Wharfedale D310 - Orech

SKU
5025941199618
199 €
Skladom
0.0
0% of 100
Napísať recenziu
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznícke recenzie

Vaše hodnotenie

Regálové reproduktory

  • Skvelé reproduktory za prijateľnú cenu
  • Pokročilé basové a stredové meniče
  • WFR ™ tweeter pre hladké a čisté výšky a stredy
  • P-EQ portový systém zaručuje presný bas
  • Luxusné skrine odladený pre detailný zvuk bez vibrácií

Sympatické moderné reproduktory

Všetky reproduktorové sústavy nemusia byť veľké a nadupané, sympatie audiofilov majú aj menšie, moderné hi-fi reproduktory, ktoré nezruinujú rodinný rozpočet a napriek tomu hrajú božsky. V 80. rokoch pod hlavičkou Wharfedale vyrastá novo definovaný koncept výkonných reproduktorov s low-cost referenciami.

Veľa muziky za málo peňazí

Najnižše cenove hodnotenie radu Diamond 11 je síce veľmi sympatické, ale rad D300 prichádza s ultra moderným štýlom a mnohými podobnými technológiami, ktoré boli navrhnuté špeciálne pre tento nový sortiment. Obzvlášť obľúbené sú pohonné jednotky a systém bass-reflexu, pretože žiadna iná rada reproduktorov neposkytuje taká vysoká špecifika za tak nízke ceny. Model D310 je toho dôkazom.

Najmenší model v sérii D300

Wharfedale v rade D300 predstavuje okrem iného aj najmenšie reproduktory, rovnako ako ostatné modely tohto radu môžu byť vyrobené buď v čiernej, alebo bielej farbe. Lichotí výkonom, ktorý zatieni ich cenu, a okrem toho dodávajú podmanivý zvuk.

Reproduktory, ktoré nestarnú

Svoj perfektný vzhľad si tieto neveľké reproduktory užívajú - sú navrhnuté podľa potrieb a nárokov audiofilskej verejnosti, ale aj podľa pokrokového designu, takže majú nadčasový charakter, vrátane schopnosti skrášliť každý interiér. Módny vzhľad však nie je všetko, čo poskytujú v rámci moderného audia.

Špecifika a parametre

V jadre ide o 2- pásmový reproduktorový set s bass-reflexom. Dvojpásmový systém je daný 100 mm basovým vodičom s čiernym tkaným kevlarovým kužeľom a 25 mm ovládačom plného rozsahu s mäkkou kupolou. Pracuje vo frekvenčnom rozsahu 65 - 20 000 Hz pri +/- 3 dB s rozšírením basov 60 Hz pri -6 dB. Deliaca frekvencia je 2,2 kHz. Akustická citlivosť dosahuje 86 dB (2,83V / 1 m), nominálna impedancia má 4 Ohm (kompatibilný 8 Ohm), minimálna impedancia vykazuje 3,6 Ohm. Maximálny výkon je daný 20 - 60 W. Maximálna SPL vystúpi až na 86 dB. Každý reproduktor disponuje rozmermi 265 x 155 x 200 mm, pričom váži 4 kg.

Pokročilé inovácie produktov značky Wharfedale

Británia je dlho uznávaná ako domov reproduktorovej technológie z hľadiska celosvetového merítka. Wharfedale je spoločnosť založená pred viac ako 80 rokmi, ktorá vďaka dlhoročným skúsenostiam v obore audio vie svojej povesti splniť. V sérii D300 využíva najmodernejšie systémy pohonných jednotiek, aké kedy boli dostupné v tejto cenovej relácii. Basové / stredná ovládača brilantne prepája so super ľahkým priestorom, vyrobeným z penového polyeteru, ktorý prináša úžasnú čistotu, textúru i hudobný výraz. 
Originálne kužele sú poháňané systémom motorovej cievky s veľmi dlhým pohonom, vďaka ktorému prináša nízkofrekvenčné linearitu a presnosť. Vďaka novým technológiám je zaistená vysoká citlivosť, hladká odozva a absolútna kontrola pohybu kužeľa pri nižších basových frekvenciách.

Wide Frequency Response Technology

WFR čiže Wide Frequency Response je systém, ktorý bol pôvodne vyvinutý pre model Diamond 11 Series. Je jemne vyladený pre rad D300, obsahuje vlastný "skriňu" - presne tvarovanú zadnú komôrku, tlmenú vláknitým obsahom. Akusticky profilované skrine sú opatrené prednými prepážkami s hrúbkou 28 mm. Kritické vystuženie panelov skriniek prispieva k odstráneniu počuteľné rezonancie a v kombinácii so zaoblenými hranami skrine poskytuje stabilnú základňu, na ktorej sú namontované pohonnej jednotky. 
Steny skrine sú navyše vybavené špeciálnym vnútorným vláknom, ktoré je ideálne vďaka svojim vynikajúcim absorpčným vlastnostiam v širokom pásme. Vďaka tomu tak dochádza napr. K odhaleniu viac detailov hudobného výkonu.

Výrobca Wharfedale
Počet pásem 2
Meniče Výškový: 25 mm Ø
Středo-basový: 100 mm Ø (kevlar)
Typ reproduktora Zadný bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenčná odezva od (Hz) 65
Frekvenčná odezva do (Hz) 20000
Dělící frekvence (Hz) 2200
Impedancia (Ω) 4 (kompatibilní s 8)
Citlivosť (dB) 86
Minimálny vstupný výkon (W) 20
Maximálny vstupný výkon (W) 60
Maximálny výkon - SPL(dB) 86
Farba Orech
Šírka (mm) 155
Výška (mm) 265
Hĺbka (mm) 228
Hmotnosť (kg) 4