DORUČOVANIE OBJEDNÁVOK PREBIEHA BEZ OBMEDZENIA A ZADARMO !!

Cary Audio DMS-700 Network Audio Player

SKU
CADMS700NAP-5640212
9 249 €
Do 5 dní

Značka s dobrou povesťou

Odkiaľ pochádza výrobca elektroniky Cary Audio? Značka Cary Audio so sídlom v Severnej Karolíne, ktorá má pomerne bohaté dedičstvo, si vďaka svojim ventilovým zosilňovačom zabezpečila úctyhodnú reputáciu - v oblasti špičkovej elektroniky sa vyzná viac než dobre a vie, ako na to, a to aj v oblasti DAC a streamovacích zariadení.

Vlajková loď v prístave

Sieťové audio prehrávače majú zelenú a je po nich veľký dopyt. Jednou z najnovších noviniek vyrábaných pod hlavičkou spoločnosti Cary Audio je prehrávač DMS-700. Po vzore predchádzajúceho modelu DMS-600 a jeho veľkosti sa snaží o čo najlepší zvukový výstup, aby bol tým, čím chce spoločnosť Cary Audio byť: "absolútne najlepšie znejúcim sieťovým audio streamerom na svete."

Výhody a vylepšenia

Sieťový zvukový prehrávač DMS-700 vyradil predtým používané čipy DAC AK4497EQ a používa najnovší vlajkový DAC AKAC, AK4499EQ. Napäťový výstup architektúry Delta-Sigma je nahradený a nový DAC R2R (rezistor na odpor) s prúdovým výstupom je nový. Tento inovatívny prehrávač predstavuje kompletné prepracovanie digitálnych obvodov DMS. Architektúra R2R znie viac analógovo a zároveň odhaľuje veľké množstvo detailov a vyznačuje sa prirodzenou, hladkou hudobnou odozvou.

DMS -700 je postavený z jednej tretiny analógovo, z jednej tretiny tak, aby zodpovedal digitálnym obvodom, a zvyšok tvorí napájací zdroj, ktorý má byť tienený a izolovaný. Je vybavený mnohými vylepšenými funkciami vrátane obrazovky LCD s dvojnásobným rozlíšením oproti predchádzajúcim modelom DMS. Medzi ďalšie špecifiká patria hodiny s oscilátorom Crytek, sedem nezávislých regulovaných napájacích zdrojov, vstupy USB/SD kariet so zabudovanou funkciou NAS Drive, Spotify Connect. K dispozícii sú koaxiálne a optické funkcie DSD a PCM 384 kHz a vyššie. Výrobca nezabudol ani na režim Pure Audio a časovač vypnutia.

Cary Audio a úspech

Podľa slov Billyho Wrighta zo spoločnosti Cary Audio "len málo spoločností používa FPGA DAC a ešte menej spoločností používa R2R Ladder DAC; takmer nikto nepoužíva oboje." Preto sa spoločnosť zaviazala k dokonalosti a posunula platformu DMS oveľa ďalej. Použitie samotného prevodníka R2R je výzvou. Preto sa na podporu rebríkového D/A prevodníka AK4499EQ R2R používa čip FPGA a každý z nich je naprogramovaný tak, aby podporoval ten druhý - výsledkom je úžasný, verný zvuk. Spoločnosť Cary Audio je známa navrhovaním hudobných analógových obvodov.

Všetko je lepšie s obrazovkou LCD

Okrem špičkového zvuku je prehrávač DMS-700 oveľa bohatší, než sa na prvý pohľad zdá. Jeho LCD displej má oproti predchádzajúcim modelom DMS dvojnásobné rozlíšenie 1600 x 1200 dpi a ďalšie priority. Radenie skladieb do frontu a miešanie tam a späť zo všetkých sieťových, internetových, USB a SD vstupných zdrojov je možné bez zastavenia prehrávania aktuálnej skladby alebo zdroja. Tento elegantný model, či už v čiernej alebo striebornej farbe, má okrem režimu a časovača vypnutia aj upravenú funkciu servera pre zoznamy skladieb a pridávanie interpretov vrátane pridávania albumov do zoznamov skladieb.

Výhľad do budúcnosti

Nový model Cary Audio DMS-700 nemusí byť sklamaním, pretože ešte nemá certifikáciu Roon Ready. Prísľubom je prebiehajúca certifikácia, ktorá sa neskôr aktivuje aktualizáciou firmvéru. Prehrávač má všetky predpoklady na to, aby sa stal priekopníkom nového zvuku, ktorý vo svojej funkčnosti odhalí všetky rezervy prehrávanej produkcie v ich najčistejšej podobe - to všetko k spokojnosti širokej audiofilskej verejnosti.

Výrobca Cary Audio
Digitálny vstup Koaxiálny RCA, Optický, USB-A
Digitálny výstup Koaxiálny RCA, Optický
Typ streamera Hybridný
D/A prevodník 1 – 4 channel AK4499EQ for true balanced output
Analógový výstup RCA (Line), XLR
Frekvenčná odezva od (Hz) 2
Frekvenčná odezva do (Hz) 22 000
Odstup signál / šum (dB) 0.1
THD (%) 0.0001
Sieťové pripojenie Wi-Fi, Ethernet
Internetové streamovacie služby Internetové rádio, Qobuz, Spotify, TIDAL, MQA, Roon
PCM - vzorkování (kHz) až 768
PCM - kvantování (bit) až 32
DSD až DSD512 (22,6 MHz)
Farba Čierna
Šírka (mm) 438
Výška (mm) 95
Hĺbka (mm) 413
Hmotnosť (kg) 12,7
Vaše hodnotenie