RME DMC-842

SKU
ARME400
Znížená cena 3 672,55 € Bežná cena 3 889 €
Do 5 dní
0.0
0% of 100
Napísať recenziu
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznícke recenzie

Vaše hodnotenie

Kontrolér pre digitálne mikrofóny RME DMC-842

 

Tento unikátny produkt dovoľuje pripojiť a ovládať až 8 digitálnych mikrofónov a konvertovať ich signál na ADAT, AES/EBU, analóg alebo (voliteľne) MADI. Osem samostatne prepínateľných konvertorov ponúka flexibilné časovanie a širšie využitie, napríklad so štandardmi AES3 a AES/EBU.

  • DMC-842 je osemknálové AES42 rozhranie
  • kontrolér pre digitálne mikrofóny
  • diaľkovo ovládateľné cez MIDI, AES alebo (voliteľne) MADI
  • môže prenášať až 64 audio kanálov z posledného zariadenia v reťazci iba po jednom kábli
  • podporuje štandard AES42DMC-842 je osemknálové AES42 rozhranie a zároveň kontrolér pre digitálne mikrofóny. Tento unikátny produkt dovoľuje pripojiť a ovládať až 8 digitálnych mikrofónov a konvertovať ich signál na ADAT, AES/EBU, analóg alebo (voliteľne) MADI. Osem samostatne prepínateľných konvertorov ponúka flexibilné časovanie a širšie využitie, napríklad so štandardmi AES3 a AES/EBU.

RME pri výrobe DMC-842 úzko spolupracovalo s výrobcami mikrofónov, aby zabezpečilo maximálnu kompatibilitu a najlepšiu funkcionalitu. Výsledkom je, že DMC-842 je najflexibilnejšie a najkompatibilnejšie AES42 rozhranie.

 

Ovládanie, kaskádovanie

 

DMC-842 je plne diaľkovo ovládateľné cez MIDI, AES alebo (voliteľne) MADI. Voliteľný I64 MADI modul umožňuje radiť (reťaziť) viac DMC-842 jednotiek sériovo za sebou (až 8). Vďaka tomu je možné prenášať až 64 audio kanálov z posledného zariadenia v reťazci iba po jednom kábli. Tento spôsob kaskádovania je tiež možný s Micstasy a ADI8-QS.

 

AES42 formát

 

DMC-842 pracuje ako prevodník, napájač a ovládacie zariadenie pre digitálne mikrofóny, podporujúce štandard AES42. Operačné módy definované štandardom AES42, Mode 1 a Mode 2, sú podporované nezávisle každým vstupom. Mode 1 definuje asynchrónny prenos. Práca s rôznymi mikrofónmi v Mode 1 vyžaduje použitie konvertorov vzorkovacej frekvencie, ktorými je DMC-642 vybavený. Mode 2 dovoľuje synchrónny prenos. V oboch módoch môžu byť posielané riadiace dáta mikrofónu a prijímané stavové dáta späť. Tak je možné nastavovať zosilnenie, smerovú charakteristiku, hi-pass filter a kompresiu. Ďalšie funkcie sú definované v štandarde AES42, ale ich dostupnosť záleží na individuálnom mikrofóne. Všetky parametre sú priamo dostupné z čelného panelu.

V mnohých ohľadoch je DMC-842 ideálny doplnok k RME Micstasy. Použitím rovnakého spôsobu prepájania ako u Micstasy je zaistené bezproblémové nastavovanie kombinovaných systémov pre analógové aj digitálne mikrofóny. DMC-842 tiež obsahuje analógové linkové výstupy.

 

Voliteľná I64 MADI karta

 

I64 je voliteľne dodávaná MADI karta, ktorá ponúka rozšírenie o 64 kanálový MADI vstup a výstup. Koaxiálny a optický výstup pracuje paralelne s AES/EBU a ADAT výstupmi, teda posiela rovnaké dáta.

I64 MADI Karta ponúka ako koaxiálny, tak optický MADI vstup. Vstup je prepínaný automaticky v závislosti na ktorom vstupe sú detekované platné dáta. Tak je zaistená plná redundancia av prípade straty vstupného signálu dôjde k okamžitému prepnutiu na iný vstup.

Každá DMC-842 jednotka používa síce iba 8 kanálov, ale umožňuje prechod až 56 kanálov cez MADI. Vďaka tejto technológii je umožnené sériové kaskádovanie viacerých DMC-842. Prichádzajúce MADI dáta prejdú cez nezmenené, iba k nim je pridaný ďalší osemkanálový blok. Tak je možné zaradiť za seba až 8 DMC-842. Celkom je teda na poslednom DMC-842 dostupných 64 kanálov. Pri takomto radení dochádza k oneskoreniu o 3 sample na každej jednotke. Tento problém s offsetom je riešený funkciou kompenzácie oneskorenia.

Výrobca RME
Farba Čierna