DALI Spektor 1 - Orech

SKU
5703120109046
AKČNÁ PONUKA
Znížená cena 223 € Bežná cena 258 €
Skladom
Cena za pár
Spolu to funguje, Technics a reproduktory
Znížená cena 223 € Bežná cena 258 €
+
Znížená cena 816 € Bežná cena 1 099 €
+
=
1 198,00 €
0.0
0% of 100
Napísať recenziu
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznícke recenzie

Vaše hodnotenie

Výkonné ultra-kompaktné reproduktory

  • Nízko-stratový stredobasový menič s kužeľom z drevených vlákien
  • Univerzálny k akémukoľvek zosilňovaču / receiveru vo svojej cenovej kategórii
  • Jemný výškový menič má výborné rozlíšenie reprodukcie
  • Držiaky na stenu v balenie

Zvukový efekt za príjemnú cenu

Je na každom z užívateľov, aké nároky na počúvanie majú. Východiskovým kritériom nie je len výber počúvaného, ​​ale tiež výber audio vybavenia. Pritom kvalita aparatúry má na kvalitu počúvania pomerne veľký vplyv. Preto ultra-kompaktná reproduktorová sústava radu Spektor zaujme verejnosť hneď z niekoľkých uhlov pohľadu.

Spektor v trojitom prevedení

Séria dánskeho výrobcu DALI prichádza na trh hneď s tromi modelmi reproduktorových sústav - stĺpové duo dopĺňajú väčšie a menšie regálové sústavy. Spoločne potom vytvárajú kompletnú konfiguráciu, ktorá mnohým audiofilům v danej cenovej relácii urobí radosť.

Spektor 1 - koncept pre nenáročných

Tento set je daný stredo-basovým reproduktorom s priemerom 110 mm a výškovú 21 mm kalotou tweetera. Stredo-basový reproduktor má ľahkú a pevnú kužeľovú membránu zo zmesi jemnozrnného papiera s drevenými vláknami, kalotová membrána výškového reproduktora je vyrobená z veľmi jemnej, ľahké tkaniny. Táto reproduktorová sústava je ideálna pre ľubovoľnú situáciu aj priestor, kde je dostačujúca malý, ale dobre hrajúci reproduktor. Hodí sa nielen pre stereo systém, ale zastúpi aj predné, zadné alebo bočné reproduktory v sekcii domáceho kina.

Unikátny zvukový koncept

Spektor sám o sebe zastupuje ojedinelý zvukový koncept, navyše za veľmi príjemné ceny. Obsahuje rad nových technologických firemných prvkov - originálny tweeter, woofer s membránou z radu Opticon a rigidnú ozvučnicu. Výslednému efektu napomáha nízko-stratová konštrukcia reproduktorového koša, nízko-stratové zavesenie membrány, čo optimalizuje výkon.

Technické údaje a špecifika

Dvojpásmová policová sústava s bass-reflexom funguje v rozsahu 59 - 26 000 Hz (+/- 3 dB) s akustickou citlivosťou 83 dB pri 2,83 V / 1 m a nominálnou impedanciou 6 Ohm. Maximálny akustický tlak (SPL) má 103 dB. Deliaca frekvencia je 2 100 Hz, odporúčaný výkon zosilňovača sa pohybuje medzi 40 - 100 W. Rozmery kabinetov sú 140 x 237 x 195 mm, hmotnosť 2,6 kg. Odporúčaná vzdialenosť od steny je 1 - 50 cm. Čo sa týka konštrukčnej geometrie, potom predná doska šasi a zvukovodu výškového reproduktora je optimalizovaná pre pracovné podmienky mäkkú kalotou, s cieľom spojiť široký frekvenčný rozsah s vyžarovacím uhlom a nízkym zafarbením zvuku.

Široký vyžarovací uhol

Výrobca zjednodušuje začlenenie svojich reproduktorov do každej posluchovej miestnosti, čo súvisí s použitými materiálmi u oboch reproduktorov. Konštrukčná geometria reproduktorových sústav Spektor je navrhnutá tak, aby sa dosiahlo širokého vyžarovacieho uhla, teda rozptylu zvuku. Dobre vyvážený zvuk je tak aj mimo os reproduktorov. To je dôležité, pretože užívateľ pri počúvaní často nesedí priamo v osiach reproduktorov, a to je zároveň dôvodom, prečo všetky reproduktory DALI nemusí byť natočené smerom k poslucháčovi.

Akustické vlastnosti

Primárnou funkciou každého meniča je previesť elektrický signál zo zosilňovača na čo najrealistickejšie zvukový obraz v posluchovom interiéri. Z toho dôvodu je modelový rad DALI Spektor navrhnutý so zameraním na dosiahnutie priezračného, ​​autentického a priestorového zvuku tak, aby sa reprodukcia maximálne priblížila zážitku živej hudby. Priezračnosť reprodukovaného zvuku je získaná nízkou stratou aj veľmi jemných informácií, frekvenčne a fázovo čistým prechodom medzi reproduktormi. Vďaka všetkým kladným vlastnostiam špeciálne navrhnutých zákazkových reproduktorov nie je potrebná ďalšia frekvenčná korekcia vo výhybke. Basové porty sú situované hneď za basovými reproduktormi, s cieľom dosiahnuť maximálneho prietoku vzduchu a minimálneho tlmiaceho efektu.

Ukážka DALI Spektor 1

 

Výrobca DALI
Počet pásem 2
Meniče Vysoké frekvence: 21 mm / Střední a nízké frekvence: 115 mm
Typ reproduktora Zadný bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenčná odezva od (Hz) 59
Frekvenčná odezva do (Hz) 26000
Dělící frekvence (Hz) 2100
Impedancia (Ω) 6
Citlivosť (dB) 83
Nominálny vstupný výkon (W) 40
Maximálny vstupný výkon (W) 100
Maximálny výkon - SPL(dB) 103
Farba Orech
Šírka (mm) 140
Výška (mm) 237
Hĺbka (mm) 195
Hmotnosť (kg) 2,6
Príslušenstvo Gumové nožky, držáky na stěnu