Technics SA-C600 - Čierna + Technics SB-C600 - Čierna

SKU
SAC600BKSBC600BK
2 290 €
Skladom

0.0
0% of 100
Napísať recenziu
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznícke recenzie

Vaše hodnotenie

Najlepší systém na trhu

 

Najlepší systém na trhu, zložený zo sieťového CD receivera Technics SA-C600 a regálových reproduktorov Technics SB-C600

 

Sieťový CD receiverTechnics SA-C600

 

Jediné zariadenie, ktoré praská vo švíkoch a obsahuje celý rad hudobného obsahu. SA-C600 umožňuje prehrávanie CD, rádia a streamovanie hudby v jednom štýlovom zariadení. Buďte si istí, že mnoho možností neohrozuje zvukový štandard Technics - budete ohromení špičkovým zvukovým inžinierstvom, ktoré SA-C600 predvádza. Toto elegantné zariadenie je k dispozícii v čiernom a striebornom prevedení.

Plne digitálny zosilňovač, JENO Engine

 

SA-C600 využíva plne digitálny zosilňovač s preslávenou digitálnou zvukovou technológiou Technics. Jeho digitálny prenosový systém spracováva signály plne digitálne vo všetkých fázach od vstupu po výstup. V porovnaní s analógovým prenosom je tento systém menej náchylný na degradáciu signálu spôsobenú vonkajším šumom, čo zaisťuje presnejší prenos signálu. Presné spracovanie signálu prináša nielen digitálny zvuk s vysokým rozlíšením, ale taktiež zachováva jemnú štruktúru, ktorá je vlastná analógovým nahrávkam.

Systém dvojitého napájacieho obvodu

 

Konštrukcia napájacieho zdroja je v audio systémoch obsahujúcich prehrávače CD, zosilňovače, digitálne obvody a ďalšie podobné komponenty mimoriadne dôležitá. Pre elimináciu akýchkoľvek nepriaznivých vplyvov na zosilňovač je model SA-C600 vybavený vyhradeným napájacím zdrojom pre obvody zosilňovača, ktorý je nezávislý od všetkých ostatných obvodov a napája dva nezávislé transformátory. Prepojenie káblov medzi oboma vyhradenými transformátormi a obvodmi zosilňovača je taktiež optimalizované na zníženie šumu.

Generátor hodín s čistým napájaním

 

Napájanie hodinových obvodov JENO Engine využíva rovnaký obvod na potlačenie šumu, ktorý je použitý vo vlajkovom modeli gramofónu Technics SL-1000R, aby sa zlepšilo potlačenie šumu. Tým je dosiahnutá vynikajúca lokalizácia zvukového obrazu a transparentného priestorového prejavu.

Vstavaný Phono ekvalizér kompatibilný s MM kazetou

 

Vstavaný phono ekvalizér podporuje gramofónové vložky MM. Gramofónový ekvalizér využíva špeciálny napájací zdroj a je vybavený napájacím obvodom, ktorý je odlišný od riadiaceho obvodu pre lepšiu redukciu šumu. Obvod ekvalizéra má tiež tienenú konštrukciu, ktorá odtiňuje účinky vonkajšieho šumu a umožňuje zosilnenie signálu bez straty vernosti.

Kompatibilita diskov -Audio CD, CD-R/CD-RW (CD-DA, disky nahrané a dokončené na nahrávacích zariadeniach.)


Regálové reproduktory Technics SB-C600

Pokročilý presný fázový menič

Reprodukcia hudby so zvýšenou priestorovou expresivitou zvuku vyžaduje, aby boli všetky vlnoplochy zvukov vyžarovaných z reproduktorovej jednotky vyrovnané bez ohľadu na posluchovú pozíciu. Koncept bodového zdroja zvuku je jedným z ideálnych prístupov, ako to dosiahnuť. Pre realizáciu reprodukcie bodového zdroja zvuku bolo prijaté koaxiálne usporiadanie a následne bolo skombinované s originálne tvarovanou lineárnou fázovou zátkou na vyrovnanie fáz a membránou Smooth Flow tvorenou membránou plytkého tvaru a hladkým tvarom hrán pre minimálny odraz zvuku. Výsledkom je sférická vlna so zarovnanými vlnoplochami vyžarovaných zvukov. Dvojpásmová koaxiálna reproduktorová jednotka SB-C600 realizuje jasnú lokalizáciu zvukového obrazu a hladký, vysoko kvalitný zvuk bohatý na emócie, pričom zdedila koncepciu bodového zdroja zvuku a lineárnej fázy, ktorú spoločnosť Technics neúnavne sleduje.

Lineárny fázový konektor

Originálne tvarovaná akustická zátka je umiestnená na prednej strane membrány výškového reproduktora a zaisťuje schopnosť reprodukcie zvuku s vysokým rozlíšením a širokú zvukovú scénu.

Membrána s plynulým tokom

Pokiaľ má zvuková vlna na povrchu prenášajúcom zvuk nepravidelnosti, dochádza k narušeniu jej vlnoplochy v dôsledku tvarov týchto nepravidelností, čo má za následok zhoršenie frekvenčných charakteristík. Vysoké frekvencie, ktoré majú krátku vlnovú dĺžku, bývajú náchylnejšie na zhoršenie zvukových charakteristík. Membrána woofera v koaxiálnej reproduktorovej jednotke má plytký tvar a hladký okraj, aby sa znížil odraz zvuku. Výsledkom je minimálne narušenie vlnoploch zvukových vĺn vyžarovaných z membrány, čím sa realizuje vynikajúca frekvenčná odozva a fázová charakteristika aj široká smerovosť. Vďaka tejto konfigurácii je dosiahnutá široká zvuková scéna a plynulý a bohatý rozsah stredných a vysokých frekvencií.

Hladký prietokový port

Basreflexový port s bežným tvarom vytvára veľký prúdový vír vzduchu, ktorý vyvoláva nepríjemný vysokofrekvenčný šum. Spoločnosť Technics použila metódu riadenia prúdenia vzduchu používanú pri krídlach lietadiel a navrhla tvar prierezu portu pomocou analýzy prúdenia. Optimálne navrhnutý tvar portu nespôsobuje rušenie prúdenia vzduchu v otvore a zaisťuje kvalitnú reprodukciu basov s minimálnym šumom a vynikajúcou odozvou.

Stacionárna konštrukcia

Dôkladne odstraňuje nežiaduce alebo nechcené zvuky a reprodukuje iba zamýšľané zvuky s vysokým odstupom signálu od šumu. Architektúra "Balanced Driver Mount Architecture" použitá vo veľkej triede SB-G90M2 bola pre tento model optimalizovaná vďaka plnému využitiu CAE (Computer Aided Engineering). Okrem toho bola novo navrhnutá prepážka na uchytenie reproduktorov, ktorá drží reproduktorové jednotky na mieste, aby sa posilnila tuhosť celej skrine. Kombinácia týchto faktorov maximalizuje výhody konštrukcie s gravitačným stredovým uchytením. Starostlivo bola preskúmaná tuhosť a tvar jednotlivých dielov tvoriacich koaxiálnu reproduktorovú jednotku, aby sa eliminovali zbytočné vibrácie a hluk.

Vyvážená architektúra uchytenia reproduktorov

Pre realizáciu pokojného zvuku s nízkym skreslením využíva model SB-C600 prednú časť uchytenia reproduktora, ktorá vznikla optimalizáciou koncepcie konštrukcie s nízkou rezonanciou a vysokou tuhosťou modelu SB-G90M2 pomocou CAE. Originálne tvarovaná priečka na uchytenie reproduktorov udržuje koncentráciu napätia pod kontrolou. Prepážka na uchytenie reproduktorov zaisťuje dostatok vetracích otvorov, ktoré zaisťujú plynulé prúdenie zvukov vyžarovaných zo zadných strán reproduktorových jednotiek a zlepšujú odozvu pri zachovaní nízkej rezonancie a vysokej tuhosti. Táto konštrukcia navyše znižuje vibrácie celej skrine a minimalizuje účinky na ostatné zariadenia.

Vysoko kvalitné diely

V sieťovom obvode sú použité vysoko kvalitné diely, ako sú polypropylénové filmové kondenzátory, vodiče OFC a ďalšie. Svorky reproduktorov sú vyrobené z mosadze.

Celohliníkové membrány

Membrány woofera a tweetera sú vyrobené z hliníkového materiálu s hliníkovou úpravou pre zjednotenú kvalitu tónu a poskytujú vyvážený zvuk ako celopásmová jednotka.

Vysoko analyzované a optimalizované komponenty

Na dosiahnutie presnej lokalizácie zvukového obrazu boli konštrukčné diely, ako sú dištančné prvky a drôtené priechodky, podrobené rozsiahlej analýze za účelom eliminácie nežiaducich vibrácií a šumu.

Matne čierna povrchová úprava

Predná prepážka skrine SB-C600 je potiahnutá matnou farbou zmiešanou s práškom pre krásny matný povrch.

Ukážka


Zloženie setu Stereo receiver, Regálové reproduktory