - vysoko kvalitné hlbokotónové reproduktory, ktoré môžu skvele doplniť stredových a širokopásmové reprosústavy. Poskztuje počúvanie veľmi kvalitných basov a hlbokých tónov. Frekvenčný rozsah týchto prístrojov je: 35 - 5 000 Hz (stredobasový) a 20 - 1 500 Hz (nízkorezonanční).

   5. Stredopásmové - rozsah stredopasmovych reproduktorov: 80 - 12 000 Hz. Existuje celý rad parametrov popisujúcich správanie reproduktorov, avšak ako najvýhodnejšia sa ukazujú tzv. Thiele-Smallove parametry.

Repráky

Slúchadlá sú rozhodne sympatický vynález. Ale vy nie ste ani trochu sebci a chcete, aby si vaše okolie užilo hudbu s vami. Umenie povznáša ducha a zbližuje ľudí. Kvalitný reproduktor, respektíve reprosústava (v praxi sa totiž pre pokrytie celého pásma používa jednoducho reproduktorov niekoľko) je nevyhnutnosťou všetkých nadšencov do filmov alebo hudby. Tešíme sa, až bude akútny záchvat audiofilitidy zaradený niekam vedľa chrípky medzi akceptovateľné dôvody, kvôli ktorým ste naozaj nemohli doraziť do práce alebo do školy.

Reproduktory do auta

Poznáte pravidlo "kto riadi, ten určuje hudbu"? Tak teraz už áno, prajeme vám úspešnú argumentáciu u zvyšku posádky vozidla. Aké reproduktory si do auta zaobstarať? Predovšetkým tých správnych rozmerov. Bager sa vám do škatuľky od zápaliek naozaj nezmestí. Aj keď to teda môžete bezpochyby skúsiť. U reproduktorov v palubnej doske sa najčastejšie stretnete s rozmerom 87 mm alebo 100 mm. Tie vo dverách majú potom 130 mm, prípadne 165 mm.

Delíme ich na komponentný a koaxiálny. Komponentný verzie sa vyznačujú predovšetkým lepšou kvalitou zvukového prejavu. To sa dosahuje tak, že jednotlivé reproduktory sú od seba oddelené. (Väčšinou to býva výškový a stredobasový reproduktor, môže pribudnúť aj basový. Už zívate? Tak vidíte, že sme dobre urobili, že sme vám napísali rovno, čo to vie.) Koaxiálne reproduktory oproti tomu majú výškový a stredobasový reproduktor v spoločnom koši.

Vhodné je postrážiť si tiež citlivosť. Udáva sa v decibeloch, takže modrí už vedia. Tento parameter vám povie, ako nahlas bude váš reproduktor hrať. S tým súvisí aj výrobcovia udávaný RMS výkon. Čo znamená, že tento výkon môžete do reproduktora púšťať bez rizika jeho zničenia.

Reproduktory ste si kúpili, takže si ich tiež sami namontujete. Nielen mamička má vždy pravdu, takže v tomto prípade by sme sa odvolali na slová skúsenejších, ktorí tvrdia, že to nebýva príliš dobrý nápad.

Prenosné repra

Samozrejme sú prenosné teoreticky úplne všetky. Len prenášať napríklad stokilového miláčika od PMC je výkon hodný Herkula. To, čo sa tak väčšinou označuje u výrobcov, je celkom jednoducho kompaktných rozmerov (od malých po väčšie, ktoré už sa vám do vrecka nezmestia) s integrovaným akumulátorom. Na dobíjanie slúži buď napájací adaptér alebo sa tak deje cez USB. Môžu byť v dvoch verziách, a to síce bezdrôtové alebo s klasickým pripojením za pomocou kábla. Spievate si vo vani? Dotiahnite to k dokonalosti aj hudobné kulisou a kúpte si vodeodolnou variantu reproduktora. Samozrejme ako iné reproduktory si ich môžete zaobstarať ako pasívne alebo si zakúpite aktívne reproduktory. To potom znamená, že budú mať zabudovaný vlastný zosilňovač.

Bezdrôtové bluetooth reproduktory

Na čo je to dobré? Zo zariadenia podporujúceho bluetooth (to je celkom zásadná podmienka, bez toho to zrejme celkom nepôjde) vám prehrá hudbu. Typicky sa teda jedná o reproduktory k mobilu alebo počítaču. Čo by ste v tomto prípade mali zohľadniť? Predovšetkým výdrž batérie. Na perpetuum mobile si zrejme budeme musieť ešte počkať. Záujemca odkazujeme na štúdium zákonov termodynamiky. (My to vzdávame a ideme si otvoriť nejaký ten nenáročný lesklý magazín. Obsahujúce pokiaľ možno veľa obrázkov.) Tým ďalším je dosah a keď si nekúpite zrovna model za podozrivo výhodnú cenu, nemusíte sa báť ani kvality zvuku.

Klasické repráky

Ak nie ste precitlivení a na nejaký ten kábel nehľadíte, tak svet prenosných reproduktorov samozrejme disponuje aj tými klasickými s káblom, ktoré sa pripájajú cez konektor jack 3,5 mm.

Reproduktory k TV

Tí lenivejší ... pohodlnejšie ... pardon, ekonomickejšie uvažujúci si rovno zaobstará domáce kino. V zostave budete mať všetko potrebné. Fajnšmekri sa ponorí do hlbín internetu a technických špecifikácií a zostaví si celý set sami. Skladá sa z televízora, prehrávača a práve reproduktorov, ktorými sa budeme zaoberať my. Televízia už je schopná vydávať zvuky, tak prečo to mám riešiť? Z bežného televízora totiž väčšinou kvalitný zvuk nedostanete. Navyše si budete môcť užiť priestorový efekt ozvučenie. Kľúčové sú teda práve reproduktory. Respektíve ich počet. No, počet je naozaj dôležitá veličina, ako sa tvárite vy, keď máte na výplatnej páske o tisíc korún menej? Radšej späť k reproduktorom.

Zostavy 2.1

Tá podivne znejúce číslovka má svoj význam. Dvojka znamená dva reproduktory. Zriedkavejšie sa možno tiež stretnúť so zostavou 3.1, v ktorej je navyše ešte reproduktor stredový. Jednička za bodkou vždy značí subwoofer. Inak sa mu tiež hovorí sub-basová jednotka. Aj subwoofer môžete mať aktívny či pasívny. A aby sme povedali to najdôležitejšie (konečne, že), tak toto zariadenie sa stará o reprodukcii najnižších frekvencií. Samozrejme výkon ani u subwoofera nie je uvádzaný výhradne pre obveselenie užívateľov, však pamätajte na fakt, že je potreba ozvučovať rôzne veľké priestory. Takže ak nie ste ob týždeň účastní organizovanie súkromné ​​technoparty, zakúpený subwoofer pravdepodobne svojím výkonom na rozmery vašej obývačky stačiť bude. Aj subwoofery existujú bezdrôtové.

Zostavy 5.1

Jednička opäť značí nami vyššie popísaný jeden subwoofer. Päťka znamená päť reproduktorov, teda konkrétne dva zadné a tri predné. Tu už vás čaká pomerne slušný priestorový zážitok. Kľúčom k nemu je ale reproduktory správne rozostaviť. Niektoré sú schopné sa dokonca samy nastaviť za pomoci zabudovaného mikrofónu v závislosti na tom, v ktorej miestnosti sa ocitli. U iných modelov to budete musieť vykonať vy. (My Horu za snahu pokročiť ďalej a prinútiť reproduktory, aby sa doviedli presunúť vlastnými silami na príslušné miesto. Utekajúci reproduktory by boli zároveň účinným prostriedkom pre zlepšenie fyzickej kondície svojich vlastníkov.) Vzhľadom na to, že potreba rozviesť po miestnosti káble k piatim prístrojom nemusí pôsobiť dvakrát esteticky, je na zváženie, či si opäť nekúpiť bezdrôtové verzie.

Zostavy 7.1

Pribudnú vám ďalšie dva zadné reproduktory. Ide skôr o pomyselnú čerešničku na torte, veľa filmov navyše zvukovou stopou vo formáte 7.1 doteraz nedisponuje.

Nakupovať podľa

Položky 1-60 z 2120

Nastaviť zostupný smer
 1. Fonestar CB-2
  Skladom
 2. Ozvučnice do stěny pro Q Acoustics reprosoustavy
 3. AQ 32

  AQ 32

  59 €
  Do 5 dní
 4. MAGNAT Interior ICP 52
  Skladom
 5. MACKIE BIG KNOB PASSIVE
  Skladom
 6. MAGNAT Interior ICP 62
  Skladom
 7. SVS SoundPath Subwoofer Isolation System - 4 kusy
  Skladom
 8. Blustream OPT41AU
  Skladom
 9. MAGNAT Interior ICP 82

  MAGNAT Interior ICP 82

  Znížená cena 79 € Bežná cena 89 €
  Skladom
 10. Jamo S 81 CEN – Biela

  Jamo S 81 CEN – Biela

  Znížená cena 83,60 € Bežná cena 93 €
  Skladom
 11. Q Acoustics Qi65CB
  Skladom
 12. CYP AU-D21

  CYP AU-D21

  85 €
  Do 5 dní
 13. Magnat Interior IW 610

  Magnat Interior IW 610

  Znížená cena 88 € Bežná cena 99 €
  Skladom
 14. Magnat IC-62

  Magnat IC-62

  Znížená cena 88,29 € Bežná cena 99 €
  Skladom
 15. Klipsch CS-16C II AKČNÁ PONUKA

  Klipsch CS-16C II

  Znížená cena 89 € Bežná cena 109 €
  Skladom
 16. CYP AU-D14

  CYP AU-D14

  89 €
  Skladom
 17. CYP AU-D12

  CYP AU-D12

  89 €
  Skladom
 18. AQ Tango 91

  AQ Tango 91

  Znížená cena 89,99 € Bežná cena 99 €
  Do 5 dní
 19. Jamo S 81 CEN – Čierna
  Skladom
 20. Numark N-Wave 360
  Do 5 dní
 21. SVS SoundPath Subwoofer Isolation System - 6 kusů
 22. Cambridge Minx Min 12 – Biela
  Do 5 dní
 23. Cambridge Minx Min 12 – Čierna
  Skladom
 24. M-Audio BX4 AKČNÁ PONUKA

  M-Audio BX4

  Znížená cena 102,62 € Bežná cena 135 €
  Skladom
 25. JBL Tuner 2 - Čierna
  Skladom
 26. Denon SC-M41 - Trešeň AKČNÁ PONUKA

  Denon SC-M41 - Trešeň

  Rating:
  80%
  Znížená cena 115 € Bežná cena 143 €
  Do 5 dní
 27. Denon SC-M41 - Čierna AKČNÁ PONUKA

  Denon SC-M41 - Čierna

  Rating:
  100%
  Znížená cena 115 € Bežná cena 143 €
  Do 5 dní
 28. Magnat IC-82
  Skladom
 29. M-Audio BX4 BT AKČNÁ PONUKA

  M-Audio BX4 BT

  Znížená cena 119 € Bežná cena 150 €
  Skladom
 30. Klipsch CS-16W AKČNÁ PONUKA

  Klipsch CS-16W

  Znížená cena 119 € Bežná cena 169 €
  Skladom
 31. Klipsch CS-18C

  Klipsch CS-18C

  Znížená cena 119 € Bežná cena 125 €
  Do 5 dní
 32. CYP AU-D41

  CYP AU-D41

  119 €
  Do 5 dní
 33. Cambridge C46
  Skladom
 34. Magnat Interior IW 810
  Do 5 dní
 35. MACKIE CR3-X
  Skladom
 36. M-Audio BX3 BT

  M-Audio BX3 BT

  Rating:
  70%
  129 €
  Skladom
 37. Magnat Interior IWQ 62
  Do 5 dní
 38. JBL Control One Čierne
  Skladom
 39. MACKIE CR3-XBT
  Skladom
 40. SVS SoundPath Wireless Audio Adapter
  Skladom
 41. Audio Pro BT5 - Driftwood

  Audio Pro BT5 - Driftwood

  Znížená cena 139 € Bežná cena 144 €
  Skladom
 42. Audio Pro BT5 - Ořech

  Audio Pro BT5 - Ořech

  Znížená cena 139 € Bežná cena 144 €
  Skladom
 43. Audio Pro BT5 - Černá

  Audio Pro BT5 - Černá

  Znížená cena 139 € Bežná cena 144 €
  Skladom
 44. Jamo S 83 CEN – Biela
  Skladom
 45. Jamo S 83 CEN – Čierna
  Skladom
 46. Bose Soundlink Flex - White smoke AKČNÁ PONUKA

  Bose Soundlink Flex - White smoke

  Znížená cena 144,85 € Bežná cena 169 €
  Do 5 dní
 47. Bose Soundlink Flex - Stone blue AKČNÁ PONUKA

  Bose Soundlink Flex - Stone blue

  Znížená cena 144,85 € Bežná cena 175 €
  Skladom
 48. Bose Soundlink Flex - Čierna AKČNÁ PONUKA

  Bose Soundlink Flex - Čierna

  Rating:
  100%
  Znížená cena 144,85 € Bežná cena 175 €
  Do 5 dní
 49. AQ Tango 92 - Černá

  AQ Tango 92 - Černá

  Znížená cena 147 € Bežná cena 159 €
  Skladom
 50. Magnat Monitor S10D - Čierna AKČNÁ PONUKA

  Magnat Monitor S10D - Čierna

  Znížená cena 149 € Bežná cena 209 €
  Skladom
 51. Gibbon 5 Banana | Monkey Banana

  Gibbon 5 Banana | Monkey Banana

  Znížená cena 149 € Bežná cena 162 €
  Skladom
 52. Sonos One SL - Čierna AKČNÁ PONUKA

  Sonos One SL - Čierna

  Znížená cena 149 € Bežná cena 222,80 €
  Do 5 dní
 53. Cambridge C155
  Skladom
 54. Indiana Line Nota 740 X - Orech

  Indiana Line Nota 740 X - Orech

  Znížená cena 153,75 € Bežná cena 175 €
  Do 5 dní
 55. Indiana Line Nota 740 X - Čierna

  Indiana Line Nota 740 X - Čierna

  Znížená cena 153,75 € Bežná cena 175 €
  Do 5 dní
 56. JBL B 6IC - vestavný reproduktor, 6,5"- 30 W - Biela

  JBL B 6IC - vestavný reproduktor, 6,5"- 30 W - Biela

  Znížená cena 155 € Bežná cena 165 €
  Do 5 dní
 57. Magnat Monitor S12C - Orech
  Skladom
 58. Magnat Monitor S12C - Čierna
  Do 5 dní
 59. Gibbon 5 Black | Monkey Banana

  Gibbon 5 Black | Monkey Banana

  Znížená cena 155 € Bežná cena 162 €
  Do 5 dní
 60. HECO Install INW 602
  Do 5 dní

Položky 1-60 z 2120

Nastaviť zostupný smer