Rega Fono MC

SKU
5056186700666
372 €
Skladom

Ak gramofónu a zosilňovaču chýba vstupy na prepojenie, je dobré mať po ruke predzosilňovač pre všetky typy MC prenosiek v plnom diskrétnom zapojenie s komplementárnym elementy. Ak bude k dispozícii aj nastavenie vstupná impedancia, kapacity a zisku s pomocou prepínačov na zadnom paneli, vrátane presnej RIAA egalizácie, potom je ako pomocník ideálne. Predzosilňovač Fono MC je navrhnutý za účelom získať účinnosť, jednoduchosť obsluhy, kvalitnú reprodukciu hudby.

  • Lineárne systémy LSK389 FET pre nízky šum
  • MUSE zosilňovač použitý v RIAA ekvalizačných obvodoch
  • Polyproplyové kapacitator v RIAA obvodoch
  • Dizajnové prvky, ktoré sa objavujú aj v najvyššom modeli Aria
  • Hliníkové šasi

Špecifiká prístroje

Zosilňovacie modul využíva LSK 389 FET s nízkym šumom vo všetkých diskrétnych vstupných obvodoch. Práve tam je veľmi dôležitý minimálny šum a linearita, aby výkon MC prenosky bol najlepší. Pretože je vstupná impedancia FET vysoká, sú efekty nabitie obvode zosilňovača malé a tým pádom neovplyvňujú nijako výkon prenosky. Komplexné vizáž tvorí pevné hliníkové telo, ktoré má čelná časť z unikátneho plastu. Povrchová úprava je vyhotovená v čiernom dizajne.

Technické zázemie

Citlivosť vstupu je 67/133 mikrovoltov pre 200 mV výstup. Zisk činí 63,5 / 69,5 dB pri 1 kHz. Hodnoty vstupná impedancia sú 70/100/150/400 Ohm a vstupná kapacita dosahuje 1000/4300 pF. Impedancia na výstupe je daná 200 Ohm. Fungujúce frekvenčný rozsah sa pohybuje v pásme od 13 (-3 dB) do 100 000 Hz (-0,3 dB).
Neopomenuteľnou sekcií sú vstupy a výstupy. Ich zástupcovia sú MM phono RCA vstup a stereo linkový RCA výstup. Fono MC je mimoriadne kvalitný MC phono stage a vie maximalizovať potenciál akékoľvek MC kazety. Nastaviteľnosť pre zaťaženie zaisťujú dip prepínače, tie sú pohodlne umiestnené v zadnom trakte s dvoma rôznymi nastaveniami zosilnenie. Vďaka nim je kompatibilný s väčšinou MC kaziet s nízkym výkonom.

Hlavný precedensy modulu

Predzosilňovač pracuje skvele podľa predpokladov s Moving Coil (systém pohyblivé cievky), pričom potenciál MC kazety je maximalizovaný. Prepínače dip na zadnom paneli napomáhajú plnému prispôsobenie.
Nenápadná krabica je jedným z dôležitých komponentov, ktoré výrobca REGA navrhol a skonštruoval. K dispozícii je tiež v sete s MC kazetou REGA Ania (MC cartridge a phono stage). Rad vynikajúcich modulov značky REGA získala ocenenie - Ear Best Buy, Hi-Fi Choice Recommended 2017.

REGA výrobca kvalitných audio zariadení

Výrobná spoločnosť REGA sa radí k popredným výrobcom Hi-Fi zariadenia, ktorá sídli, vynalieza a realizuje sa vo Veľkej Británii. K jej založenia došlo v roku 1973 vďaka dvom iniciátorom, z počiatočných slabík ich priezvisko bol odvodený aj názov spoločnosti - RElph & Gandy.
Tento výrobca je všeobecne známy hlavne vďaka svojim vynikajúcim a užívateľsky dostupným gramofónom, ktoré boli dokonca ocenené nielen v Anglicku, ale aj vo svete. Rok 1991 bol pre firmu zlomový, pretože na trh sú uvedené inovatívne zosilňovače Elex a Elicit, tiež dochádza k vývoju ďalšej elektroniky (CD prehrávače, DA prevodníky, reproduktorové sústavy aj).
Firemné výrobné a skladové priestory sa nachádzajú v Southend-on-Sea, v Essexe, východne od Londýna. Renomé spoločnosti utvrdzuje viac ako 110 zamestnancov, export do viac ako 42 krajín a široký sortiment s viac ako 40 produkty.

Zaujímavosťou je, že súčiastky sa vyrábajú v továrni v Anglicku a spravidla tiež remeselnú cestou. Väčšinu investícií spoločnosť miesto do reklamy, vkladá do vývoja a pokroku. Jeden z najstarších klasických výrobcov Hi-Fi techniky dnes ponúka už kompletné audio zostavy, ktoré svojou muzikálnosťou uchvátia nielen skúseného audiofila, ale aj nejedného obdivovateľov hudby.

Výrobca Rega
Typ Analógový
Určení MC
Analógový vstup RCA (Phono)
Analógový výstup RCA (Line)
Digitálny výstup Koaxiální 3,5 mm
Maximálne vstupné napätie 3,4 / 6,7 mV
Zosilnenie (dB) 63,5 / 69,5
Impedancia (Ω) 100
Kapacitancie (pF) 100
Farba Čierna
Vaše hodnotenie