Xavian

Xavian
Ikona Xavian unikát

SVETOVÝ UNIKÁT

Povrchová úprava, pozornosť venovaná detailom a celkové remeselné spracovanie sú na svete jedinečné. Škála farieb a typov dýh je mimoriadne široká a rozmanitá.

 

Ikona Xavian materiál

JEDINEČNÉ MATERIÁLY

Absolútne špičkové prevedenie. Použité materiály a technológie patria k najlepším na svete.

 

Ikona Xavian zvuk

FATASTICKÝ ZVUK

Xavian poskytuje rýchly, pevný a špecifický zvuk. Počúvanie dodáva dobrý pocit energie a živosti. Prevláda celková ľahkosť a svižnosť prezentácie.

 

Xavian je česká spoločnosť s viac ako 20-ročnými skúsenosťami.
Zakladateľom, dizajnérom a dušou spoločnosti je Roberto Barletta, ktorý sa narodil v Turíne, ale jeho rodina pochádza z južného Talianska, konkrétne z oblasti Magna Grecia, ktoré bolo dôležitým centrom gréckej civilizácie. Táto skutočnosť spolu s dlhou rodinnou hudobnou tradíciou rozhodujúcim spôsobom ovplyvnila Robertov záujem o výskum technológií, ktoré umožňujú reprodukciu hudby. V roku 1994 sa Robert presťahoval do Prahy, kde založil spoločnosť, ktorú pomenoval "Xavian" podľa gréckej mytológie.
Nemohol to byť nikto iný ako Orfeus, najväčší hudobník a spevák, kto mohol dať svoje meno epickej sérii reproduktorov Xavian. Talianske korene Roberta Barletta sú v technike Orpheo viac než zjavné. Debna, vyrobená zo špeciálne vybraného masívneho talianskeho dubového dreva, sa po zlepení "skladuje" niekoľko týždňov, kým sa dokončí samotný reproduktor.
Dokonalá tonalita pre homogénny, všestranný prednes, vynikajúca časová koherencia, dostatočná dynamická rezerva a minimálne skreslenie sú základnými charakteristikami zvuku Orfeo.

Séria Natura - elegantný dizajn a inšpirácia prírodou

Xavian Premio Esclusivo

Xavian Premio Esclusivo je dvojpásmový basreflexový model. Vysokotónový reproduktor je s mäkkou látkovou kupolou. Cievka reproduktora má veľký a neštandardný priemer 29 mm. Woofer je 175 milimetrový model vyrobený z papiera so špeciálnou povrchovou úpravou. Obe jednotky sú vyrobené na zákazku spoločnosťou AudioBarletta. Dvojpásmová frekvenčná výhybka s prechodovou frekvenciou nastavenou na 2 690 Hz je vybavená kondenzátormi Mundorf a Xavian.
Pracovný frekvenčný rozsah 35 až 30 kHz pri -3 dB je pre taký malý reproduktor takmer extrémny. Spoločnosť Xavian používa podľa svojej webovej stránky systém Phase Zero, v ktorom sú jednotky zapojené do série. Na filtri sú použité komponenty Mundorf.
Skriňa je vyrobená z masívneho dubového dreva, čo sa nevidí často, aspoň nie v tejto triede.
Regálová reprosústava Premio Esclusivo vyniká úžasným fyzickým spracovaním, monitorovými detailmi, energickým a živým zvukom a neuveriteľnou autentickosťou tónov.
Nakupovať podľa

Položky 1-12 z 88

Nastaviť zostupný smer
 1. Xavian Madre Perla Esclusiva - Biely klavírny lesk
 2. Xavian Madre Perla Esclusiva - Marina
  Do 5 dní
 3. Xavian Madre Perla Esclusiva - Cognac
  Do 5 dní
 4. Xavian Aria - Čierny lesk
  Do 5 dní
 5. Xavian Aria - Biely lesk
  Do 5 dní
 6. Xavian Aria - Zebrano
  Do 5 dní
 7. Xavian Aria - Čerešňa
  Do 5 dní
 8. Xavian Aria - Orech
  Do 5 dní
 9. Xavian Concertino - Dub
  Do 5 dní
 10. Xavian Concertino - Biely vysoký lesk
  Do 5 dní
 11. Xavian Concertino - Čerešňa
  Do 5 dní
 12. Xavian Concertino - Orech
  Do 5 dní

Položky 1-12 z 88

Nastaviť zostupný smer