Xavian

Xavian
Ikona Xavian unikát

SVETOVÝ UNIKÁT

Povrchová úprava, pozornosť venovaná detailom a celkové remeselné spracovanie sú na svete jedinečné. Škála farieb a typov dýh je mimoriadne široká a rozmanitá.

 

Ikona Xavian materiál

JEDINEČNÉ MATERIÁLY

Absolútne špičkové prevedenie. Použité materiály a technológie patria k najlepším na svete.

 

Ikona Xavian zvuk

FATASTICKÝ ZVUK

Xavian poskytuje rýchly, pevný a špecifický zvuk. Počúvanie dodáva dobrý pocit energie a živosti. Prevláda celková ľahkosť a svižnosť prezentácie.

 

Xavian je česká spoločnosť s viac ako 20-ročnými skúsenosťami.
Zakladateľom, dizajnérom a dušou spoločnosti je Roberto Barletta, ktorý sa narodil v Turíne, ale jeho rodina pochádza z južného Talianska, konkrétne z oblasti Magna Grecia, ktoré bolo dôležitým centrom gréckej civilizácie. Táto skutočnosť spolu s dlhou rodinnou hudobnou tradíciou rozhodujúcim spôsobom ovplyvnila Robertov záujem o výskum technológií, ktoré umožňujú reprodukciu hudby. V roku 1994 sa Robert presťahoval do Prahy, kde založil spoločnosť, ktorú pomenoval "Xavian" podľa gréckej mytológie.
Nemohol to byť nikto iný ako Orfeus, najväčší hudobník a spevák, kto mohol dať svoje meno epickej sérii reproduktorov Xavian. Talianske korene Roberta Barletta sú v technike Orpheo viac než zjavné. Debna, vyrobená zo špeciálne vybraného masívneho talianskeho dubového dreva, sa po zlepení "skladuje" niekoľko týždňov, kým sa dokončí samotný reproduktor.
Dokonalá tonalita pre homogénny, všestranný prednes, vynikajúca časová koherencia, dostatočná dynamická rezerva a minimálne skreslenie sú základnými charakteristikami zvuku Orfeo.

Séria Natura - elegantný dizajn a inšpirácia prírodou

Xavian Premio Esclusivo

Xavian Premio Esclusivo je dvojpásmový basreflexový model. Vysokotónový reproduktor je s mäkkou látkovou kupolou. Cievka reproduktora má veľký a neštandardný priemer 29 mm. Woofer je 175 milimetrový model vyrobený z papiera so špeciálnou povrchovou úpravou. Obe jednotky sú vyrobené na zákazku spoločnosťou AudioBarletta. Dvojpásmová frekvenčná výhybka s prechodovou frekvenciou nastavenou na 2 690 Hz je vybavená kondenzátormi Mundorf a Xavian.
Pracovný frekvenčný rozsah 35 až 30 kHz pri -3 dB je pre taký malý reproduktor takmer extrémny. Spoločnosť Xavian používa podľa svojej webovej stránky systém Phase Zero, v ktorom sú jednotky zapojené do série. Na filtri sú použité komponenty Mundorf.
Skriňa je vyrobená z masívneho dubového dreva, čo sa nevidí často, aspoň nie v tejto triede.
Regálová reprosústava Premio Esclusivo vyniká úžasným fyzickým spracovaním, monitorovými detailmi, energickým a živým zvukom a neuveriteľnou autentickosťou tónov.
Nakupovať podľa

Položky 1-36 z 96

Nastaviť zostupný smer
Page
 1. Xavian Concerto

  6 265 €
  Do 5 dní
 2. Do 5 dní
 3. Do 5 dní
 4. Do 5 dní
 5. Do 5 dní
 6. Do 5 dní
 7. Do 5 dní
 8. Do 5 dní
 9. Do 5 dní
 10. Do 5 dní
 11. Do 5 dní
 12. Do 5 dní
 13. Do 5 dní
 14. Do 5 dní
 15. Do 5 dní
 16. Do 5 dní
 17. Do 5 dní
 18. Do 5 dní

Položky 1-36 z 96

Nastaviť zostupný smer
Page