Reproduktory

Uvažujete o kúpe reproduktora? Potom vedzte, že v ponuke nájdete bohatú škálu reproduktorov, z ktorej si vyberie skutočne každý.

Obchod s kvalitné elektronikou prináša pestrú škálu elektroniky a audio s dôrazom na spokojnosť zákazníkov. Reproduktory slúži predovšetkým ku kvalitnému posluchu. Rozdiely vo vlastnostiach jednotlivých druhov sú naozaj značné a je teda potrebné si dobre rozmyslieť, na čo budete reproduktor využívať. L-e.sk sa zameriava iba na kvalitné a dizajnovo vkusné výrobky, ktoré vám poskytnú tie najlepšie služby.

Bezdrôtové reproduktory

Veľmi praktickým a vkusným hudobným doplnkom je bezdrôtový reproduktor. Bezdrôtové reproduktory sú vhodným doplnkom najmä na cesty, kedy nemáte možnosť elektrického zdroja. Jednoduché a ľahké použitie je veľmi praktické. Nemusíte robiť žiadne kompromisy, svoju obľúbenú hudbu si môžete pustiť v kvalitnom ozvučení kedykoľvek vás napadne. je to veľmi jednoduché. Bezdrôtové reproduktory sú určené k vonkajšiemu aj domáce použitie.

Reproduktory k PC

Kvalitné PC reproduktory sa tiež označujú ako takzvané reprobedne. Vyberte si z bohatej ponuky reproduktorov od renomovaných výrobcov. Ak si potrebujete kúpiť kvalitné reproduktory, potom vedzte, že potrebujete dostatočný výkon. Venujte pozornosť tiež citlivosti a vhodnému frekvenčnému rozsahu. Zvážte možnosti, či dať prednosť reproduktorom, ktoré sú vybavené káblovým alebo bezdrôtovým diaľkovým ovládačom. A v neposlednom rade je dôležitý samotný dizajn. Reproduktory by mali ladiť do vášho interiéru. Obľúbená je čierna farba alebo dekor dreva.

Čo je to reproduktor?

Reproduktory a reprosústavy sú elektrické prístroje, elektroakustické meniče, ktoré dokážu premeniť energiu elektrickú na energiu mechanickú a to v podobe zvuku. Obyčajne sa skladá z pohonného segmentu, membrány, do ktorej je privádzaný vstupný signál a ďalších častí. Veľmi obľúbeným typom malých reproduktorov sú slúchadlá.

Delenie reproduktorov

Podľa štýlu vyžarovania:

Tlakové ( nepriamovyžarujúci ) - v tomoto prípade sa vkladá zvukovod medzi membránu a prostredie, do ktorého akustická energia vyžaruje. Tento systém dokáže zvýšiť účinnosť, zaručuje dosiahnutie vyšších vyžiarených výkonov... apod.

Priamovyžarujúci  - tu sa jedná predovšetkým o basové až stredové reproduktory, kde je kmitajúce membrána priamo naviazaná na priestor, do ktorého je akustická energia vysiela.

Delenie reproduktorov podľa pohonu

   - elektrostatické - princíp je založený vzájomnom priťahovanie a odpudzovanie dvoch elektród medzi ktoré býva umiestnená membrána z tenkej fólie. Na elektrostatickom princípe sa vzrábějí aj veľmi kvalitné slúchadlá.

   - elektrodynamické - najbežnejšie používaný princíp pohonu. Bázu tvorí cievka, ktorá sa pohybuje v magnetickom obvode medzi pólmi. Sila z vodiča. ktorým preteká elektrický prúd, spôsobuje axiálne pohyb membrány.

   - elektromagnetické - dnes už málo používaný systém, kde základom je membrána, ktorú pohybuje elektromagnet priťahujúca túto membránu.

   - plazmové - jedná sa o reproduktory, ktoré nemajú membránu a teda vzužívají zmien tlaku vzduchu. Dnes je použitie tohto pohonu len veľmi sporadické.

   - piezoelektrické - pohon využívajúce piezoelektrického javu. Výhodou tohto pohonu je pomerne nízka cena, jednoduchá konštrukcia a vysoká účinnosť. Hlavnou nevýhodou je však pomerne väčšie skreslenie.

   - pneumatické - tento spôsob pohonu sa v praxi takmer nepoužíva. Na podobnom princípe boli začiatkom minulého storočia vyrábané gramofóny.

   - ďalšie

Reproduktory podľa frekvenčného rozsahu

   1. Vysokotónové (výškové) - reproduktory s frekvenčným rozsahom od 2 000 do 20 000 Hz ... a viac. Vysokotónové reproduktory umožňujú počúvanie v neuveriteľnej zvukovej kvalite.

   2. Koaxiálne - obyvykle spadajú do označenia širokopásmových reproduktorov. Skladajú sa z dvoch alebo viacerých meničov.

   3. Širokopásmové - aparáty s maximálnym frekvenčným rozsahom je od 45 - 15 000 Hz.

   4. Hlbokotónové (basové) - vysoko kvalitné hlbokotónové reproduktory, ktoré môžu skvele doplniť stredových a širokopásmové reprosústavy. Poskztuje počúvanie veľmi kvalitných basov a hlbokých tónov. Frekvenčný rozsah týchto prístrojov je: 35 - 5 000 Hz (stredobasový) a 20 - 1 500 Hz (nízkorezonanční).

   5. Stredopásmové - rozsah stredopasmovych reproduktorov: 80 - 12 000 Hz. Existuje celý rad parametrov popisujúcich správanie reproduktorov, avšak ako najvýhodnejšia sa ukazujú tzv. Thiele-Smallove parametry.

Repráky

Slúchadlá sú rozhodne sympatický vynález. Ale vy nie ste ani trochu sebci a chcete, aby si vaše okolie užilo hudbu s vami. Umenie povznáša ducha a zbližuje ľudí. Kvalitný reproduktor, respektíve reprosústava (v praxi sa totiž pre pokrytie celého pásma používa jednoducho reproduktorov niekoľko) je nevyhnutnosťou všetkých nadšencov do filmov alebo hudby. Tešíme sa, až bude akútny záchvat audiofilitidy zaradený niekam vedľa chrípky medzi akceptovateľné dôvody, kvôli ktorým ste naozaj nemohli doraziť do práce alebo do školy.

Reproduktory do auta

Poznáte pravidlo "kto riadi, ten určuje hudbu"? Tak teraz už áno, prajeme vám úspešnú argumentáciu u zvyšku posádky vozidla. Aké reproduktory si do auta zaobstarať? Predovšetkým tých správnych rozmerov. Bager sa vám do škatuľky od zápaliek naozaj nezmestí. Aj keď to teda môžete bezpochyby skúsiť. U reproduktorov v palubnej doske sa najčastejšie stretnete s rozmerom 87 mm alebo 100 mm. Tie vo dverách majú potom 130 mm, prípadne 165 mm.

Delíme ich na komponentný a koaxiálny. Komponentný verzie sa vyznačujú predovšetkým lepšou kvalitou zvukového prejavu. To sa dosahuje tak, že jednotlivé reproduktory sú od seba oddelené. (Väčšinou to býva výškový a stredobasový reproduktor, môže pribudnúť aj basový. Už zívate? Tak vidíte, že sme dobre urobili, že sme vám napísali rovno, čo to vie.) Koaxiálne reproduktory oproti tomu majú výškový a stredobasový reproduktor v spoločnom koši.

Vhodné je postrážiť si tiež citlivosť. Udáva sa v decibeloch, takže modrí už vedia. Tento parameter vám povie, ako nahlas bude váš reproduktor hrať. S tým súvisí aj výrobcovia udávaný RMS výkon. Čo znamená, že tento výkon môžete do reproduktora púšťať bez rizika jeho zničenia.

Reproduktory ste si kúpili, takže si ich tiež sami namontujete. Nielen mamička má vždy pravdu, takže v tomto prípade by sme sa odvolali na slová skúsenejších, ktorí tvrdia, že to nebýva príliš dobrý nápad.

Prenosné repra

Samozrejme sú prenosné teoreticky úplne všetky. Len prenášať napríklad stokilového miláčika od PMC je výkon hodný Herkula. To, čo sa tak väčšinou označuje u výrobcov, je celkom jednoducho kompaktných rozmerov (od malých po väčšie, ktoré už sa vám do vrecka nezmestia) s integrovaným akumulátorom. Na dobíjanie slúži buď napájací adaptér alebo sa tak deje cez USB. Môžu byť v dvoch verziách, a to síce bezdrôtové alebo s klasickým pripojením za pomocou kábla. Spievate si vo vani? Dotiahnite to k dokonalosti aj hudobné kulisou a kúpte si vodeodolnou variantu reproduktora. Samozrejme ako iné reproduktory si ich môžete zaobstarať ako pasívne alebo si zakúpite aktívne reproduktory. To potom znamená, že budú mať zabudovaný vlastný zosilňovač.

Bezdrôtové bluetooth reproduktory

Na čo je to dobré? Zo zariadenia podporujúceho bluetooth (to je celkom zásadná podmienka, bez toho to zrejme celkom nepôjde) vám prehrá hudbu. Typicky sa teda jedná o reproduktory k mobilu alebo počítaču. Čo by ste v tomto prípade mali zohľadniť? Predovšetkým výdrž batérie. Na perpetuum mobile si zrejme budeme musieť ešte počkať. Záujemca odkazujeme na štúdium zákonov termodynamiky. (My to vzdávame a ideme si otvoriť nejaký ten nenáročný lesklý magazín. Obsahujúce pokiaľ možno veľa obrázkov.) Tým ďalším je dosah a keď si nekúpite zrovna model za podozrivo výhodnú cenu, nemusíte sa báť ani kvality zvuku.

Klasické repráky

Ak nie ste precitlivení a na nejaký ten kábel nehľadíte, tak svet prenosných reproduktorov samozrejme disponuje aj tými klasickými s káblom, ktoré sa pripájajú cez konektor jack 3,5 mm.

Reproduktory k TV

Tí lenivejší ... pohodlnejšie ... pardon, ekonomickejšie uvažujúci si rovno zaobstará domáce kino. V zostave budete mať všetko potrebné. Fajnšmekri sa ponorí do hlbín internetu a technických špecifikácií a zostaví si celý set sami. Skladá sa z televízora, prehrávača a práve reproduktorov, ktorými sa budeme zaoberať my. Televízia už je schopná vydávať zvuky, tak prečo to mám riešiť? Z bežného televízora totiž väčšinou kvalitný zvuk nedostanete. Navyše si budete môcť užiť priestorový efekt ozvučenie. Kľúčové sú teda práve reproduktory. Respektíve ich počet. No, počet je naozaj dôležitá veličina, ako sa tvárite vy, keď máte na výplatnej páske o tisíc korún menej? Radšej späť k reproduktorom.

Zostavy 2.1

Tá podivne znejúce číslovka má svoj význam. Dvojka znamená dva reproduktory. Zriedkavejšie sa možno tiež stretnúť so zostavou 3.1, v ktorej je navyše ešte reproduktor stredový. Jednička za bodkou vždy značí subwoofer. Inak sa mu tiež hovorí sub-basová jednotka. Aj subwoofer môžete mať aktívny či pasívny. A aby sme povedali to najdôležitejšie (konečne, že), tak toto zariadenie sa stará o reprodukcii najnižších frekvencií. Samozrejme výkon ani u subwoofera nie je uvádzaný výhradne pre obveselenie užívateľov, však pamätajte na fakt, že je potreba ozvučovať rôzne veľké priestory. Takže ak nie ste ob týždeň účastní organizovanie súkromné ​​technoparty, zakúpený subwoofer pravdepodobne svojím výkonom na rozmery vašej obývačky stačiť bude. Aj subwoofery existujú bezdrôtové.

Zostavy 5.1

Jednička opäť značí nami vyššie popísaný jeden subwoofer. Päťka znamená päť reproduktorov, teda konkrétne dva zadné a tri predné. Tu už vás čaká pomerne slušný priestorový zážitok. Kľúčom k nemu je ale reproduktory správne rozostaviť. Niektoré sú schopné sa dokonca samy nastaviť za pomoci zabudovaného mikrofónu v závislosti na tom, v ktorej miestnosti sa ocitli. U iných modelov to budete musieť vykonať vy. (My Horu za snahu pokročiť ďalej a prinútiť reproduktory, aby sa doviedli presunúť vlastnými silami na príslušné miesto. Utekajúci reproduktory by boli zároveň účinným prostriedkom pre zlepšenie fyzickej kondície svojich vlastníkov.) Vzhľadom na to, že potreba rozviesť po miestnosti káble k piatim prístrojom nemusí pôsobiť dvakrát esteticky, je na zváženie, či si opäť nekúpiť bezdrôtové verzie.

Zostavy 7.1

Pribudnú vám ďalšie dva zadné reproduktory. Ide skôr o pomyselnú čerešničku na torte, veľa filmov navyše zvukovou stopou vo formáte 7.1 doteraz nedisponuje.

Nakupovať podľa

Položky 1-60 z 2127

Nastaviť zostupný smer
 1. Fonestar CB-2
  Skladom
 2. Ozvučnice do stěny pro Q Acoustics reprosoustavy
 3. AQ 32

  AQ 32

  59 €
  Skladom
 4. Magnat Interior ICP 52
  Do 5 dní
 5. MACKIE BIG KNOB PASSIVE
  Skladom
 6. MAGNAT Interior ICP 62
  Do 5 dní
 7. SVS SoundPath Subwoofer Isolation System - 4 kusy
  Skladom
 8. Blustream OPT41AU
  Skladom
 9. Jamo S 81 CEN – Biela

  Jamo S 81 CEN – Biela

  Znížená cena 82,33 € Bežná cena 93 €
  Do 5 dní
 10. Q Acoustics Qi65CB
  Skladom
 11. CYP AU-D21

  CYP AU-D21

  85 €
  Do 5 dní
 12. Magnat Interior IW 610
  Do 5 dní
 13. CYP AU-D14

  CYP AU-D14

  89 €
  Skladom
 14. CYP AU-D12

  CYP AU-D12

  89 €
  Do 5 dní
 15. MAGNAT Interior ICP 82
  Skladom
 16. Numark N-Wave 360
  Do 5 dní
 17. SVS SoundPath Subwoofer Isolation System - 6 kusů
 18. Klipsch CS-16C II

  Klipsch CS-16C II

  Znížená cena 95,60 € Bežná cena 109 €
  Do 5 dní
 19. AQ Tango 91
  Do 5 dní
 20. Cambridge Minx Min 12 – Biela
  Skladom
 21. Cambridge Minx Min 12 – Čierna
  Skladom
 22. Magnat IC-62
  Do 5 dní
 23. M-Audio BX4 AKČNÁ PONUKA

  M-Audio BX4

  Znížená cena 102,38 € Bežná cena 135 €
  Skladom
 24. JBL Tuner 2 - Čierna
  Do 5 dní
 25. Magnat IC-82
  Skladom
 26. CYP AU-D41

  CYP AU-D41

  119 €
  Do 5 dní
 27. Cambridge C46
  Do 5 dní
 28. Magnat Interior IW 810
  Do 5 dní
 29. Denon SC-M41 - Trešeň AKČNÁ PONUKA

  Denon SC-M41 - Trešeň

  Rating:
  80%
  Znížená cena 120 € Bežná cena 143 €
  Skladom
 30. Denon SC-M41 - Čierna AKČNÁ PONUKA

  Denon SC-M41 - Čierna

  Rating:
  100%
  Znížená cena 120 € Bežná cena 143 €
  Skladom
 31. WILSON Raptor Vocal - Biela
  Skladom
 32. Klipsch CS-18C
  Skladom
 33. MACKIE CR3-X
  Do 5 dní
 34. Klipsch CS-16W AKČNÁ PONUKA

  Klipsch CS-16W

  Znížená cena 127,60 € Bežná cena 169 €
  Skladom
 35. M-Audio BX3 BT

  M-Audio BX3 BT

  Rating:
  70%
  129 €
  Skladom
 36. Magnat Interior IWQ 62
  Do 5 dní
 37. JBL Control One Čierne
  Skladom
 38. M-Audio BX4 BT

  M-Audio BX4 BT

  Znížená cena 130 € Bežná cena 150 €
  Skladom
 39. MACKIE CR3-XBT
  Skladom
 40. SVS SoundPath Wireless Audio Adapter
  Skladom
 41. Jamo S 83 CEN – Biela
  Skladom
 42. Audio Pro BT5 - Driftwood
  Skladom
 43. Audio Pro BT5 - Ořech
  Do 5 dní
 44. Audio Pro BT5 - Černá
  Skladom
 45. Klipsch CS-16CSM AKČNÁ PONUKA

  Klipsch CS-16CSM

  Znížená cena 147,60 € Bežná cena 229 €
  Skladom
 46. Gibbon 5 Banana | Monkey Banana

  Gibbon 5 Banana | Monkey Banana

  Znížená cena 149 € Bežná cena 162 €
  Do 5 dní
 47. Cambridge C155
  Do 5 dní
 48. AQ Tango 92 - Černá

  AQ Tango 92 - Černá

  Znížená cena 151 € Bežná cena 159 €
  Skladom
 49. Gibbon 5 Black | Monkey Banana

  Gibbon 5 Black | Monkey Banana

  Znížená cena 153 € Bežná cena 162 €
  Skladom
 50. JBL B 6IC - vestavný reproduktor, 6,5"- 30 W - Biela

  JBL B 6IC - vestavný reproduktor, 6,5"- 30 W - Biela

  Znížená cena 155 € Bežná cena 165 €
  Do 5 dní
 51. Magnat Monitor S12C - Orech
  Skladom
 52. Magnat Monitor S12C - Čierna
  Skladom
 53. Magnat Monitor S10D - Čierna AKČNÁ PONUKA

  Magnat Monitor S10D - Čierna

  Znížená cena 157,30 € Bežná cena 209 €
  Skladom
 54. FYNE Audio F300LCR - Svetlý dub AKČNÁ PONUKA

  FYNE Audio F300LCR - Svetlý dub

  Znížená cena 158 € Bežná cena 215 €
  Do 5 dní
 55. FYNE Audio F300LCR - Orech AKČNÁ PONUKA

  FYNE Audio F300LCR - Orech

  Znížená cena 158 € Bežná cena 215 €
  Do 5 dní
 56. Magnat Monitor S10B - Orech AKČNÁ PONUKA

  Magnat Monitor S10B - Orech

  Znížená cena 159 € Bežná cena 195 €
  Skladom
 57. Magnat Monitor S10B - Čierna AKČNÁ PONUKA

  Magnat Monitor S10B - Čierna

  Znížená cena 159 € Bežná cena 195 €
  Skladom
 58. AQ Kentaur 303 - Čierna
  Do 5 dní
 59. Audioquest FOG LIFTERS
  Do 5 dní
 60. Cambridge C165SS
  Do 5 dní

Položky 1-60 z 2127

Nastaviť zostupný smer