Ruark RS1 - Orech

SKU
RUA000046
Znížená cena 399,60 € Bežná cena 419 €
Do 5 dní
0.0
0% of 100
Napísať recenziu
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznícke recenzie

Vaše hodnotenie

Emócie, rytmus, hudba as ňou aj zrýchlený tep, skvelá nálada, pulzujúce telo – to všetko môžete zažiť vďaka novému subwooferu.

 

Basový boom

Rock alebo pop, jazz alebo klasika, hip hop a akákoľvek ďalšia hudobná produkcia dostane nový rozmer s prototypom subwoofera, stavaného podľa užívateľských predstáv. V Ruark Audio vyvinuli úplne nový model, ktorý sa zrodil vďaka snahe vylepšiť zvuk reproduktorov a zatraktívniť prostredie. S firemnými reproduktormi vedia transformovať zvukový výkon akéhokoľvek domáceho reproduktora a oživiť ho divokým rytmom aj bohatou harmóniou. Prečo nový subwoofer? Bez basov to jednoducho nie je ono.

 

Pozrite sa mu na zúbky…

Stačí jeden pohľad. Dáva na počkanie pocit, že sa bez neho nemožno zaobísť. Jednoducho a stručne: riadeným hudobným basom sa ťažko odoláva. Moderná subwooferová jednotka je esteticky aj hudobne takmer dokonalá, obľúbená je nielen pre flexibilnú, prispôsobivú mriežku a užité drevené panely. RS1 poskytuje basy, ktoré menšie reproduktory nedokážu vytvoriť, k tomu navyše navodia uspokojivejší a realistickejší zvukový zážitok. Je skvelým doplnkom k modelom Ruark MR1 a R3S, ale aj k inému systému, ktorý nepohrdne štýlovým subwooferom a dobrým zvukom. Radosť z basov, z každučkej noty, tónu je tak blízko, že dlhé rozhodovanie nie je na mieste.

 

Pohľadný, výkonný, vybavený

Výkonný 100 W RMS zosilňovač triedy D s mäkkým orezovým filtrom a jednoduché nastavenie je bezkonkurenčnou devízou. Funguje s frekvenčnou odozvou 25 – 200 Hz. Výrobca sa zameral na vyladenú skriňu, zahŕňajúcu 170 mm upravený aktívny menič s dlhým dosahom a 170 mm pasívny radiátor s nastaviteľnou výhybkou (50–180 Hz). Nechýba ovládač úrovne vstupu a hlasitosti, 180-stupňový prepínač fázy a subwooferový vstup cez Mono RCA vstup. Ruark si potrpí na špičkový vzhľad svojich produktov - výnimočná povrchová úprava má podobu šedej olovnaté látky na skrini s horným a spodným panelom Rich Walnut.

 

Spokojnosť poslucháčov je nadovšetko

Vylepšiť zvukový zážitok je cieľom každého výrobcu reproduktorovej techniky. Ako perfektný doplnok k modelom Ruark MR1 a R3S okorení štýlovo akúkoľvek posluchovú skladbu. Komfortná sub jednotka má v rukáve samé esá - technické špecifikácie nemajú obdoby. Pôžitok z hudby nie je len o prebujnených basech, ale predovšetkým o hlbokom, kontrolovanom muzikálnom zvuku. Preto sú kryt a vlastné meniče optimalizované s cieľom dodať prirodzene rozšírené basy, rýchle, dynamické, rytmické. Systém funguje vďaka výkonnému zosilňovaču novej generácie, ktorý má basy pod kontrolou.

 

Technické špecifiká

Subwoofer má mierne vyklenutý tvar. Je 300 mm vysoký, 250 mm široký, meria 265 mm do hĺbky vrátane nožičiek a ovládacích prvkov. Váži 6,7 kg. Spotreba energie je 0,5 W v pohotovostnom režime, 2,0 W v nečinnosti. Okrem jednotky je pribalený ešte sieťový kábel, 1,5 m RCA konektor a sprievodca rýchlym štartom. Ruark Audio je známa ako rodinná britská spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1986. Svoj prvý veľký úspech zaznamenala vďaka uvedeniu svojej prvej jednotky R1, teraz prichádzajúcej už vo svojom treťom vydaní. Portfólio rozšíril vôbec prvý subwoofer RS1, ktorý nemožno zamieňať so streamovacím rádiom R1S, uvedeným na trh skôr. Tento najnovší prírastok do rodiny Ruark je možné použiť s oceňovaným Bluetooth reproduktorom MR1 a systémom všetko v jednom R3S. Ruark primárne smeruje tam, „kde je vyžadovaný štýlový subwoofer a dobrý zvuk“.

Výrobca Ruark Audio
Typ subwoofera Aktívny
Meniče

170 mm aktivní měnič s dlouhým zdvihem

170 mm pasivní zářič

Výkon kontinuální (W) 100
Frekvenčná odezva od (Hz) 25
Frekvenčná odezva do (Hz) 200
Farba Orech
Šírka (mm) 250
Výška (mm) 300
Hĺbka (mm) 265
Hmotnosť (kg) 6,7