AudioQuest

AudioQuest

AudioQuest káble

Tajomstvo dokonale čistého zvuku sa volá: Audioquest. Jedinečná ponuka káblov a konektorov, totálnu zapálenosť pre vývoj nových produktov a skvelý pomer cena - výkon, to všetko prispieva na výlučné postavenie jedného zo svetových špecialistov na káble a príslušenstvo.

Audioquest - špecialista pre high-end audio

Spoločnosť Audioquest založil v roku 1980 v kalifornskom Irvine William E. Low, ktorý je dodnes jej šéfom a hlavným kostruktérem. Spoločnosť sa vzápätí stala renomovaným výrobcom káblov pre high-end audio.

Dnes je výrobcom širokého portfólia audio a video káblov, digitálnych a analógových prevodníkov, vyrába ale aj slúchadlá (toto však skôr symbolicky), produkty pre zlepšenie napájanie a ďalšie príslušenstvo pre audio / video zariadenia. Sama spoločnosť o sebe hovorí, že AudiQuest nebol založený, ale že sa vyvinul.

Firma vznikla ako logické pokračovanie skúseností audiofila Billa Lowa v oblasti Hi-Fi techniky a jeho dlhoročných pokusom s testovaním vplyvu jednotlivých komponentov na výslednú kvalitu zvuku. Bill Low sa už od roku 1972, počas štúdií na strednej a vysokej škole, venoval stavbe zosilňovačov, predzosilňovačov a tunerov pre seba a pre svojich priateľov. Následne sa začal venovať tiež predaji audio komponentov od zavedených výrobcov.

Po šiestich rokoch uprostred audio produktov urobil majiteľ maloobchodné predajne Bill Low jedno malé, ale veľmi dôležité rozhodnutie. Vyrobil zákazkový audio kábel pre svoj obchod, čím položil základ budúcej slávnej značky Audioquest.

Audio kábel sa zviditeľnil v USA v roku 1976, kedy spoločnosť Polk Audio predstavila japonský kábel pod názvom Cobra Cable. Veci sa začali meniť a z "nutného zla" sa káble začali stávať relevantným témou medzi znalcami špičkového audia.

V roku 1980 bolo bolo definitívne rozhodnuté. Bill Low zakladá firmu AUDIOQUEST špecializovanú na výrobu Hi-Fi káblov. Káble Audioquest sa vyvíjajú počas celej existencie firmy, avšak niektoré z najdôležitejších konštrukčných kritérií boli stanovené už pri jej vzniku.

Jeden zo základov konštrukcie káblov Audioquest sa zrodil vďaka náhodnému experimentu. V roku 1980 navrhol William E. Low pre istého výrobcu subwooferov kábel, ktorý mal lepšie prenášať mal lepšie prenášať výkon.
Kábel pozostával zo štvorice špirálovo stočených vodičov namiesto bežného povrazového páru, aby sa dosiahla väčšia prierez. Pri posluchových testoch vyšlo najavo, že kábel "hrá" oveľa lepšie, než sa očakávalo a Čtyřvodičová architektúra výrazne prekonala štyri rovnaké vodiče umiestnené v dvoch pároch. Ďalšie experimenty potom priniesli nové varianty.
Audioquest používa štyri alebo viac vodičov v optimalizovanom usporiadaní. Ďalšie skúsenosti ukázali vplyv kvality opláštenia a vonkajšia izolácia na výslednú kvalitu zvuku, pretože od nich závisí nielen elektrické, ale aj mechanické vlastnosti káblov. Stabilné usporiadanie vodičov zas spätne pôsobí na elektrické parametre káblov.

Dragonfly

Audioquest je známy v audiofilských kruhoch nielen vďaka svojim analógovým a digitálnym káblom, ale v posledných rokoch sa venuje aj novým kategóriám výrobkov. Odštartoval to v roku 2012 slávny D / A prevodník a slúchadlový zosilňovač Dragonfly. V roku 2014 Audioquest oficiálne vstúpil na trh slúchadiel so svojimi uzavretými slúchadlami NightHawk navrhnutými Skylar Grayom. Aj v tomto prípade ide o produkt výnimočnej kvality. Slúchadlá AQ NightHawk získali na CES ocenenie 2015 CES Innovation Award v kategórii slúchadiel a 2015 Best of Innovation Winner v kategórii eko-dizajn a udržateľné technológie. Produkty AUDIOQUEST nepatrí k mainstreamu a tomu zodpovedá aj ich kvalita a cena.
Prečo by sme však mali degradovať špičkový prejav kvalitné high-end sústavy tým, že ju prepojíme nekvalitnými káble?
Pripadá vám normálne založiť na luxusné auto protektorované pneumatiky a dúfať v rovnakej jazdné vlastnosti, ako pri kvalitnom obutie?
Našťastie produkty AudioQuestu majú u audio nadšencov dobrý zvuk a taký zaisťujú tiež z pripojených komponentov a reproduktorov.

Nakupovať podľa

3 položiek

Nastaviť zostupný smer
  1. AudioQuest RJ/E Ethernet Pearl 0,75m
    Skladom
  2. Audioquest NRG-X3 (C13) - 2 m
    Skladom
  3. AudioQuest Golden Gate Jack 3,5mm ↔ Jack 3,5mm 3,0m

3 položiek

Nastaviť zostupný smer