JBL STAGE A170

SKU
hjsa170
659 €
Skladom
0.0
0% of 100
Napísať recenziu
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznícke recenzie

Vaše hodnotenie

Vaša skúsenosť na počúvanie môže byť oveľa lepšia, ak dáte šancu reproduktorom skutočných hodnôt – znejú mohutne a nezaberajú miesto.


Naplnenie audiofilských očakávaní

Je známe, že očakávania sú predpojaté predsudky. Pýtate sa: Sú tieto štíhle kalifornské krásky naozaj také dobré, ako vyzerajú? Alebo im chýba niečo v ich výkone? Faktom je, že nový rad reproduktorov Stage spoločnosti JBL nahrádza toľko obdivovaný rad Studio, ktorý mal síce štýlovejší vzhľad a výškové reproduktory s hornovým reproduktorom, ktorý Stages nemajú. Majú ale iné zrejmé výhody.


Dostupnosť a dizajn

Najmenšie a najdostupnejšie reproduktory v rade troch reproduktorov sú práve Stage A170. Zaujmú štíhlym, vysokým boxom, dodávaným s jednoduchým systémom podpier, ktoré môžu byť osadené závitovými hrotmi alebo gumovými nožičkami. Model je vybavený nasadenými mriežkami z čiernej tkaniny a dodávaný je v čiernej alebo dvojfarebnej vinylovej dyhe z umelého dreva s luxusným, pôsobivým dizajnom. Zaujímavé na JBL sú kužele basových reproduktorov. Stage A170 má dva biele kužele, ktoré sú vyrobené z toho, čo JBL teraz nazýva polycelulóza.


Audio charakteristika

Spoločnosť JBL predstavuje 2,5-pásmový design. Horný basový reproduktor funguje ako stredo-basový v tradičnom dvojpásmovom reproduktore a prechádza do výškového reproduktora na 2,8 kHz. Spodný basový reproduktor sa stiahne skôr, na 1,8 kHz. Cieľom stratégie je rozšíriť rozptyl A170 v oblasti tweetera a strednej výhybky, pričom pridáva kužeľovú plochu a piestový výkon do stredo-tónových aj basových sekcií. Vysokofrekvenčný menič používa 25 mm hliníkovú kopulu v tzv. „high-definition imaging waveguide“ (HDI). Disperzia výškového reproduktora je teda riadená na vertikálnej aj horizontálnej osi, čo znamená, že A170 vedia dobre zobrazovať.


Mohutný zvuk v neveľkom tele

Model A170 je síce najmenšia veža v novom rade JBL Stage, vychádza ale z dlhej a bohatej histórie spoločnosti, ktorá si veľmi dobre vedie vo výrobe reproduktorov a venuje zvláštnu pozornosť dizajnu skríň. Cieľom autorov je vytvoriť nerezonujúcu skriňu s pevnými stenami a vnútorným vystužením, aby bol počuť obsah práve tak, ako bol zamýšľaný. Výrobca kladie dôraz na odborne zostavené ovládače. HDI (High Definition Imaging) vlnovodu bol navrhnutý pre JBL Professional M2 Master Reference Monitor. Tento aktuálne rozšírený tvar pomáha vyhladiť prechod z basového reproduktora na výškový reproduktor pre široký sweet spot a jasné vysokofrekvenčné detaily. Basové reproduktory produkujú čisté stredy a hlboké, silné basy. Tento reproduktor používa 2,5-pásmový dizajn výhybky, čo predpokladá, že oba basové reproduktory pokrývajú nižšie frekvencie, špeciálne však jeden ide vyššie do stredného pásma, aby bol prechod medzi meničmi plynulejší.


Výhody a parametre

Zvukový systém pracuje vo frekvenčnej odozve 44 - 40 000 Hz s citlivosťou 89 dB a odporúčaným výkonom zosilňovača 20 - 200 W. Impedancia je 6 Ohm. Nechýba ani bass-reflexný dizajn so zadnými ladenými portami, odnímateľná mriežka, 5-pásmové záväzné terminály pre post reproduktory, dve sady vstupných svoriek pre bi-amping alebo bi-wiring. Hmotnosť dosahuje 28,68 kg a záručná lehota trvá plných 5 rokov. Odporúča sa vysoko výkonný zosilňovač.


Čo je v príslušenstve?

Model JBL Stage A170 zahŕňa dva stojace reproduktory s mriežkami, štyrmi výložníkmi, štyrmi gumovými nožičkami a štyrmi hrotmi. V balíčku je tiež 8 skrutiek a dvojica prepojovacích predinštalovaných svoriek, samozrejmosťou je priložený návod na obsluhu a záručný list.
Výrobca JBL
Počet pásem 2,5
Typ reproduktora Zadný bass reflex
Frekvenčná odezva od (Hz) 44
Frekvenčná odezva do (Hz) 40 000
Dělící frekvence (Hz) 1800, 2800
Impedancia (Ω) 6
Citlivosť (dB) 89
Farba Čierna
Šírka (mm) 190
Výška (mm) 930
Hĺbka (mm) 255
Hmotnosť (kg) 14.34