Bowers & Wilkins Zeppelin - McLaren Edition

SKU
BWZEPPEL2021MCL
869 €
Skladom

Zákaznícke recenzie

Vaše hodnotenie

Bowers & Wilkins Zeppelin - McLaren Edition: bezdrôtový šikovný reproduktor


Je ideálny pre streamovanie, kombinuje stereofónny zvuk s vysokým rozlíšením a celý rad chytrých prepojených funkcií – navyše tento reproduktor vyniká aj geniálnym spracovaním zovňajšku.

Bezdrôtový šikovný reproduktor prepracovaný na elegantný kúsok vie spojiť stereo zvuk s vysokým rozlíšením a komplexným radom šikovných funkcií i služieb. Že vychádza zo stajne britskej značky Bowers & Wilkins je nespochybniteľné. Tento výrobok, teda bezdrôtový reproduktor Zeppelin, je aktuálny a nie je žiadnym prekvapením, že svojim atypickým tvarom sa podobá vzducholodi. Jeho sploštené oválne telo je usadené v kovovom stojane tvaru L, avšak je možné ho tiež umiestniť za pomoci držiaka na stenu.


Prvý pohľad napovie


Čelná reproduktorová stena je prekrytá tmavo šedou textíliou (verzia Midnight Grey), pri svetlejšej Pearl Grey je to svetlo šedá. Totožný rozdiel vo farebnom tóne je zjavný aj na zadnej polovici tela, tvarovaného do vajcovitej podoby. Na hornej hrane je situovaná pätica základných ovládacích tlačidiel, vyvedených v dotykovej forme av podobe reliéfnych obrazcov, čo pomôže ľahko nahmatnúť požadovanú funkciu.


Funkcia reproduktora Bowers & Wilkins Zeppelin


Výrobca vyriešil konektivitu tak, že u najnovšej generácie Zeppelin stavil na čisto bezdrôtové prevedenie. Vzadu je iba napájacia zásuvka, USB-C rozhranie pre účely servisných zásahov a tlačidlo pre resetovanie bezdrôtových pripojení. Aktuálny stav prístroja „hlási“ jemný farebný prúžok vpredu pod logom, smerom dole vyžaruje reproduktor dekoratívne svetlo. Prenos hudobných signálov má na starosti Wi-Fi alebo Bluetooth rozhranie. Streaming je možné využívať cez protokoly AirPlay 2 alebo Spotify Connect, Bluetooth vie aptX Adaptive a ďalšie funkcie ako je TIDAL, Deezer alebo Qobuz zaisťuje aplikácia Bowers & Wilkins Music. Túto aplikáciu výrobca ďalej intenzívne vyvíja. Vďaka integrovanému DSP s 24-bit spracovaním signálu Zeppelin podporuje súbory s vysokým rozlíšením až do tejto bitovej hĺbky. V procesore sa spracováva aj funkcia Dynamic EQ, ktorá vie prispôsobiť výstup reproduktora aktuálnemu signálu.


Charakteristika a parametre


Tento stereofónny systém je daný dvojicou firemných tweeterov s technológiou zdvojenej kopulky s priemerom 25 mm, ďalej dvojicou stredo-tónových meničov s technológiou FST s priemerom 90 mm. Jediným zdieľaným prvkom je 150 mm subwoofer. Komplexný súhrnný výkon zosilňovačov činí solídnych 240 W. Reproduktor hrá vo frekvenčnom rozmedzí 35 – 24 000 Hz. Tento kompaktný prístroj je 650 mm široký, 210 mm vysoký a do hĺbky má 194 mm. Jeho hmotnosť činí 6,5 kg.


Ako hrá

Bowers & Wilkins všeobecne majú pôsobivú basovú hĺbku, napriek tomu nikdy nejde o nadmerne basový efektný štýl. Zeppelin v kontexte bezdrôtových reproduktorov však prekvapuje prevažujúcou kvalitou nad kvantitou, má relatívne slušne a reálne oddelené jednotlivé tóny. Zvuk je solídne čistý, má až analytický štýl a otvorenosť. Hlasy sú rezné, nie agresívne, sú energické a celkovo pekné. Zvuková prenikavosť sa nestráca ani na vzdialenosť celej miestnosti, zvuk je pevný a má slušnú dávku údernosti. Zeppelin ponúka pokojný, zrovnaný a celkovo dobre zvládnutý zvuk, ktorý si nezadá s bežným dostupným hi-fi. Je jasné, že kúzlo moderných technológií a prostriedkov je ťažko niečím nahraditeľné. Tradičné Zeppelin propaguje dlhú tradíciu a Bowers & Wilkins na ňu s najnovšou generáciou tohto modelu nadväzuje. Zeppelin je dizajnovo dokonalý model, v modernej dobe veľmi žiadaný. Zvuk je pevný, istý, organizovaný a dlhodobo dobre udržateľný.
Výrobca Bowers & Wilkins
Počet reproduktorov 1
Výkon (W) 240
Počet pásem 3
Frekvenčná odezva od (Hz) 35
Frekvenčná odezva do (Hz) 24000
Vlastní batérie
Sieťové pripojenie Wi-Fi
Internetové streamovacie služby Deezer, Spotify, TIDAL
Lokálne streamovanie AirPlay, Bluetooth
Nadštandardny BT kodek AAC, aptX® HD
Farba Šedá
Šírka (mm) 650
Výška (mm) 210
Hĺbka (mm) 194
Hmotnosť (kg) 6.5
0.0
0% of 100
Napísať recenziu
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)