HiFiMAN Sundara

SKU
BxJy1
Znížená cena 319 € Bežná cena 349 €
Skladom

Zákaznícke recenzie

Vaše hodnotenie

Porovnání Sennheiser HD650 vs Hifiman Sundara:Magnetoplanárne načúvacie pomôcky

  • Nová membrána o 80 % užšia ako v sérii HE400
  • Široký frekvenčný rozsah
  • Rýchlosť a detail reprodukcie
  • Veľmi pohodlné
  • Odolná kovová konštrukcia

Náhľad do sveta slúchadiel

Slúchadlá sa menia každým dňom. Tých, ktorí boli na vrchole minulý rok, už v hlavnej úlohe nahradili úplne noví, určite výnimoční aj na túto dobu. Sundara je jedným z tých, ktoré poskytujú dostatok hudby za prijateľnú cenu. A to rozhodne nie je všetko.

Čo dokáže dizajn

Aby slúchadlá neutrpeli na vzhľade alebo konštrukcii, musí sa toho ujať skúsený výrobca. Výrobná spoločnosť HIFIMAN vie, ako to vziať zo správneho uhla - pretože slúchadlá Sundara sú síce jednoduché a robustné, ale zároveň vyzerajú čisto, decentne a elegantne.

Vlastnosti návrhu

Model slúchadiel je vďaka absolútne jednoduchým hliníkovým krúžkom bez textúry, hrubej kovovej mriežke, ktorá je podložená látkou, použitiu jednoduchej kovovej vidlice na zavesenie mušlí a kovovému mostu s čiastočne plastovým obložením. Slúchadlá držia pevne pohromade a pôsobia sebavedomým dojmom. Odpojiteľný kábel je určite príjemným prvkom. K slúchadlám sa pripája pomocou dvojice štandardných 3,5 mm konektorov Jack a na prvý pohľad je praktický a pevný, rovnako ako celý kábel. Nekrúti sa, nezamotáva, je dostatočne hrubý a príjemný na dotyk.

Najdôležitejšie informácie a špecifiká

Pohodlie je jednou z cenných vlastností slúchadiel, rovnako ako nízka hmotnosť a geometria modelu. Slúchadlá bez kábla vážia 372 g. Príjemný textilný povrch náušníkov používateľa poteší a nielen z týchto dôvodov sú magnetoplanárne slúchadlá ich vítaným a obľúbeným spoločníkom. Novo vyvinutá membrána je o 80 % tenšia ako v sérii HE-400, čo má pozitívny vplyv na výrazne širšiu frekvenčnú odozvu (6 - 75 000 Hz), vyššiu dynamiku a živšie a detailnejšie podanie zvuku. Novo navrhnutý hlavový most lepšie rozkladá hmotnosť slúchadiel, čo umožňuje pohodlné dlhodobé počúvanie. Slúchadlá možno používať aj s prenosnými zariadeniami vďaka ich nízkej impedancii (37 Ohm) a vysokej citlivosti (94 dB). Táto stará klasika v čiernej farbe nikdy nezostarne.

Čo znamená praktickosť

Výrobca a recenzenti sa zhodujú - zvyčajne ide o jednoduchú manipuláciu so slúchadlami, čomu by mal a v tomto prípade aj skutočne pomáha samotný kábel. K praktickosti slúchadiel prispieva aj ich účinnosť alebo náročnosť. Výrobca deklaruje aj kompatibilitu s prenosnými zdrojmi, ale to neznamená, že zo slúchadiel nemôžete dostať oveľa viac s dobrým stolným zosilňovačom. Pre maximálnu zábavu je vhodné zvoliť stolný zosilňovač.

Ako funguje zvuk

Ak máte radi zvukový výkon, ste na správnom mieste. Model Sundara mu bude pravdepodobne dobre sedieť na ušiach - jeho dizajn je prispôsobený bez zbytočného rozruchu. Z hľadiska zvuku môžu slúchadlá vyhovovať každému, kto hľadá primárne neutrálne ladený otvorený model s príjemne čistým tónom a napísaným, plným stredným rozsahom. Pravdepodobne však neosloví tých, ktorí vyžadujú plné a hutné basy, pretože práve v nízkych frekvenciách znie Sundara trochu ľahko. Celkový výraz je skôr jasnejší alebo primerane neutrálny.

HiFiMAN Electronics

Pod týmto názvom pozná odborná verejnosť špičkového dizajnéra a výrobcu spotrebnej elektroniky, predovšetkým slúchadiel, zosilňovačov a prenosných audio prehrávačov. Výrobky spoločnosti sa pôvodne vyrábali pod značkou Head-Direct, ale teraz sú známe jednoducho ako HIFIMAN. Medzi najobľúbenejšie produkty patria HE-400 (slúchadlá s otvorenou zadnou časťou) a RE-400 (IEM In Ear Monitor). Oba tieto produkty sú kritikmi oceňované pre svoju zvukovú kvalitu. Zakladateľom spoločnosti je Dr. Fang Bian a jej sídlo sa nachádza v čínskom meste Tianjin.

Výrobca HiFiMAN
Typ slúchadiel Okolo uší
Meniče Magnetoplanární
Frekvenčná odezva od (Hz) 6
Frekvenčná odezva do (Hz) 75000
Impedancia (Ω) 37
Citlivosť (dB) 94
Konektor Jack (3,5 mm)
Farba Čierna
Hmotnosť (g) 372
Príslušenstvo 1,5m kabel (3,5mm jack)
0.0
0% of 100
Napísať recenziu
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)