JBL STAGE A190

SKU
hjsa190
999 €
Skladom
0.0
0% of 100
Napísať recenziu
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznícke recenzie

Vaše hodnotenie

Audio trh práve oživil veľmi vydarený rad reproduktorov, ideálne navrhnutý pre domáce stereo alebo domáce kino.


Vlajková loď celej série

Reprosústavy Stage A190 sú vlajkovou loďou celého radu JBL Stage. Ide o univerzálne stĺpové 2,5-pásmové reproduktory, padnúce do väčšiny miestností. Sú vhodné ako Hi-Fi reproduktory pre domáci stereo systém alebo ako predné reproduktory domácich kín. JBL vždy predstavuje záruku presnej a detailnej reprodukcie, a to za všetkých okolností.


Malé stĺpiky sú stále in

Tento zvukový systém poskytuje výkon až 225 W s citlivosťou 91 dB (pri plnom výkone viac ako 114 dB na výstupe). Impedancia 6 Ohm avizuje, že reproduktory je možné bez problémov užívať s väčšinou zosilňovačov aj AVR receiverov, čím je špičkový výkon vyšší, oproti výkonu štandardných 8 Ohm reproduktorov.


Audio charakteristika

Renomovaný výrobca použil na telo ozvučnice 16 mm hrubý frézovaný MDF materiál - na hornej, spodnej, zadnej a bočnej strane je kabinet vyplnený 25 mm hrubými panelmi Dacron. Práve materiálom a úpravou je možné účinne eliminovať vnútorné stojaté vlnenie. Tri priečne výstuhy zvyšujú celkovú tuhosť skrine a obmedzujú prenos vibrácií z meničov. Oba basové meniče majú navyše každý svoju vlastnú samostatnú vnútornú komoru. Vyústenie bass-reflexu je v nátrubku, ktorý mieri na zadnú stenu nad skrutkovacie pripojovacie terminály. Sú vhodné pre Bi-Wire alebo Bi-Amp zapojenie.


Bohatý zvuk zaistený

Cieľom JBL je získať pre svojich klientov bohatý a vyvážený zvuk aj pri nižších úrovniach hlasitosti. Zariadenie nechýbajú čierne odnímateľné krycie mriežky z priezvučnej tkaniny. Vzhľad posilňujú elegantné podstavy, ktoré navyše zvyšujú estetický dojem aj stabilitu stojacich reproduktorov.


Technológie

Konštrukcia systému vychádza z legendárnych JBL štúdiových monitorov. Ozvučnica je osadená 25 mm hliníkovým kopulovým tweeterom s patentovanou geometriou zvukovodu High-Definition Imaging (HDI). Táto technológia modifikuje citlivosť výškového reproduktora a rovnako tak aj rozptyl v mieste výhybky. To vedie k zrodu jemných detailov v presne definovanom priestore. Deliaci kmitočet tweetera na výhybke sú 2 kHz. Dva 200 mm basové reproduktory s bielou kužeľovou polycelulózovou membránou na gumovom závese skvele podávajú sekcii nízkych frekvencií od 36 Hz. Vďaka nim sú basové tóny vykreslené pevne, kontúrou porovnateľnou s oveľa drahšími modelmi. Spodný reproduktor spracováva najnižšie frekvencie s deliacou frekvenciou 1,4 kHz. Reproduktory fungujú iba pasívne a nutne potrebujú zosilňovač alebo receiver.


Technické špecifiká

K dispozícii je čisté, neskreslené pásmo vo frekvenciách 36 – 40 000 Hz s impedanciou 6 Ohm. Celkový výkon zodpovedá 450 W. Elegantné reproduktory JBL Stage A190 sú 1070 mm vysoké, 260 mm široké a 370 mm hlboké. Vďaka svojej výške sú najvyššou stĺpovou sústavou v sérii Stage. Reproduktory dosahujú hmotnosť celkom 45,12 kg.


Zhrnutie

JBL Stage A190 vychádza z čistého návrhu firemného tímu, pričom skonštruované sú vo svetoznámom centre pre akustické inžinierstvo JBL v Northridge, v Kalifornii. Ku kľúčovým vlastnostiam patrí charakteristické 2,5-pásmové prevedenie. Pripojenie je zaistené reproduktorovými svorkami. Vyrábajú sa v slušivom čiernom outfite, vďaka ktorému padnú do akéhokoľvek zvoleného priestoru. Je skvelé pozorovať, ako ľahko zvládnu napr. dynamiku zvuku živého jazzového koncertu. Tieto reproduktory je možné bez problémov používať s väčšinou zosilňovačov aj AVR receiverov, vďaka tomu sa ponúka špičkové audio, ktoré hudby chtiví záujemcovia určite neponechajú bez záujmu.
Výrobca JBL
Počet pásem 2,5
Meniče Výškový reproduktor: 1" (25 mm) hliníkový kopulový / dva 8" (200 mm) basové reproduktory
Typ reproduktora Zadný bass reflex
Frekvenčná odezva od (Hz) 36
Frekvenčná odezva do (Hz) 40 000
Dělící frekvence (Hz) 1.4kHz, 2.0kHz
Impedancia (Ω) 6
Citlivosť (dB) 91dB
Farba Čierna
Šírka (mm) 260
Výška (mm) 1070
Hĺbka (mm) 370
Hmotnosť (kg) 22.56