Vincent CD-S1.2 - Čierna

SKU
P02013
1 799 €
Do 5 dní
Spolu to funguje
=
2 003,00 €
0.0
0% of 100
Napísať recenziu
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznícke recenzie

Vaše hodnotenie

Vincent CD-S1.2: Vysokovýkonný CD prehrávač s precíznym zvukom

 

Zaslúži si uznanie – tento sofistikovaný audiofilsky motivovaný hybridný prehrávač s novou mechanikou je pre všetkých prekvapením.

Nejde len tak o hocijaký CD prehrávač. Vincent sa stal ikonou a vydobyl si slušný rešpekt medzi audiofilskou verejnosťou po celom svete. Po modeli S1.1 prichádza jeho modifikovaná verzia 1.2 s novým systémom, prevzorkovaním na 192 kHz / 24-bit as priamymi digitálnymi vstupmi do D/A prevodníka.

Základ zostáva

 

Výrobca zachováva aj u tohto prehrávača už osvedčenú a odskúšanú robustnú kovovú komorovú konštrukciu - šasi s odtienenou zdrojovou časťou a toroidným transformátorom. Úplne prepracovaná je však sekcia samotného CD transportu, ktorý má na starosti mechanika Sanyo s úplne novým servo-pohonom. Centrálou digitálnej sekcie je novo D/A prevodník PCM1796 od Burr-Brown s taktovacou frekvenciou 24-bit / 192 kHz.

Inovácie hýbu svetom

 

Plne symetrická analógová cesta bola na výstupe vybavená dvojicou elektrónok 6N16, ktoré podporujú výnimočné muzikálne podanie CD prehrávača S1.2. Výstupný analógový signál je transportovaný do zosilňovača cez symetrické výstupy XLR alebo cez dva páry RCA výstupov, možno teda pohodlne použiť aj akostný externý slúchadlový zosilňovač. Čelný panel je vyrobený z masívneho brúseného hliníka buď vo farbe čiernej alebo striebornej, ako je už tradíciou u týchto prehrávačov.


Čo všetko „dvojka“ vie

 

Nástupca prehrávača CD-S1.1 v tejto verzii ponúka aj možnosť spracovania externých digitálnych signálov cez optické, koaxiálne alebo USB pripojenie. Pre prevod je využitý čip Burr-Brown PCM 1796. V analógovej sekcii sú potom signály podrobené elektrónkam, čím je zaistený homogénny a nezameniteľný zvuk.


Na špici

 

Tento špičkový hybrid je z návrhu nemeckého výrobcu High-end audio techniky firmy Vincent. So svojou nezvyklou konštrukciou v kombinácii elektrónok a polovodičov, D/A prevodníkom aj základnou pohonnou jednotkou od firmy Sanyo so zabudovaným Digital Servo systémom je špičkovo obsadenou plne symetrickou stavebnou jednotkou. Absolútne čistý prevod je kontrolovaný špeciálnym Audio analógovým okruhom (GIC low pass filter). Pevná mechanika nepodlieha vibráciám, zvuková kvalita je skvelá a displej je stmievateľný. Vysoká dynamika prenosu hudby ukazuje nad 100 dB, pri minimálnom skreslení 0,005%. S tým súvisí verný prenos hudobnej produkcie.


Zvuková charakteristika

 

Vstupy sú zastúpené optickým, koaxiálnym, USB A triger 12 V, výstupy tvoria stereo analógový výstup RCA a XLR výstup, koaxiálny výstup, ovládanie napájania a konektor pre slúchadlá. Výstupné napätie 2,5 V je regulovateľné vďaka diaľkovému ovládaču. Slúchadlový výstup je na prednom paneli s reguláciou hlasitosti. Hliníkový predný panel je vyrobený z brúseného hliníka s dezénom Silver alebo Black. Perfektné je spracovanie tuhej robustnej konštrukcie a ďalej aj kvalitné základne, čo prináša očakávanú spoľahlivosť. Je tak ideálny pre väčšinu zosilňovačov. Tento model nenahrádza, ale s veľkou pompou pokračuje s vyššou kvalitou prevodníka, ktorý je skutočne na pomerne vysokej úrovni.


Špecifika

 

Okrem už spomínaného D/A prevodníka nemožno opomenúť technické špecifikácie ako frekvenčný prenos, ktorý zasahuje pásmo 20 – 20 000 Hz, harmonické skreslenie menšie ako 0,005 %, odstup signálu od šumu, ktorý je od 94 dB, tiež dynamický rozsah je vyšší ako 100 dB a výstupné audio napätie činí 2,5V. Treba dodať, že zariadenie je veľmi elegantné. Zaberie miesto, ktoré zodpovedá rozmerom 430 x 106 x 342 mm, váži 8,5 kg a spotrebuje maximálne 35 W.

 

Výrobca Vincent
Frekvenčná odezva od (Hz) 20
Frekvenčná odezva do (Hz) 20 000
Odstup signál / šum (dB) 94
THD (%) <0.005
Digitálny vstup Koaxiálny RCA, Optický, USB-A
Digitálny výstup Koaxiálny RCA
D/A prevodník PCM1796
PCM - vzorkování (kHz) až 192
PCM - kvantování (bit) až 24
Analógový výstup RCA (Pre-out), Jack (6,35 mm), XLR
Farba Čierna
Šírka (mm) 430
Výška (mm) 106
Hĺbka (mm) 342
Hmotnosť (kg) 8.5