Vážení zákazníci, 28. 2. 2020 bude štúdio v Zlíne zatvorené z dôvodu návštevy výstavy Audio Video Show v Prahe. Ďakujeme za pochopenie.

+421 919 200 300

PO-PIA: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZADARMO PRE VŠETKÝCH

  • Slovensko
ELAC DS-S101-G
ELAC DS-S101-G ELAC DS-S101-G ELAC DS-S101-G ELAC DS-S101-G ELAC DS-S101-G ELAC DS-S101-G ELAC DS-S101-G

ELAC DS-S101-G

1 148,40 €

Dostupnosť: Do 5 dní

Popis

Music server

  • Music server a streamer
  • Streamovanie & prehrávanie z lokálneho úložiska
  • Multiroom
  • Integrovaný TIDAL a ROON

Nikde nekončiaci zvuk

Každý audiofil hľadá stále lepší a lepší zvukový efekt, pretože sleduje svoje stále vyššie a s pokrokom rastúce nároky.
Pridanie DS-S101-G hudobného servera Discovery Series k existujúcemu užívateľskému systému je jednoduché. S pripojením zariadenia na internet a k jednému z výstupov integrovaného zosilňovača ELAC je o hudbou na dlhú dobu postarané.

Discovery Series

Moderne navrhnutá elektronika má svojich zástupcov. Jedným z nich môže byť domáce hudobné centrum Discovery s typovým označením DS-S101-G. Výrobná spoločnosť ELAC vyvinula tento streamer a obliekla ho do kompaktného 900 g vážiaceho hliníkového šasi s rozmermi 210 x 45 x 110 mm. Vyznačuje sa oblými hranami, moderným vzhľadom a eleganciou zároveň. Povrchovú úpravu zaisťuje brúsený hliník, ktorý je krásne spracovaný. Čelnú stenu tvorí len súvislá reflexná plocha. Jediným informatívnym prvkom je v spodnej hrane zasadená jasne svietiaca biela stavová dióda. Všetky ovládanie má na starosti ovládacej aplikácie.

Ako rozšíriť domáce audio systém

Pridanie vlastnej hudobnej zbierky je rýchle - stačí pripojiť pevný disk k zadnému portu USB alebo nasmerovať Discovery do zariadenia NAS (Networked Attached Storage). Discovery DS-101-G sa postará o organizovanie a nahromadenie metadát pre celú hudobnú zbierku. Systém Discovery možno tiež rozšíriť do ďalších miestností. Vie dokonca nahradiť svojimi schopnosťami integrovaný zosilňovač alebo jednoduchý bezdrôtový reproduktor v ľubovoľnej izbe.

Špecifiká zariadenia

V sekcii pripojenia sú k dispozícii 2 analógové výstupy, koaxiálny výstup (192 kHz 24-Bit Max) a optický výstup (96 kHz 24-bit Max). Zariadenie tiež disponuje portom USB 2.0 a ethernetovým portom.
Ovládanie používateľského rozhrania zabezpečuje voľná aplikácia Roony Essentials Control (pre iOS 64-bit, Android 4.4 a vyšší, Windows 7, 8 a 10 a Apple OSX 10.8 a vyššie). K podporovaným zvukovým formátom patrí WAV, AIFF, FLAC, ALAC, OGG, MP3, AAC a 192 kHz 24-bit formáty WAV, AIFF, FLAC, ALAC. Z integrovaných streamingových služieb je k dispozícii Tidal. Užívať možno režimy prehrávania Gapless, Crossfade, Shuffle a Repeat. Zvuk je synchronizovaný - analóg 1 a 2 možno zoskupiť a synchronizovať, bezdrôtové koncové body môžu byť zoskupené a synchronizované. Digitálne výstupy nemôžu byť synchronizované s analógovými výstupmi.

Čo je dobré poznať

Napájanie je zabezpečené vďaka 12VDC 2A, pričom spotreba energie za normálnej prevádzky je 4,8 W. Najsilnejším článkom je však aplikácia Roony Essentials, ktorá poskytuje voľný priechod do Roony - platformy, ktorá je v celej svojej šírke považovaná za vynikajúce riešenie pre prehrávanie digitálnej hudby. Discovery nemusí vyhovieť všetkým koncepciám hudobného servera, ale spravidla bude vyhovovať mnohých potrebám poslucháčov pri vývoji ich systémov pre sieťové prehrávanie zvuku.

ELAC je značkou rozvoja

Výrobná spoločnosť s veľkým potenciálom sídli v nemeckom Kieli a je pravdou, že už nie je len výrobcom reproduktorových sústav. Vzhľadom k bohatej profesionálnej histórii zahŕňa sonary, šijacie stroje a gramofóny, v portfóliu ponúka však okrem iného k využitiu aj moderne poňatú elektroniku a s ňou celý rad skvele navrhnutých aj vyprodukovaných audio výrobkov a komponentov. Pozornému a znalému audiofilov neunikne cieľ tohto skúseného výrobcu, ktorým je predovšetkým snaha vyrábať čo možno najlepší zvuk na svete.

Music Server ELAC DS-S1001-G

 Poradňa

Diskusia k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatial nikto neprispel do diskusie, buďte prvý!


Hodnotenie

Pomôžte ostatným pri výbere

Recenze: ELAC DS-S101-G

Ako hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametre

Špecifikácia produktu

Výrobca ELAC
Digitálny vstup USB-A
Digitálny výstup Koaxiálny RCA, Optický
Typ streamera Hybridný
Analógový vstup
Analógový výstup RCA (Line)
Sieťové pripojenie Ethernet
Internetové streamovacie služby TIDAL
Lokálne streamovanie AirPlay
PCM - vzorkování (kHz) až 192
PCM - kvantování (bit) až 24
Podporované audio formáty FLAC, WAV, ALAC, AIFF, MP3, OGG VORBIS
DSD
Farba Čierna
Šírka (mm) 210
Výška (mm) 47,5
Hĺbka (mm) 110
Hmotnosť (kg) 0,9