Cambridge Audio Duo

SKU
5055300413109
Rating:
100%
365 €
Skladom

Čomu dať prednosť? Výhode pohyblivých cievok alebo pohyblivého magnetu? Ideálne však je nemusieť sa vzdať ani jedného. Phono predzosilňovač Duo to vie s oboma, ako s prenosky typu MC či MM. Minimum negatívnych vplyvov a vysoká kvalita modulu s integrovaným zosilňovačom slúchadiel, to je to, čo hľadáme. Tiež vinyl, ktorý vydáva skvelý zvuk, môže uspokojiť aj náročného audiofila.

 

  • Vysoko kvalitný stereo MM / MC phono predzosilňovač
  • Obsahuje integrovaný slúchadlový zosilňovač s 6,35 mm jack výstupom
  • Majstrovské napájanie - rýchla odozva, vysoká presnosť a znížený šum
  • Garantovaný nízky šum vďaka komponentom na obvodové doske přidělaným k povrchu
  • Prémiový hliník a oceľ, finiš v štýlovej grafitové šedi

 

Aký je zvuk?

Poslucháč nemusí upratať svoju hudobnú zbierku a vyhádzať všetky staré dosky. Vďaka vinylovému oživenie môže byť zábava skvelá, len je potrebné zariadiť všetko potrebné. Pre zachovanie unikátneho charakteru vinylového zvuku je ideálna predzosilňovač Duo phono, ktorý je starostlivo navrhnutý a vybavený najmodernejším napájacím zdrojom prepínacieho režimu, vrátane nového usporiadania plošných spojov za účelom eliminácie nežiaduceho šumu.

 

Špecifikácie s názvom phono

Ak sú pripomenuté nízko-úrovňové signály, vytvárané gramofónom, pripojiť sa priamo k prehrávaču neumožňujú všetky zosilňovacie moduly. Avšak Phono predzosilňovač je výnimkou, pretože zosilňuje tento signál na ďalej spracovateľný, s ktorým už výkonový zosilňovač môže pracovať. Ak je však hluku moc a stále sa kumuluje, je odporúčaným komponentom práve model Duo z dielne Cambridge Audio. Napájací zdroj prepínače vie navýšiť výkon prepnutím zvukového kmitočtu zvonku, tak mohutne znižuje hluk. K tomu istému prispieva tiež inovatívne usporiadanie dosky plošných spojov.

 

Hudba z vinylu pre všetkých

Kto by bol povedal, že hudba z vinylových záznamov môže byť tak príjemná, mäkká a hladká. Niet nad počúvanie v súkromí, spolu s využitím integrovaného slúchadlového výstupu Duo. Úplne unikátny zmenou je integrácia 6,35 mm slúchadlového konektoru priamo do phono fázy, takže poriadny zvuk sa ponúka aj vtedy, keď nie je možnosť hrať poriadne hlasno. Integrovaný výstup pre slúchadlá je pripomienkou, že nie je potrebné zapínať zosilňovač iba pre napájanie slúchadiel. Výsledkom je teda aj ekologickejšie posluchový efekt.

 

Sila spočíva v detailoch a maličkostiach

Spoločnosť Cambridge Audio má za sebou návrh a výrobu předzesilovacího modulu Solo, takže zrod komponentu Duo je vyhodnoteným dôsledkom pokroku v technológiách a postupoch. Šancu majú napodiv aj staršie a opotrebované zdroje, podzvukové filter pomáha odstrániť nízkofrekvenčné negatíva, ktoré môžu spôsobovať nedokonalosti vinylového materiálu. Kombinácia s ovládacím zariadením pre vyváženie potenciálu a vyrovnaním potenciálnych schodkov kaziet v prehrávači (spôsobuje rozdiel medzi ľavým a pravým kanálom) prináša detailný zážitok s presným zvukovým kreditom.

 

Ekologický dopad a špecifiká

Predzosilňovač Duo je voči životnému prostrediu šetrný, a to vďaka menej ako 0,5 W spotrebe energie v pohotovostnom režime a funkciu automatického vypnutia. To nastane v prípade 20 minútového nepoužívania zariadenia. Maximálna spotreba dosahuje 10 W, nominálne výstupné napätie je 300 mV. Tolerancia krivky RIAA je +/- 0,3 dB pri 30 - 50 000 Hz. Vstupná impedancia dosahuje úrovne u MM 47 kOhm, u MC 100 Ohm. THD + N skreslenie je pri 1 kHz v pásme 20 - 20 000 Hz BW pre MM: <0,0025%, pre MC: <0,20%. Vstupná kapacita dosahuje 100 pF. Prístroj je vyrobený podľa rozmerov 48 x 215 x 159 mm, pričom váži 0,95 kg.

 

Vinylová revolúcia

Prenosková predzosilňovača Cambridge Audio Duo a Solo sú novinkou v rade zosilňovacích modulov a vynikajú nielen špičkovým vzhľadom, ale aj skvelým potenciálom. Na prvý pohľad je zrejmé, že nové predzosilňovača prešli výraznými premenami - modifikácie a inovácie má totiž tento anglický výrobca elektroniky v každodennom popise práce.

 

Ukázka Cambridge Duo a Solo

Výrobca Cambridge Audio
Typ Analógový
Určení MC, MM
Analógový vstup RCA (Phono)
Analógový výstup RCA (Fixní), Jack (6,35 mm)
Digitálny výstup Koaxiální 3,5 mm
Zosilnenie (dB) MM: 39 / MC: 60
Odstup signál / šum (dB) MM: 90 / MC: 70
Impedancia (Ω) MM: 47000 / MC: 100
Kapacitancie (pF) 100
THD+N (%) MM: 0,0025 / MC: 0,2
Farba Grafit
Šírka (mm) 215
Výška (mm) 48
Hĺbka (mm) 159
Hmotnosť (kg) 0,95
Vaše hodnotenie